Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

Giorgosrom

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ναι.Μόνο αγορά από ιντερνέτ.
Καλησπερα ειδα οτι μενεις Βαρκελωνη.Θα ειμαι την Δευτερα.16/10 με 20 Παρασκευη Αν γινεται και εχεις χρονο θα ηθελα να μου απαντησεις .Αν εχει ομολοποιηθει η καταστηση και αν υπαρχουν διαδήλωσεις μεσα στην βδομαδα. Επισης σκεφτομαι επειδη φτανώ 23.50 οτι θα εχω θεμα με το να παω στην Βαρκελωνη. ευχαριστω.
Ναι.Μόνο αγορά από ιντερνέτ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.882
Likes
26.798
Ναι είναι ποιο ήρεμα τα πράγματα,αλλά είναι και καζάνι που βράζει.
Διαδηλώσεις συνήθως γίνονται στην οδό Laietana.Αν δεν είσαι εκεί δεν έχεις θέμα.
Για τις μετακινήσεις σου δεν θα έχεις θέμα.Δεν ακούστηκε καμία απεργία.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.238
pan pan, σε θεορατως ευχαριστω. Διαβαζοντας τις τριακονταεπτα σελιδες του παροντος νομιζω οτι θα πρεπει...

1) το φορουμ θα πρεπει να σου κοψει βαρεα ενσημα.
2) η καταλουνιακη (σικ) κυβερνησις να σε χρισει πρεσβη της επι τιμη, διοτι εχεις εκτοξευσει τον τουρισμο εκει και μαλιστα σε ποιοτικο τουρισμο. Κανεις δεν ρωταει περαστικους πως θα παω ρε μαστορα στο μουσειο του μουστακια· ωστε ειναι μακραν του αστεος; πωπωωωω! αποτελεσματι οι περαστικοι εντοπιοι να σπευδουν στας εργασιας τως ανευ προσκομματων και καθυστερησεων και τελος παντως παμπολλα εν τη πολει, κινουνται ωρολογιον.

Εισαι υπερτατος. Θα προσεθετα μαλιστα πως ολα τουτα τα κανεις και με χωρις υφος χιλιων καρδιναλιων (της γνωστης οικογενειας της σαγραδαινας βεβαιως βεβαιως) καθοσον εχει τυχει να δω να μου απαντανε ενα απλο ναι με υφος Μανταμας Σουσους - αν θυμαμαι καλως.

Ευχαριστω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.882
Likes
26.798
pan pan, σε θεορατως ευχαριστω.
Παρακαλώ,να'σαι καλά.

1) το φορουμ θα πρεπει να σου κοψει βαρεα ενσημα.
Μου κόβουν!!Λες να ζητήσω αύξηση;; :haha::haha:

2) η καταλουνιακη (σικ) κυβερνησις να σε χρισει πρεσβη της επι τιμη,
Εδώ δεν ξέρουμε αν θα έχουμε κυβέρνηση αύριο με μένα θα ασχολούνται;:):)

Εισαι υπερτατος.
Έλα υπερβάλεις.:icon_redface::icon_redface::icon_redface:

Παρακαλώ.
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Απο προσωπική εμπειρια κλειστε τα ολα ιντερνετικα παιδια. Στο cump Nu πλήρωσα 7 ευρω παραπανω δηλαδη 27 ενω ιντερνετικα κανει 20..Στο Γκαουντι που πήγα γυρω στις 2 το μεσημερι, μεχρι τις 6 το απογευμα ηταν φουλ και χαζεψα μονο τους κηπους
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Στην Βαρκελωνη οπως σε ολη την υπολοιπη χωρα,το οριο ηλικιας για ηλικιωμενους ειναι τα 65 χρονια,σε πολλα μερη πληρωνεις μισο εισητηριο!(το γραφω γιατι μπορει να ξεπεσει κανας υπεργηρος εδω!
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Hola! Ηρθα μολις χτες και νιωθω σα στο σπιτι μου. Μια καθολου στημμενη πολη, απιστευτη ενεργεια και πολυ artistic βεβαιως. Αγαπιεται αμεσως.
Πριν λιγο στην carrer de mallorca στο υψος της carrer de bruc μαζευτηκαν ενα τσουρμο μαντραχαλοι και βαρουσαν νταουλια, μπροστα απο ενα κτιριο που φρουρουσαν πολλοι αστυνομικοι. Εκανα το γυρο να φτασω στο ξενοδοχειο μου. Ωστοσω ολοι φαινονται χαλαροι και αταραχοι. (Μονο εγω το χωριατουλι εχω τεντωμενες κεραιες)
Εχω αλλες 3 μερες και θελω να παρω μαζι μου ενα μικρο κομματι απο την ρυθμο της πολης. Masterpiece
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Hola! Ηρθα μολις χτες και νιωθω σα στο σπιτι μου. Μια καθολου στημμενη πολη, απιστευτη ενεργεια και πολυ artistic βεβαιως. Αγαπιεται αμεσως.
Πριν λιγο στην carrer de mallorca στο υψος της carrer de bruc μαζευτηκαν ενα τσουρμο μαντραχαλοι και βαρουσαν νταουλια, μπροστα απο ενα κτιριο που φρουρουσαν πολλοι αστυνομικοι. Εκανα το γυρο να φτασω στο ξενοδοχειο μου. Ωστοσω ολοι φαινονται χαλαροι και αταραχοι. (Μονο εγω το χωριατουλι εχω τεντωμενες κεραιες)
Εχω αλλες 3 μερες και θελω να παρω μαζι μου ενα μικρο κομματι απο την ρυθμο της πολης. Masterpiece
Να περνάς υπεροχα!!!
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Pan pan, μπας και ησουν σημερα στη Σαγραδα φαμιλια. Ειδα ενα κυριο ξεναγο που μιλουσε στα ισπανικα βεβαιως και θα μπορουσε βασει στυλ να ειναι Ελληνας... Υπεροχο εργο παραυτα
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ονειρο ηταν και παει...
Επιστρεψαμε χτες το βραδυ και αρχιζω να συνειδητοποιώ που πηγα, τι ειδα, τι εμαθα. Μια πολη γεματη αντιθεσεις που ομως με εναν περιεργο τροπο ολα δενουν αρμονικα μεταξυ τους. Μαγευτηκα απο την Sagrada familia, εκλεισα τα ματια καθισμενη στα στασιδια της κι ευχαριστησα το Θεο για αυτα που εχω κατακτησει. Εφαγα παεγια μεχρι σκασμου και ταπας στη cerveseria Catalana. Ειδα champions league στο Camp Nou με καταρρακτωδη βροχη και ξεκουραστηκα στην παραλια θαυμαζοντας τα γλυπτα απο αμμο. Χαθηκα στα στενα του El Born και δοκιμασα τα υπεροχα churros με σοκολατα. Ηπια σαγκρια στην πλατεια Reial και ειδα την πολη απο το montjuic.
Λογω αγωνα η πολη ηταν γεματη Ελληνες και παντου ειχαμε παρεα. Την πρωτη μερα πηραμε το hop on hop off που σε βοηθα να δεις στα γρηγορα τα παντα. Περπατησαμε πολυ, παρα πολυ... αλλα μονο ετσι νιωθεις την ενεργεια μιας πολης. Αγαπησα τους Βαρκελωνεζους για την αμεσοτητα και τη ζεστασια τους. Νομιζω πως εχουμε αρκετα κοινα, περισσοτερα απο τους Ιταλους οπως λεγεται. Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες ολους και οσοι απο εσας σχεδιαζετε να την επισκεφθειτε να ξερετε πως οσο και να προγραμματισετε την περιηγηση σας αυτη η μαγισσα θα σας ξελογιασει :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.175
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom