Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
θα εχω και τα δυο και με καροτσια και πρωτη φορα με παιδια εξωτερικο. οποτε αν γινεται αυτο βολευει.εχετε καποιο σιτε να επισκεφτώ να δω τιμές? ακομα γλυκα τελεια που θα φαμε?κρεμα καταλανα κυνηγώ χεχε
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
θα εχω και τα δυο και με καροτσια και πρωτη φορα με παιδια εξωτερικο. οποτε αν γινεται αυτο βολευει.εχετε καποιο σιτε να επισκεφτώ να δω τιμές? ακομα γλυκα τελεια που θα φαμε?κρεμα καταλανα κυνηγώ χεχε
Για γλυκά Τσουρος και κρέμα γνωστά μαγαζιά υπάρχουν στην Carrer Petritxol στην Γοτθικη Συνοικία. Προσοχή τα περισσότερα κλείνουν το μεσημέρι για σιεστα. Λίνκ για λεωφορεία σου ΧΑ στο προηγούμενο μηνυμα
 
Last edited:

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
. Λίνκολν για λεωφορεία σου ΧΑ στο προηγούμενο μηνυμα[/QUOTE]
τι εννοείς?
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει αν βλεπεις με αυτα και το καζα μιλα και μπαλτιο δεν ειναι αναλυτικα στις διαδρομες . γενικα ειμαι καλυμενος σε ολα γιατι εχει και 90€ για δυο μερες
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει αν βλεπεις με αυτα και το καζα μιλα και μπαλτιο δεν ειναι αναλυτικα στις διαδρομες . γενικα ειμαι καλυμενος σε ολα γιατι εχει και 90€ για δυο μερες
Εύκολο είναι τσεκαρε αν περνά από passeig de gracia. Και τα δύο οι όψεις τους είναι πάνω στο δρόμο.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
περναει κι απο το 2 και κανει και σταση!
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει αν βλεπεις με αυτα και το καζα μιλα και μπαλτιο δεν ειναι αναλυτικα στις διαδρομες . γενικα ειμαι καλυμενος σε ολα γιατι εχει και 90€ για δυο μερες
Εχει σταση ακριβως απεναντι απο την casa battlo μπροστα απο το ξενοδοχειο mandarin oriental
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
σας ευχαριστω πολυ!! μεσα σις ατυχιες μου εδω (χανω την δουλεια μου) περιμενω αυτο το ταξιδι πως και πως και να μην ταλαιπωρηθούν τα μπουμπουκια μου!εντομεταξυ αυτο θα με σωσει γιατί εκλεισα και 2ημερα εισιτήρια στο πορτ αβεντουρα και μου φαινεται οτι θα προλάβουμε και την δευτερη μερα να κατσουμε!!!
μια ακομη ερωτηση αξιζει τελικα να μπω στην σαγραδα φαμιλια? εκτος των παρκων που θα περασουμε την ωρα μας λεω να μπω σε ενα αξιοθεατο για τα σπιτια του γκαουντι αποφαασισα οχι. ενα θα εινα το ενυδρειο να δουν και τα μικρα για το αλλο λετε να ειναι η εκκλησία?
εχουμε καποιο σιτε για να δω ωρες λειτουργιας του magic fountain?

οκ το ειδα! 9 με 10 το βραδυ
 
Last edited by a moderator:

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
οκ το ειδα! 9 με 10 το βραδυ
Η Sagrada είναι εντυπωσιακή. Τώρα δε ξέρω αν θα την εκτιμήσουν τα παιδιά σου αν μπουν μέσα. Είναι ομολογουμένως μια εμπειρία να τη δεις και μόνο απ έξω, ιδιαίτερα το βράδυ. Όσες φωτογραφίες και να δεις δεν είναι το ίδιο.
Για το σιντριβάνι αν θες να πιάσεις καλή θέση φρόντισε να φτάσεις σχετικά νωρίς γιατί μαζεύεται πάρα πολύς κόσμος! Επίσης εκείνη την ώρα, όσο πλησιάζεις στη στάση για σιντριβάνι, έχει και αρκετή κίνηση στο μετρό.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ευχαριστω και παλι.
σορρυ για τις πολες ερωτησεις 5 χρονια εχω να ταξιδεψω... κατι ακομα διαλεξα αυτά τα εστιατόρια με βαση την παροτρυνση του pan pan el chipiron σε συνδιασμο με το ενυδρειο.. el national ή la consentida (ποιο λετε?) σε συνδιασμο με την passeig de gracia και το ferran στην γοτθικη συνοικια. ακομα διαλεξα tickets tappas bar μετα το μαγικο συντριβανι . εχετε άποψη για αυτά? υπαρχει κατι must που δεν πρεπει να χασω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.710
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom