Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το μήνυμα της @marakizio85 μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα και σε σχετικό θέμα.
 

Kakos2121

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Σας προτείνω για Βαρκελώνη la xampanerya για τρομερά tapas και για το καλυτερο κοκτέιλ της ζωής σας στο the box...μέσα στην γοτθική.... Τρομερή εμπειρία...Χαλαρό και μικρι μαγαζακι αλλά τέλειο!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Από αεροδρόμιο υπάρχει μεταφορά με μ και λεωφορείο προς κέντρο.Αναλογως που θες να πας μπορούμε να σε βοηθήσουμε.Για τα αλλά δε ξέρω.Επισης οι μέρες ίσως είναι λίγες για να πάτε κ αλλού αλλά δε ξέρω. Άνετα πάτε Girona πάντως.
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. έχω το παιδι μου και καρότσι οπότε ήθελα να ρωτήσω αν θα με βολέψει το τρένο ή λεωφορείο ή αν θα ήταν καλύτερα με υπηρεσία μεταφοράς με αυτοκίνητο
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Πες μας το ξενοδοχείο που θα μείνεις ,για να βρούμε την πιο βολική λύση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου. έχω το παιδι μου και καρότσι οπότε ήθελα να ρωτήσω αν θα με βολέψει το τρένο ή λεωφορείο ή αν θα ήταν καλύτερα με υπηρεσία μεταφοράς με αυτοκίνητο
Η τρίτη επιλογή ειναι σίγουρα καλύτερη.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Με μετρό L9s αλλαγή στο σταθμό Torrasa για L1 και κατεβαίνεις Glories.
Οπως έχει πει νομιζω και ο @panpan όλες οι στάσεις έχουν ασανσερ.
Βέβαια η απόσταση είναι σχετικά μεγάλη (στο google βγάζει περίπου ώρα) οπότε δε ξέρω αν είναι τόσο καλή λύση δεδομένου ότι μεταφέρετε καρότσι.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Σωστά και η L9 και η L1 έχουν ασανσέρ.Από την έξοδο της στάσης του ξενοδοχείου σου,έχεις μόνο 100 μέτρα
μέχρι το ξενοδοχείο.
Για πόρτ Αβεντούρα που είπες ,εξαρτάται από τον καιρό.Αν έχει κρύο ή βροχή δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα.
Παρ'όλα αυτά εσύ αποφασίζεις.Συνήθως από εδώ νοικιάζω αυτοκίνητο.... http://www.rentspain.com/
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Σωστά και η L9 και η L1 έχουν ασανσέρ.Από την έξοδο της στάσης του ξενοδοχείου σου,έχεις μόνο 100 μέτρα
μέχρι το ξενοδοχείο.
Για πόρτ Αβεντούρα που είπες ,εξαρτάται από τον καιρό.Αν έχει κρύο ή βροχή δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα.
Παρ'όλα αυτά εσύ αποφασίζεις.Συνήθως από εδώ νοικιάζω αυτοκίνητο.... http://www.rentspain.com/
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αυτό το site ήταν ότι χρειαζόμουν....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
To ξενοδοχείο σου είναι από τα καλά της πόλης.Συνεννοήσου για την αλλαγή του χρόνου
αν και τι εκδήλωση θα κάνουν και τι κόστος θα έχει,γιατί έξω στην πόλη τα πιο πολλά
θα είναι κλειστά.Συνήθως οι περισσότεροι την βγάζουν στα σπίτια τους.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
To ξενοδοχείο σου είναι από τα καλά της πόλης.Συνεννοήσου για την αλλαγή του χρόνου
αν και τι εκδήλωση θα κάνουν και τι κόστος θα έχει,γιατί έξω στην πόλη τα πιο πολλά
θα είναι κλειστά.Συνήθως οι περισσότεροι την βγάζουν στα σπίτια τους.
Αυτό σκεφτόμουν κ γω πρώτα να ρωτήσω το ξενοδοχείο αν θα έχει κάτι για εκείνο το βράδυ και μετά βλέπω....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom