ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.482
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλό ταξίδι
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Όντως δεν είναι μεγάλη η διαφορά. Αλλα σήμερα που κοίταξα δεν υπάρχει εισιτήριο ούτε για δείγμα για τον Σεπτέμβρη!! Δεν πειράζει..να έχω λόγο να ξαναπάω στη Νέα Υόρκη!! (γιατι εσύ που ανέβηκες και στο στέμμα, φαντάζομαι δε θές να ξαναπάς) χαχαχα!!
έχεις τόσα άλλα υπέροχα πράγματα να δεις και να κάνεις στη Νέα Υόρκη,που πίστεψέ με πραγματικά, δεν θα σε πειράξει στο τέλος που δεν θα ανέβεις στο στέμμα..κι εγώ δεν ανέβηκα και δεν με ενοχλεί καθόλου που έχασα αυτή την εμπειρία!!!
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Η ώρα έφτασε... 10 και σήμερα... 16 Αυγουστου θα είμαι Νέα Υόρκη.
Δεν θέλω τίποτε...απλά το λέω για να μοιραστώ τη χα΄ρα μου μαζί σας.
Καλό ταξίδι να έχεις !!! να περάσεις υπέροχα !!! κι εμείς εδώ θα ....:harakiri:
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Πήγα για 10 μέρες το καλοκαίρι του 09. Ένα πρωί είπα και γω να πάρω το πλοιο για το άγαλμα της Ελευθερίας αλλά είχε μια τεράστιοα ουρά που λέω σιγά μην περιμένω τόση ώρα κάτω από τον ήλιο. Οπότε πήρα το δωρεάν για τους επιβάτες πορτοκαλί ferry boat για το Staten Island και έβγλα και τις φωτογραφίες.

Και 2 μέρες πριν φύγω για Ελλάδα ο ελληνοαμερικανός ξάδερφος μου είχε το μέσο και εξασφαλίσαμε 3 δωρεάν εισητήρια για την διαδρομή Semi-Circle Cruise ( διωρη διαδρομή ).

Δές εδώ.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εγώ πάντως ήμουν στη ΝΥ όταν STOMP έπαιζαν στην Αθήνα, και την ίδια μέρα είχαν κι εκεί παράσταση... Μήπως αυτό που βλέπουμε στην Αθήνα δεν είναι ακριβώς το ίδιο?
Λογικό,αφού στην Αθήνα έπαιζε η ομάδα των περιοδειών.

Κάνουν και franchising??? :bleh::haha:
Όχι,αλλά έχουν 2-3 ομάδες για τις περιοδείες.

Λες να στελνουν στα tour τη Β΄ομαδα;:haha::haha:
...και την Γ και την Δ...

αυτό που λες είναι πολύ σοβαρό και θέλει έρευνα.
Μπα,επίσημα γίνεται.Μπες σε οποιοδήποτε site παράστασης και θα διαπιστώσεις του λόγου το αληθές.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Λογικό,αφού στην Αθήνα έπαιζε η ομάδα των περιοδειών.
Δεν ξέρω πως ξεθάφτηκε το θέμα, ούτε που θα βρώ το ποστ του taver για το STOMP, αλλά χαίρομαι που μαθαίνω ότι αυτό που παίζεται στη ΝΥ απο αυτό που έρχεται Ελλάδα είναι διαφορετικό. Γιατί όταν έλεγα σε ποιά παράσταση πήγα, όλοι έλεγαν, σιγά αυτό έρχεται και εδώ... (και περάσαμε περιπέτεια για να φτάσουμε τότε στο Broadway!!!)
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια ερώτηση:
Ξέρει κάποιος που μπορώ να αφήσω μια βαλίτσα για 20 μέρες στη Νέα Υόρκη?
Πηγαίνω 7 μέρες Νέα Υόρκη μετά φεύγω για Πουέρτο Ρίκο και επιστρέφω ξανά Νέα Υόρκη για μια βραδιά, πριν φύγω για Ελλάδα και δεν θέλω να πάρω όλες τις βαλίτσες μαζί μου.
Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Μια ερώτηση:
Ξέρει κάποιος που μπορώ να αφήσω μια βαλίτσα για 20 μέρες στη Νέα Υόρκη?
Πηγαίνω 7 μέρες Νέα Υόρκη μετά φεύγω για Πουέρτο Ρίκο και επιστρέφω ξανά Νέα Υόρκη για μια βραδιά, πριν φύγω για Ελλάδα και δεν θέλω να πάρω όλες τις βαλίτσες μαζί μου.
Ευχαριστώ
Τα περισσότερο ξενοδοχεία, αεροδρόμια και ο σταθμός του penn station παρέχουν αυτήν την υπηρεσία επί πληρωμή. Για ξενοδοχεία συνήθως είναι δωρεάν όταν μένεις εκεί, αλλιώς τους δινεις κάποιο καλό φιλοδώρημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης, υπάρχουν και ιδιωτικές εταιρίες που παρέχουν την υπηρεσία. Καλό να είναι να έχεις μια από αυτές υπόψη, για την περίπτωση που χαλάσει το "deal" με το ξενοδοχείο και δε θες να ψάχνεις στο αεροδρόμιο. Βρήκα μία που είναι καρακέντρο: New York Luggage Storage Lockers, υπάρχουν κι άλλες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.064
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom