Ολλανδία Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό -η εμπειρία μου !

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Καλησπέρα, σήμερα θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου στο πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό!!! Έγινε μέσω ενός προγράμματος youth exchange Erasmus!!!! Ο προορισμός ήταν το Άμστερνταμ το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ ως πόλη . Ήταν πολύ όμορφο και ιδιαίτερο μέρος , αρκετά eco friendly καθώς πάρα πολλοί χρησιμοποιούσαν ποδήλατα και τα μεταφορικά μέσα για τις μετακινήσεις τους και όχι αυτοκίνητο! Επίσης πάρα πολύ μου άρεσαν και τα πάρκα που είχε με νέα άτομα να κάθονται σε κύκλους και να συζητούν.
Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες!
 

Attachments

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωραια, εγινε η αρχή!
Σου ευχομαι πολλα ακομα ταξιδια στο μέλλον.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εμένα μου άρεσε το Άμστερνταμ και η Ολλανδία γενικότερα αν και η Ευρώπη δεν είναι από τα αγαπημένα μου μέρη.
Εύχομαι ακόμα πιο πολλά και πιο μακρινά ταξίδια :)
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Κορέα
Κι εμένα μου άρεσε το Άμστερνταμ και η Ολλανδία γενικότερα αν και η Ευρώπη δεν είναι από τα αγαπημένα μου μέρη.
Εύχομαι ακόμα πιο πολλά και πιο μακρινά ταξίδια :)
Αν επιτρέπεται, με ποια λογική το λες αυτό; Με την έννοια ότι η Ευρώπη είναι τόσες διαφορετικές χώρες και κουλτούρες... 🙂
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν επιτρέπεται, με ποια λογική το λες αυτό; Με την έννοια ότι η Ευρώπη είναι τόσες διαφορετικές χώρες και κουλτούρες... 🙂
Είμαι παραλιάκιας-λατινολάτρης-φοινικόπληκτη. Προτιμώ αυτά τα μέρη, αλλά αγαπάω τα ταξίδια και νιώθω τυχερή όπου κι αν μπορέσω να πάω.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Βίντεο από το ταξίδι μου στην Ουτρέχτη που συνέπεσε με τα γενέθλια του Ολλανδού βασιλιά:
Το Koningsdag ή Ημέρα του Βασιλιά είναι μια εθνική εορτή στο Βασίλειο της Ολλανδίας.
Γιορτάζεται στις 27 Απριλίου κι εγώ κατά τύχη έφτασα την προηγούμενη μέρα.
Η ολλανδική βασιλική οικογένεια φέρει το όνομα: House of Orange, κι έτσι το πορτοκαλί είναι το χρώμα που ντύνονται όλοι, βάφουν τα πρόσωπα τους, φοράνε περούκες. Παντού πάρτυ, μπίρες και χορός.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom