Πτήσεις με ανταπόκριση

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ε είσαι οκ, άμα κάτι γίνει, η lufthansa θα σε βάλει σε άλλη πτήση
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το εισιτήριο είναι:
25/2/12
06:35 AΘHNA
08:15 MONAXO
11:35 MONAXO
12:30 ΠPAΓA

04/3/12
11:05 ΠPAΓA
12:30 ΦPANKΦOYPTH
13:30 ΦPANKΦOYPTH
17:15 AΘHNA
Αυτό που σου λέει ο Θανάσης είναι ότι αν το παραπάνω δρομολόγιο (εισιτήριο) το έβγαλες όλο με τη μία και όχι σπαστά (κάθε σκέλος ξεχωριστά), τότε ό,τι ανωμαλία υπάρξει είναι υπεύθυνη η εταιρία και θα τη διευθετήσει.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Καλησπερα παιδια, και καλη χρονια σε ολους! Εχω μια ηλιθια αλλα επειγουσα ερωτηση. Παω αμστερνταμ με ανταποκριση μεσω Charles de Gaulle. Η αναμονη ειναι 2,5 ωρες. Αφου φτασω παρισι, μπορω να βγω απο τον χωρο του ελεγχου να δω ενα φιλο που θα ερθει απο την πολη? Η θα ειμαι εγκλωβισμενος? Το λεω για να μην κουβαλιεται αδικα ο ανθρωπος. Ευχαριστω!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Το εισιτήριο είναι:
25/2/12
06:35 AΘHNA
08:15 MONAXO
11:35 MONAXO
12:30 ΠPAΓA

04/3/12
11:05 ΠPAΓA
12:30 ΦPANKΦOYPTH
13:30 ΦPANKΦOYPTH
17:15 AΘHNA
Εχει κάνει κάποιος την διαδρομή αυτή (μέσω FRA )? Μήπως τελικά 1 ώρα για την ανταπόκριση είναι λίγο?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Καλησπερα παιδια, και καλη χρονια σε ολους! Εχω μια ηλιθια αλλα επειγουσα ερωτηση. Παω αμστερνταμ με ανταποκριση μεσω Charles de Gaulle. Η αναμονη ειναι 2,5 ωρες. Αφου φτασω παρισι, μπορω να βγω απο τον χωρο του ελεγχου να δω ενα φιλο που θα ερθει απο την πολη? Η θα ειμαι εγκλωβισμενος? Το λεω για να μην κουβαλιεται αδικα ο ανθρωπος. Ευχαριστω!
ναι, μπορείς να βγεις :)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εχει κάνει κάποιος την διαδρομή αυτή (μέσω FRA )? Μήπως τελικά 1 ώρα για την ανταπόκριση είναι λίγο?
Εφόσον κάνετε ανταπόκριση από χώρα σέγκεν σε χώρα σέγκεν νομίζω ότι δε θα προκύψει κάποιο πρόβλημα. Τουλάχιστον οι περισσότερες πιθανότητες αυτό δείχνουν, ακόμη κι αν έχετε μια μικρή καθυστέρηση. Σε κάθε περίπτωση, αν χάσετε την ανταπόκριση η LH θα σας βάλει στην επόμενη δυνατή πτήση. Δε νομιζω πως χρειάζεται να αγχώνεστε.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Αν χάσεις την πτήση με υπαιτιότητα της lufthansa τότε σε βάζουν στην αμέσως επόμενη διαθέσιμη.
Αν τη χάσεις με δικιά σου υπαιτιότητα τότε .......
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Εχει κάνει κάποιος την διαδρομή αυτή (μέσω FRA )? Μήπως τελικά 1 ώρα για την ανταπόκριση είναι λίγο?
Για να σου δώσω έμα παράδειγμα:
Ταξίδεψα με τη Malev απο Πράγα για Αθήνα με ανταπόκριση στη Βουδαπέστη. Η πρώτη πτήση έφτανε 11:15 και η άλλη έφευγε 12. Δεν χρειάστηκε να κάνω ξανά check in ουτε να μεταφέρω βαλίτσες. Μόλις έφτασε το αεροπλάνο απο το ternimal 2a πήγα 2b μέσα 5 λεπτά.
Τζάμπα το άγχος που είχα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.149
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom