Πτήσεις με ανταπόκριση

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπέρδεψα τα areas με τα terminals όντως. Έφτανα από Κοπεγχάγη στην area C του terminal 1 και πέταγα για Αθήνα απο area A, στο ίδιο terminal. Τεράστιο terminal πραγματικά
Ναι, την έχω πατήσει κι εγώ σε transfer CPH-FRA-ATH, ευτυχώς είχε καθυστέρηση το FRA-ATH γιατί αλλιώς θα το είχα χάσει. Έχουν μια τάση να βάζουν την κοπεγχάγη στο C1 και την Αθήνα στις πιο μακρινές πύλες Α που μπορούν... BTW, για το συγκεκριμένο transfer είναι συνήθως πιο γρήγορο να βγείς έξω και να ξαναπεράσεις security για να μπεις από την άλλη είσοδο, παρά να ακολουθήσεις τις ταμπέλες (αρκεί φυσικά να μην είναι ώρα αιχμής).
 

Kristina1990

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Χρειάζεται βίζα η ΕΣΤΑ και για το τράνζιτ.
Καλησπερα σας,μπορω να ρωτησω κ εγω κατι! Εχω κλεισει για να παω αρμενιαχμε 2 ανταποκρισεις αλλα στην επιστροφη μου αλλαξαν την ωρα μιας πτησης,δηλαδη απο αρμενια για βυρητο φτανω στη 13:00 κ η επομενη πτηση ειναι 13:05 ! Πως γινεται να προλαβω;; Εχω αγχωθει! Ειχα 2 ωρες κενο κ τωρα 5 λεπτα!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπερα σας,μπορω να ρωτησω κ εγω κατι! Εχω κλεισει για να παω αρμενιαχμε 2 ανταποκρισεις αλλα στην επιστροφη μου αλλαξαν την ωρα μιας πτησης,δηλαδη απο αρμενια για βυρητο φτανω στη 13:00 κ η επομενη πτηση ειναι 13:05 ! Πως γινεται να προλαβω;; Εχω αγχωθει! Ειχα 2 ωρες κενο κ τωρα 5 λεπτα!
Το εισιτήριο το έχεις κλείσει ως ενιαίο ή έχεις κάνει διαφορετικές κρατήσεις; Ποια είναι η εταιρία; Από Ελλάδα για Αρμενία μέσω Βηρυτού;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπερα σας,μπορω να ρωτησω κ εγω κατι! Εχω κλεισει για να παω αρμενιαχμε 2 ανταποκρισεις αλλα στην επιστροφη μου αλλαξαν την ωρα μιας πτησης,δηλαδη απο αρμενια για βυρητο φτανω στη 13:00 κ η επομενη πτηση ειναι 13:05 ! Πως γινεται να προλαβω;; Εχω αγχωθει! Ειχα 2 ωρες κενο κ τωρα 5 λεπτα!
Δε γίνεται να προλάβεις. Μίλα με εκεί που το έκλεισες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Καλησπερα σας,μπορω να ρωτησω κ εγω κατι! Εχω κλεισει για να παω αρμενιαχμε 2 ανταποκρισεις αλλα στην επιστροφη μου αλλαξαν την ωρα μιας πτησης,δηλαδη απο αρμενια για βυρητο φτανω στη 13:00 κ η επομενη πτηση ειναι 13:05 ! Πως γινεται να προλαβω;; Εχω αγχωθει! Ειχα 2 ωρες κενο κ τωρα 5 λεπτα!
Ποιά εταιρεία/εταιρείες είναι;Αλλά ούτως ή άλλως δεν προλαβαίνεις.
 

Kristina1990

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Το εισιτήριο το έχεις κλείσει ως ενιαίο ή έχεις κάνει διαφορετικές κρατήσεις; Ποια είναι η εταιρία; Από Ελλάδα για Αρμενία μέσω Βηρυτού;;
Ναι ειναι ενιαιο κ η πτηση ειναι με την turkish airline.το θεμα ειναι οτι πεταω σε τρεις μερες κ το πρακτορειο (Gotogate) δεν μου εχει δωσει ακομα επιλογες για την επιστροφη !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Ναι ειναι ενιαιο κ η πτηση ειναι με την turkish airline.το θεμα ειναι οτι πεταω σε τρεις μερες κ το πρακτορειο (Gotogate) δεν μου εχει δωσει ακομα επιλογες για την επιστροφη !
Πετάς Αρμενία-Βηρυττό-Ελλάδα ( ; ) και οι πτήσεις είναι με την Turkish;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι ειναι ενιαιο κ η πτηση ειναι με την turkish airline.το θεμα ειναι οτι πεταω σε τρεις μερες κ το πρακτορειο (Gotogate) δεν μου εχει δωσει ακομα επιλογες για την επιστροφη !
Αν δε σου απαντάει το πρακτορείο δεν έχεις και πολλές επιλογές. Θα λύσεις το θέμα όταν φτάσεις Βηρυτό. Αν και λίγο μπλεγμένα μας τα λες με τις εταιρίες και τις πόλεις, κάτι πάει λάθος.
 

Kristina1990

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Πετάς Αρμενία-Βηρυττό-Ελλάδα ( ; ) και οι πτήσεις είναι με την Turkish;
Λοιπον,ειμαι ηδη αρμενια! Το σαββατο εχω πτηση απο αρμενια(γιερεβαν) κ παω βηρυττο με την middle east airline ,η πτηση φτανει βγρυττο στις 13:00 και η αμεσως επομενη μου πτηση ειναι 13:05 με την turkish airline,το θεμα εινσι οτι πρεπει να γινει θαυμα κ να με περιμενουν αλλις απ´Οσο γνωριζω θα μου καλυψουν ολα τα εξοδα ( ξενοδοχειο κλπ) γτ η αμεσως επομενη μου πτηση θα ειναι μετα απο 1,5 μερα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Λοιπον,ειμαι ηδη αρμενια! Το σαββατο εχω πτηση απο αρμενια(γιερεβαν) κ παω βηρυττο με την middle east airline ,η πτηση φτανει βγρυττο στις 13:00 και η αμεσως επομενη μου πτηση ειναι 13:05 με την turkish airline,το θεμα εινσι οτι πρεπει να γινει θαυμα κ να με περιμενουν αλλις απ´Οσο γνωριζω θα μου καλυψουν ολα τα εξοδα ( ξενοδοχειο κλπ) γτ η αμεσως επομενη μου πτηση θα ειναι μετα απο 1,5 μερα
Δεν νομίζω να σε περιμένουν.Φρόντισε να εξασφαλίσεις αυτά που λες από το πρακτορείο που έκλεισες το εισιτήριο.΄Εχεις ήδη μιλήσει μαζί τους;
 

Kristina1990

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Δεν νομίζω να σε περιμένουν.Φρόντισε να εξασφαλίσεις αυτά που λες από το πρακτορείο που έκλεισες το εισιτήριο.΄Εχεις ήδη μιλήσει μαζί τους;
Δεν βγαζω ακρη μαζι τους..ειναι οι Gotogate κ ειναι οτι χειροτερο! Εμενα μου ειπε αλλο πρακτορειο οτι οι turkish airline δε θα μ´αφησει ετσι κ θα με βολεψουν στην αμεσως επομενη πτηση ! Ταλαιπωρία αλλα κ δικο τους λαθος αυτο με τις ωρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom