Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ναι είναι λίγο δυσλειτουργικό το σύστημα, ειδικά εάν στην ημερομηνία που πατάς δεν έχει καμιά διαθέσιμη πτήση για εκείνη την βδομάδα τότε βγάζει σφάλμα.

Κάνε αναζήτηση απλής μετάβασης και όχι και των δυο δρομολογίων. Βάλε μια πιθανή ημερομηνία Ιούνη και μετά πήγαινε το βδομάδα/βδομάδα. Επίσης, καμιά φορά ενώ κάποια ημερομηνία την έχει με παυλίτσα, άμα πατήσεις πάνω στην ημερομηνία μπορεί να υπάρχει κάποιο εισιτήριο.

Γενικά θέλει υπομονή..
Και από την εφαρμογή το ίδιο να φανταστώ; Δεν δείχνει κάπου όλο το μήνα; Πολλά ζητάω...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
έχω βγάλει για τις γιορτές με αυτούς για νότιο Αφρική . πληρώνεις πραγματικούς φόρους. και πριν λίγες βδομάδες πήγα σαν παολο. εξαιρετική εταιρία πολύ καλό σέρβις.
αν εξαιρέσεις την λουφτχανσα και τις υπόλοιπες που ελέγχει όλες οι άλλες εταιρίες έχουν χαμηλούς φόρους. με εξαίρεση την τουρκις που κοκκινίζει λίγο.
επίσης όλες οι πτήσεις από Βραζιλία έχουν καθαρούς φόρους.
Μιας κ πετάς με Αιθίοπες, τι παίζει με τις παραδοτέες αποσκευές; Βλέπω ότι σε οικονομική δίνουν μόνο μια 7κιλη. Όταν πάω να προσθέσω 23κιλη ζητάνε 220€ ανά διαδρομή παρακαλώ! 440€ δλδ πανέλα. Είναι λογικό;;;
 
D

Delmem38110

Guest
Μιας κ πετάς με Αιθίοπες, τι παίζει με τις παραδοτέες αποσκευές; Βλέπω ότι σε οικονομική δίνουν μόνο μια 7κιλη. Όταν πάω να προσθέσω 23κιλη ζητάνε 220€ ανά διαδρομή παρακαλώ! 440€ δλδ πανέλα. Είναι λογικό;;;
αν αγοράσεις το εισιτήριο με μίλια δίνουν μια χειραποσκευή και μια 23κιλη στην οικονομική.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
αν αγοράσεις το εισιτήριο με μίλια δίνουν μια χειραποσκευή και μια 23κιλη στην οικονομική.
Μακάρι να ισχύει ακόμα αυτό γιατί δεν διευκρινίζεται όταν κάνεις κράτηση με μίλια και στο σάιτ της εταιρίας ισχύει αυτό που σου είπα κ έπαθα εγκεφαλικό.
Σημ : Δεν έχω κάνει κράτηση ακόμα. Δοκιμές κάνω σε ημερομηνίες.
 
D

Delmem38110

Guest
Μακάρι να ισχύει ακόμα αυτό γιατί δεν διευκρινίζεται όταν κάνεις κράτηση με μίλια και στο σάιτ της εταιρίας ισχύει αυτό που σου είπα κ έπαθα εγκεφαλικό.
Σημ : Δεν έχω κάνει κράτηση ακόμα. Δοκιμές κάνω σε ημερομηνίες.
ισχύει αυτό που σου είπα.
σε ποιο σαιτ κοιτάς και πως;
πρέπει να βγάλεις τα εισιτήρια μέσα από το μαιλς και μπόνους της αιγαίου.
επίσης όταν με το καλό βγάλεις τα εισιτήρια για να μπορέσεις να διαχειριστείς την κράτησης σου στον ιστοχώρο της αιθιοπιαν πρέπει να καλέσεις την αιγαίου να σου δώσει τον κωδικό τους. είναι διαφορετικός από αυτόν της αιγαίου.
IMG_D4AE7C5FEA62-1.jpeg
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
ισχύει αυτό που σου είπα.
σε ποιο σαιτ κοιτάς και πως;
πρέπει να βγάλεις τα εισιτήρια μέσα από το μαιλς και μπόνους της αιγαίου.
επίσης όταν με το καλό βγάλεις τα εισιτήρια για να μπορέσεις να διαχειριστείς την κράτησης σου στον ιστοχώρο της αιθιοπιαν πρέπει να καλέσεις την αιγαίου να σου δώσει τον κωδικό τους. είναι διαφορετικός από αυτόν της αιγαίου.
View attachment 403475
Στο περιβάλλον του app που χρησιμοποιώ δεν αναγράφονται αυτά που μου έστειλες. Λογικά είσαι από laptop έτσι;
Σ' ευχαριστώ πολύ!
 
D

Delmem38110

Guest
Στο περιβάλλον του app που χρησιμοποιώ δεν αναγράφονται αυτά που μου έστειλες. Λογικά είσαι από laptop έτσι;
Σ' ευχαριστώ πολύ!
να ξέρεις πως όλες οι πτήσεις με το διακριτικό staralliance έχουν δωρεάν αποσκευή.
αυτό δεν ισχύει σε πτήσεις της αιγαίου. εκεί σου δίνει μερικές επιλογές και πρέπει να είσαι προσεκτικός τι θα επιλέξεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Στο περιβάλλον του app που χρησιμοποιώ δεν αναγράφονται αυτά που μου έστειλες. Λογικά είσαι από laptop έτσι;
Σ' ευχαριστώ πολύ!
Επιβεβαιώνω, σε όλες τις πτήσεις με μίλια *Α περιλαμβάνεται βαλίτσα κι ας μη το λέει πουθενά. Μόνο στη ίδια την Α3 δεν ισχύει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
επίσης όταν με το καλό βγάλεις τα εισιτήρια για να μπορέσεις να διαχειριστείς την κράτησης σου στον ιστοχώρο της αιθιοπιαν πρέπει να καλέσεις την αιγαίου να σου δώσει τον κωδικό τους. είναι διαφορετικός από αυτόν της αιγαίου.
Ή να τον τσεκάρεις online στο Amadeus (checkmytrip.com) χωρίς τηλεφωνήματα σε κανένα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
να ξέρεις πως όλες οι πτήσεις με το διακριτικό staralliance έχουν δωρεάν αποσκευή.
αυτό δεν ισχύει σε πτήσεις της αιγαίου. εκεί σου δίνει μερικές επιλογές και πρέπει να είσαι προσεκτικός τι θα επιλέξεις σύμφωνα με τις ανάγκες σου.
Τελικά δεν έχει να κάνει με το app αλλά με τις πτήσεις που επιλέγω. Πχ. Όταν βάζω Αθήνα - Γιοχάνεσμπουργκ μου εμφανίζει τις επιτρεπόμενες αποσκευές. Όταν επιλέγω Αθήνα - Cape Town (5.10.2022) δεν αναφέρει τίποτα. Το ίδιο και προς Victoria Falls. Τελος πάντως, μη σε πρήζω. Ποιος ξέρει...
Βλέπω ότι για κάποιο λόγο δεν έχει κ το διακριτικό της star alliance ενώ θα πρεπε!
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Τελικά δεν έχει να κάνει με το app αλλά με τις πτήσεις που επιλέγω. Πχ. Όταν βάζω Αθήνα - Γιοχάνεσμπουργκ μου εμφανίζει τις επιτρεπόμενες αποσκευές. Όταν επιλέγω Αθήνα - Cape Town (5.10.2022) δεν αναφέρει τίποτα. Το ίδιο και προς Victoria Falls. Τελος πάντως, μη σε πρήζω. Ποιος ξέρει...
Βλέπω ότι για κάποιο λόγο δεν έχει κ το διακριτικό της star alliance ενώ θα πρεπε!
View attachment 403566
πολλές φορές δεν φορτώνει όλα τα στοιχεία και τις πληροφορίες πτήσης.
συμβαίνει για παράδειγμα όταν πας να κανείς μια κράτησης και δεν σου βγάζει πάντα πόσα μίλια θα πάρεις.
αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. βαλίτσα έχει δωρεάν. είναι πτήση της συμμαχίας.
 
Last edited by a moderator:

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
SKG-Bogota μεσω Βαρκελώνης και επιστροφή με σύνολο 80000-110000 μιλια και ελάχιστους φόρους νομίζω ειναι καλη πρόταση
Screenshot_20221007_004002.jpg
Screenshot_20221007_005013.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom