Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

D

Delmem38110

Guest
Έχει κανένας εμπειρία με την Ethiopian; Οι φόροι είναι πάτωμα. 70€ για Ν. Αφρική πανέλα.
έχω βγάλει για τις γιορτές με αυτούς για νότιο Αφρική . πληρώνεις πραγματικούς φόρους. και πριν λίγες βδομάδες πήγα σαν παολο. εξαιρετική εταιρία πολύ καλό σέρβις.
αν εξαιρέσεις την λουφτχανσα και τις υπόλοιπες που ελέγχει όλες οι άλλες εταιρίες έχουν χαμηλούς φόρους. με εξαίρεση την τουρκις που κοκκινίζει λίγο.
επίσης όλες οι πτήσεις από Βραζιλία έχουν καθαρούς φόρους.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα σας,
Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να δώ συγκεντρωτικά τους φόρους αεροδρομίων στο site της Aegean? Eυχαριστώ πολύ..
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
έχω βγάλει για τις γιορτές με αυτούς για νότιο Αφρική . πληρώνεις πραγματικούς φόρους. και πριν λίγες βδομάδες πήγα σαν παολο. εξαιρετική εταιρία πολύ καλό σέρβις.
αν εξαιρέσεις την λουφτχανσα και τις υπόλοιπες που ελέγχει όλες οι άλλες εταιρίες έχουν χαμηλούς φόρους. με εξαίρεση την τουρκις που κοκκινίζει λίγο.
επίσης όλες οι πτήσεις από Βραζιλία έχουν καθαρούς φόρους.
Οκ. Πραγματικά δε το πίστευα. Σ' ευχαριστώ!
Αυτές οι πτήσης είναι πραγματικό deal για μίλια!
 
D

Delmem38110

Guest
Οκ. Πραγματικά δε το πίστευα. Σ' ευχαριστώ!
Αυτές οι πτήσης είναι πραγματικό deal για μίλια!
δεν μπορείς να το πεις deal. ξοδεύεις ακριβώς τα ιδια μίλια με όλες τις άλλες εταιρίες και πληρώνεις φόρους χωρίς τα έξτρα. η τουρκισ έχει λίγα ευρώ παραπάνω και πολύ περισσότερες επιλογές.
αν έρθεις για παράδειγμα από Αμερική στην Αθήνα με την γιουναιτεντ πληρώνεις 5 ευρώ φόρους και 35 χιλιάδες μίλια στην οικονομική.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
δεν μπορείς να το πεις deal. ξοδεύεις ακριβώς τα ιδια μίλια με όλες τις άλλες εταιρίες και πληρώνεις φόρους χωρίς τα έξτρα. η τουρκισ έχει λίγα ευρώ παραπάνω και πολύ περισσότερες επιλογές.
αν έρθεις για παράδειγμα από Αμερική στην Αθήνα με την γιουναιτεντ πληρώνεις 5 ευρώ φόρους και 35 χιλιάδες μίλια στην οικονομική.
Το λέω deal γιατί εμένα με ενδιαφέρει πόσα λεφτά θα φύγουν από την τσέπη μου. Τι με νοιάζει κάθε φορά αν αυτό λέγεται ναύλος ή φόρος;!
 
D

Delmem38110

Guest
Το λέω deal γιατί εμένα με ενδιαφέρει πόσα λεφτά θα φύγουν από την τσέπη μου. Τι με νοιάζει κάθε φορά αν αυτό λέγεται ναύλος ή φόρος;!
η διαφορά είναι πολύ μικρή με τουρκις στην οικονομική. και πολύ περισσότερα δρομολόγια από μας. αλλα ο καθένας όπως τον βολεύει.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Ευχαριστώ για την απάντηση. Μεμονωμένα έστω? Πρέπει να καλώ στο τηλ. κέντρο για κάθε αεροδρόμιο?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
η διαφορά είναι πολύ μικρή με τουρκις στην οικονομική. και πολύ περισσότερα δρομολόγια από μας. αλλα ο καθένας όπως τον βολεύει.
Βρήκες δλδ εσύ με Turkish για Johannesburg ή Cape Town; Όλο το 2022 και το 2023 έψαξα και δε βρήκα πτήση. Οι εταιρείες που παίζουν είναι Ethiopian, Swiss και Egypt. Και ναι οι διαφορές είναι τεράστιες. Αν βρήκες με Turkish για Ν. Αφρική σε παρακαλώ πες μου πότε και τιμή. Με ενδιαφέρει...
 

Attachments

Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Βρήκες δλδ εσύ με Turkish για Johannesburg ή Cape Town; Όλο το 2022 και το 2023 έψαξα και δε βρήκα πτήση. Οι εταιρείες που παίζουν είναι Ethiopian, Swiss και Egypt. Και ναι οι διαφορές είναι τεράστιες. Αν βρήκες με Turkish για Ν. Αφρική σε παρακαλώ πες μου πότε και τιμή. Με ενδιαφέρει... View attachment 401588
View attachment 401589
View attachment 401590
ξέρω από προηγούμενες αναζητήσεις. τα ναύλα τους είναι περίπου στο 100ρικο στην οικονομική.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
ξέρω από προηγούμενες αναζητήσεις. τα ναύλα τους είναι περίπου στο 100ρικο στην οικονομική.
Οκ. Δεν ξέρω πότε έψαξες. Η Turkish πτήση για Ν. Αφρική με μίλια δεν δίνει πάντως.
 
D

Delmem38110

Guest
Βρήκες δλδ εσύ με Turkish για Johannesburg ή Cape Town; Όλο το 2022 και το 2023 έψαξα και δε βρήκα πτήση. Οι εταιρείες που παίζουν είναι Ethiopian, Swiss και Egypt. Και ναι οι διαφορές είναι τεράστιες. Αν βρήκες με Turkish για Ν. Αφρική σε παρακαλώ πες μου πότε και τιμή. Με ενδιαφέρει...
τώρα που κοίταξα δεν βγάζει με τους Τούρκους όντως. θα πρέπει να το κοιτάς συχνά η να κλείσεις με τους Αιθίοπες. όταν αγόρασα εγώ τα εισητηρια υπήρχε και η επιλογή με τους Τούρκους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom