Aegean Airlines Γενικά Πτήσεις με μίλια-παραδείγματα και προτάσεις

stafos30

Member
Μηνύματα
41
Likes
98
Με λίγα μίλια και φόρους μπορείς να δεις και για Ιορδανία (Αμμάν) αν σε ενδιαφέρει. Πετάει απευθείας η aegean.
Καλημέρα!
Επειδή και γω δεν εχω εξαργυρωσει ποτε μιλια και δεν ξερω τι συμφερει,φέτος που θελω να τα χρησιμοποιήσω χοντρικα στα 15000 μιλια που εχω ποσα λεφτα περιπου να εχω στο νου μου αξίζουνε?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα!
Επειδή και γω δεν εχω εξαργυρωσει ποτε μιλια και δεν ξερω τι συμφερει,φέτος που θελω να τα χρησιμοποιήσω χοντρικα στα 15000 μιλια που εχω ποσα λεφτα περιπου να εχω στο νου μου αξίζουνε?
Δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημά σου. 15.000 είναι τα μίλια εκκίνησης για μια πτήση με επιστροφή για εξωτερικό. Αν υποθέσουμε ότι οι φόροι είναι σταθεροί, η αξία των 15.000 είναι η αξία που έχει η εκάστοτε πτήση στις ημερομηνίες που σε ενδιαφέρουν. Για Βιέννη ας πούμε άλλη τιμή έχει το εισιτήριο το Νοέμβριο, άλλη τον Δεκέμβριο που είναι high season. Όσο πιο ακριβή είναι μια πτήση, τόσο μεγαλύτερο είναι το κέρδος σου.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλημέρα!
Επειδή και γω δεν εχω εξαργυρωσει ποτε μιλια και δεν ξερω τι συμφερει,φέτος που θελω να τα χρησιμοποιήσω χοντρικα στα 15000 μιλια που εχω ποσα λεφτα περιπου να εχω στο νου μου αξίζουνε?
Να τα καψεις το καλοκαιρι που οι τιμες ειναι στον ουρανο. Αν θες Φλεβαρη, ολα φθηνα ειναι.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εντός Ευρώπης, για 60.000 μίλια για 2 άτομα δείτε Μαδρίτη & Λισαβόνα. Τα εισιτήρια είναι συχνά ακριβά, γιατί είναι μεγάλες πτήσεις, και οι φόροι γύρω στα 50€ πήγαινε-έλα. Επίσης ίδια τάξη μεγέθους (σε απευθείας πτήση από Αθήνα με Aegean) είναι Βαλένθια, Βαρκελώνη και Παρίσι.

Βέβαια αν ψάξεις εισιτήρια επί πληρωμή εγκαίρως ή σε εποχή προσφορών, και σε αυτούς τους προορισμούς βρίσκεις καλές τιμές, που καθιστούν την εξαργύρωση μιλίων ασύμφορη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Εντός Ευρώπης, για 60.000 μίλια για 2 άτομα δείτε Μαδρίτη & Λισαβόνα. Τα εισιτήρια είναι συχνά ακριβά, γιατί είναι μεγάλες πτήσεις, και οι φόροι γύρω στα 50€ πήγαινε-έλα. Επίσης ίδια τάξη μεγέθους (σε απευθείας πτήση από Αθήνα με Aegean) είναι Βαλένθια, Βαρκελώνη και Παρίσι.

Βέβαια αν ψάξεις εισιτήρια επί πληρωμή εγκαίρως ή σε εποχή προσφορών, και σε αυτούς τους προορισμούς βρίσκεις καλές τιμές, που καθιστούν την εξαργύρωση μιλίων ασύμφορη.
Επισης Δουβλινο, Εδιμβουργο, Στοκχολμη.


Οσοι ρωτατε για Ισλανδια, απαιτειται βαρβατος κουμπαρας πιο πριν, δεν ειναι τα μιλια και τα εισιτηρια το προβλημα. Εκτος αν μιλαμε για 3ημερο Ρευκιαβικ και Golden Circle , που δεν ειναι τοσο κακη ιδεα αν περισσευουν μιλια.
 
D

Delmem38110

Guest
Εντός Ευρώπης, για 60.000 μίλια για 2 άτομα δείτε Μαδρίτη & Λισαβόνα. Τα εισιτήρια είναι συχνά ακριβά, γιατί είναι μεγάλες πτήσεις, και οι φόροι γύρω στα 50€ πήγαινε-έλα. Επίσης ίδια τάξη μεγέθους είναι Βαλένθια, Βαρκελώνη και Παρίσι.

Βέβαια αν ψάξεις εισιτήρια επί πληρωμή εγκαίρως ή σε εποχή προσφορών, και σε αυτούς τους προορισμούς βρίσκεις καλές τιμές, που καθιστούν την εξαργύρωση μιλίων ασύμφορη.
Μαδρίτη και Λισσαβόνα το έχω ξαναγράψει, ανήκουν στους προορισμούς χαμηλού κόστους αν τα εισιτήρια αγοραστούν έγκαιρα.
κατά καιρούς η αιγαίου δίνει προσφορές με λιγότερα μίλια όπως Κωνσταντινούπολη με 6 χιλιάδες, Μόναχο με 6 χιλιάδες Αμμάν με 7 χιλιάδες... και πάει λέγοντας. το Αμμάν έχει υψηλούς φόρους στην επιστροφή αν δεν κάνω λάθος.
δεν αξίζει να χαραμίσεις μίλια στην Ευρώπη για κάποιον που προγραμματίζει νωρίς τις διακοπές του.
περιμένεις μαζεύεις και κάνεις ένα όμορφο μεγάλο ταξίδι.
αποφεύγουμε εισιτήρια με την λουφτφαβε την σουισ και λιγότερο την τουρκισ.
προτιμάμε αιγαίου και SAS και τουρκις σαν τελευταία επιλογή από εδώ.

αυτά από μένα.
 

stafos30

Member
Μηνύματα
41
Likes
98
Επισης Δουβλινο, Εδιμβουργο, Στοκχολμη.


Οσοι ρωτατε για Ισλανδια, απαιτειται βαρβατος κουμπαρας πιο πριν, δεν ειναι τα μιλια και τα εισιτηρια το προβλημα. Εκτος αν μιλαμε για 3ημερο Ρευκιαβικ και Golden Circle , που δεν ειναι τοσο κακη ιδεα.
Ευχαριστώ για τις απαντησεις!
Ταξιδι ειναι στο πρόγραμμα για χειμώνα Δουβλίνο. Οποτε οταν έρθει η ωρα για εισιτήρια θα δω τι γλυτωνω και με ξανασυμβουλευετε εαν αξιζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Μαδρίτη και Λισσαβόνα το έχω ξαναγράψει, ανήκουν στους προορισμούς χαμηλού κόστους αν τα εισιτήρια αγοραστούν έγκαιρα.
κατά καιρούς η αιγαίου δίνει προσφορές με λιγότερα μίλια όπως Κωνσταντινούπολη με 6 χιλιάδες, Μόναχο με 6 χιλιάδες Αμμάν με 7 χιλιάδες... και πάει λέγοντας. το Αμμάν έχει υψηλούς φόρους στην επιστροφή αν δεν κάνω λάθος.
δεν αξίζει να χαραμίσεις μίλια στην Ευρώπη για κάποιον που προγραμματίζει νωρίς τις διακοπές του.
περιμένεις μαζεύεις και κάνεις ένα όμορφο μεγάλο ταξίδι.
αποφεύγουμε εισιτήρια με την λουφτφαβε την σουισ και λιγότερο την τουρκισ.
προτιμάμε αιγαίου και SAS και τουρκις σαν τελευταία επιλογή από εδώ.

αυτά από μένα.
Υπαρχουν ανθρωποι που κουβαλανε οικογενεια μαζι. Οι single εχουν αλλον τροπο σκεψης.
 
D

Delmem38110

Guest
Υπαρχουν ανθρωποι που κουβαλανε οικογενεια μαζι. Οι single εχουν αλλον τροπο σκεψης.
όλοι έχουμε οικογένεια που πάμε διακοπές με την κλασική η όχι μορφή.
αναφέρομαι απλά πως να μην χαραμίσει κάποιος τα μίλια σε προορισμούς που με λίγο προγραμματισμό βρίσκει πολύ φτηνά εισιτήρια. σε όλη την Ευρώπη. με 50 ευρω ανά διαδρομή πας άνετα Λονδίνο Μαδρίτη Λισσαβόνα και παιε λέγοντας και μάλιστα με αιγαίου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
όλοι έχουμε οικογένεια που πάμε διακοπές με την κλασική η όχι μορφή.
αναφέρομαι απλά πως να μην χαραμίσει κάποιος τα μίλια σε προορισμούς που με λίγο προγραμματισμό βρίσκει πολύ φτηνά εισιτήρια. σε όλη την Ευρώπη. με 50 ευρω ανά διαδρομή πας άνετα Λονδίνο Μαδρίτη Λισσαβόνα και παιε λέγοντας και μάλιστα με αιγαίου.
Η Λισαβονα ειχε 350 τουλαχιστον μονο μεταβαση φετος το καλοκαιρι. Με 50 ειναι μαλλον τροπος του λεγειν, γιατι δεν υπηρξε ποτε.
Τοπ εξαργυρωση κατα τη γνωμη μου για 13.000 μιλια. Γιατι να φανε 35.000 για λιγοτερο value/μιλι.
Σε καθε περιπτωση δεν ρωτανε πως θα πανε μακρινο τα νεα μελη αλλα πως θα πεταξουν με 15.000 μιλια. Ας ειμαστε ον τοπικ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.469
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom