Πωλούνται εισιτήρια

Elpida 1988

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Πωλούνται 2 εισιτήρια :
από Αθήνα προς Αμβούργο Κυριακή 21 Ιουνίου 2015, 08:30, απευθείας πτήση
και
από Αμβούργο για Αθήνα Πέμπτη 25 Ιουνίου 2015, 08:10, πτήση με ανταπόκριση στο Dusseldorf

Αξία κάθε εισητηρίου με επιστροφή 226 €
Παρακαλώ λάβετε υπ'όψιν επιπλέον κόστος για την αλλαγή του ονόματος του επιβάτη
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πωλούνται 2 εισιτήρια :
από Αθήνα προς Αμβούργο Κυριακή 21 Ιουνίου 2015, 08:30, απευθείας πτήση
και
από Αμβούργο για Αθήνα Πέμπτη 25 Ιουνίου 2015, 08:10, πτήση με ανταπόκριση στο Dusseldorf

Αξία κάθε εισητηρίου με επιστροφή 226 €
Παρακαλώ λάβετε υπ'όψιν επιπλέον κόστος για την αλλαγή του ονόματος του επιβάτη
Eλπίδα δε νομίζω να βρεις κάποιον να τα αγοράσει τελευταία στιγμή και σε αυτή τη τιμή. Η easyjet με απευθείας πτήση κοστίζει 114 ευρώ για τις ίδιες ημερομηνίες και η swiss 230. Δε θα δώσει κάποιος 226 συν το κόστος για αλλαγή ονόματος. Πιθανότατα αν ακυρώσεις παίρνεις πίσω τους φόρους, κοίταξε το..

edit: και κάτι βασικό! Η aegean δεν επιτρέπει αλλαγή ονόματος σε εισιτήριο.

"Όπως το εισιτήριο είναι προσωπικό έγγραφο που δεν μπορεί να μεταβιβαστεί σε άλλο πρόσωπο, έτσι και η αντίστοιχη κράτηση είναι προσωπική. Κατά συνέπεια η Aegean Airlines και η Olympic Air δεν επιτρέπoυν, επί της αρχής αλλαγές ονομάτων."
 
Last edited:

Elpida 1988

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
H easyjet δεν έχει απευθείας πτήσεις την Πέμπτη και η swiss δεν έχει τέτοιες τιμές. Αλλαγή στο όνομα γίνεται με την Aegean το έχω διασταυρώσει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
H easyjet δεν έχει απευθείας πτήσεις την Πέμπτη και η swiss δεν έχει τέτοιες τιμές. Αλλαγή στο όνομα γίνεται με την Aegean το έχω διασταυρώσει.
Όντως η easyjet έχει επιστροφή την Τετάρτη, το έδινε λάθος το skyscanner. Η swiss πριν 1 ώρα που έγραψα είχε τιμή 230 και τώρα δίνει 248 (austrian και swiss).
Που διασταύρωσες ότι η aegean κάνει αλλαγή ονόματος και τι κόστος σου είπαν; Στη σελίδα τους λέει ξεκάθαρα ότι αλλαγές γίνονται μόνο αν γίνει λάθος στο όνομα (ορθογραφικό, τα βάλεις ανάποδα, έχεις δύο ονόματα κτλ) αλλά δε γίνεται να μεταβιβάσεις σε άλλον το εισιτήριο.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
δ
H easyjet δεν έχει απευθείας πτήσεις την Πέμπτη και η swiss δεν έχει τέτοιες τιμές. Αλλαγή στο όνομα γίνεται με την Aegean το έχω διασταυρώσει.
Δεν μεταβιβάζεται το εισιτήριο σε άλλον, μόνο διορθώσεις μπορείς να κάνεις στο όνομα, όχι αλλαγές. Πραγματικά και εγώ απορώ με ποιον το έχεις διασταυρώσει!
 

Elpida 1988

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Όντως δεν κάνει αλλαγή ονόματος η Aegean :-(

Επομένως ενημερώστε με εάν σας ενδιαφέρει το εισιτήριο της επιστροφής, αναχώρηση από Αμβούργο 08:10 και άφιξη στην Αθήνα 14:10.

Παρακαλώ υπολογίστε επιπλέον χρέωση για την αλλαγή του ονόματος 65 €
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
H easyjet δεν έχει απευθείας πτήσεις την Πέμπτη και η swiss δεν έχει τέτοιες τιμές. Αλλαγή στο όνομα γίνεται με την Aegean το έχω διασταυρώσει.
Μας λές και το κόστος αν θέλεις;Γιατί 2 φορές που προσπάθησα δεν το δέχθηκαν.
 

Elpida 1988

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Η Aegean μου είχε αλλάξει το όνομα, όμως το όνομα του επιβάτη συμφωνούσε με το όνομα του δικαιούχου της πιστωτικής απ'όπου είχε πληρωθεί το εισιτήριο - διαφορετική περίπτωση, συγνώμη εάν σας σύγχισα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom