Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Γνωρίζει κάποιος σε πόσο χρονικό διάστημα υπάρχει τελική απάντηση για αμφισβήτηση συναλλαγής;
Η Alpha bank μας επέστρεψε προσωρινά τα χρήματα τη προηγούμενη εβδομάδα αλλά ταυτόχρονα μας έστειλε ταχυδρομική επιστολή προς ενημέρωση για προσωρινή απόφαση.

Яна

Member
Γνωρίζει κάποιος σε πόσο χρονικό διάστημα υπάρχει τελική απάντηση για αμφισβήτηση συναλλαγής;
Η Alpha bank μας επέστρεψε προσωρινά τα χρήματα τη προηγούμενη εβδομάδα αλλά ταυτόχρονα μας έστειλε ταχυδρομική επιστολή προς ενημέρωση για προσωρινή απόφαση.
Εγώ πάντως από Εθνική περιμένω εδώ και ένα χρόνο.

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Warszawa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Όχι, γιατί δε σε ενημερώνουν με κάποιο τρόπο.
Χρησιμοποιούν τη λέξη «προσωρινά» μιας και πρέπει να είναι καλυμένοι για τη περίπτωση που κάτι τους έχει διαφύγει και κάνανε λάθος στην αρχική τους απόφαση, είτε γιατί αυτός που δέχτηκε την αμφισβήτηση της πληρωμής προσκομίσει στοιχεία που αποδεικνύουν κάτι διαφορετικό.
Οφείλουν να το κάνουν και είναι σωστό, αλλά επαναλαμβάνω, δεν υπάρχει καμία οριστική ενημέρωση, τουλάχιστον στις (πολλές) δικές μου περιπτώσεις.

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Όχι, γιατί δε σε ενημερώνουν με κάποιο τρόπο.
Χρησιμοποιούν τη λέξη «προσωρινά» μιας και πρέπει να είναι καλυμένοι για τη περίπτωση που κάτι τους έχει διαφύγει και κάνανε λάθος στην αρχική τους απόφαση, είτε γιατί αυτός που δέχτηκε την αμφισβήτηση της πληρωμής προσκομίσει στοιχεία που αποδεικνύουν κάτι διαφορετικό.
Οφείλουν να το κάνουν και είναι σωστό, αλλά επαναλαμβάνω, δεν υπάρχει καμία οριστική ενημέρωση, τουλάχιστον στις (πολλές) δικές μου περιπτώσεις.
Ok, σ' ευχαριστώ πολύ. Θα πρέπει να κάνουμε έναν τυπικό έλεγχο ανά διαστήματα φαντάζομαι.

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Warszawa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ok, σ' ευχαριστώ πολύ. Θα πρέπει να κάνουμε έναν τυπικό έλεγχο ανά διαστήματα φαντάζομαι.
Ακριβώς, αλλά πιστεύω αν δεις ότι κάνουν φτερά τα λεφτά απ' το λογαριασμό σου θα το καταλάβεις πριν τον έλεγχο... :haha:
Πέρα απ΄ τη πλάκα, δεν έχω καμία απάντηση εδω και πάνω από ένα χρόνο για πολλές «προσωρινές» εγκρίσεις κι επιστροφές χρημάτων. Τα θεωρω δεδομένα.

Яна

Member
Αν επιτρέπεται, σου τα έχουν επιστρέψει προσωρινά;
Όχι. Και δεν γνωρίζω κιόλας περί προσωρινής επιστροφής. Εμένα απλά μου είχαν πει ότι κααααποια στιγμή θα μπουν στο λογαριασμό μου. Ότι μπορεί να αργήσουν πολύ, αλλά ότι θα μπούνε σίγουρα.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.866
Μέλη
36.426
Νεότερο μέλος
ToTheMoonAndBack

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα