Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Το κουφο ερωτημα της μερας: Μπορω να αλλαξω εισιτηριο Aegean με μιλια?
Καλησπέρα μου είπαν από την εταιρεία ότι ακυρώνω την πτήση και μου επιστρέφονται τα μιλια ενω θα κρατήσουν είκοσι ευρώ για την αλλαγή.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Συγχωρήστε την ασχετοσύνη μου και μη γελάσετε οι πιο έμπειροι. Το voucher σημαίνει εισιτήριο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμη κι αν η τιμή στο σαιτ της Aegean είναι υψηλότερη από αυτή που είχα πληρώσει για την ακυρωμένη πτήση;
 

tzele

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπέρα μου είπαν από την εταιρεία ότι ακυρώνω την πτήση και μου επιστρέφονται τα μιλια ενω θα κρατήσουν είκοσι ευρώ για την αλλαγή.
Εμένα μου ήρθε mail και λέει για ακύρωση στέλνουμε mail στο [email protected]. 'Εστειλα άλλα καμία απάντηση. Να θεωρήσω οτι θα ακύρωθει;;;;;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Συγχωρήστε την ασχετοσύνη μου και μη γελάσετε οι πιο έμπειροι. Το voucher σημαίνει εισιτήριο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμη κι αν η τιμή στο σαιτ της Aegean είναι υψηλότερη από αυτή που είχα πληρώσει για την ακυρωμένη πτήση;
αρκεί να πληρώσεις την διαφορά.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Ευχαριστώ Αέρα
Διάβασα όμως εδώ στο σαιτ ότι σε περίπτωση ακύρωσης οι αεροπορικές επιστρέφουν τα χρήματα. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να δεχτούμε το voucher. Δεν ισχύει και για την Aegean αυτό;
Θέλω να πω είμαστε νομικά κατοχυρωμενοι; μπορούμε να το απαιτήσουμε;
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
να σας ρωτησω λιγο γτ κ εγω ασχετη ειμαι...... μονο σε περιπτωση ακυρωσης περνουμε voucher ??? τωρα που μας δινει την δυνατοτητα η ryan για αλλαγη για να προλαβει τα voucher k να μην χασει πολλλλααααααα λεφτα????
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καλησπέρα, μήπως επέστρεψε σε κανέναν χρήματα η Ryanair?
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
foul refund σε voucher από την scoot ,σημαίνει ότι μας επιστρέφει όλο το ποσό στον λογαριασμό μας για να το αξιοποιήσουμε σε όσες πτήσεις θέλουμε μελλοντικά?
 

K20

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Βασικά την επόμενη να κλείσεις κατευθείαν από το σάιτ της αεροπορικής..την ειχα πατήσει κι εγώ παλιά με άλλο σάιτ πώλησης εισιτηρίων και δεν έβγαζα άκρη κι από τότε είπα ποτε ξανά με ενδιάμεσο: αν γίνει η στραβή είναι καλύτερο να έχεις να κανεις απευθείας με την αεροπορική.
Εχεις απολυτο δικιο, σχεδον παντα απευθυνομαι στην αεροπορικη, απλα ηταν σημαντικη η διαφορα στο εισιτηριο γι αυτο αλλαξα γνωμη. Εν κατακλειδι, η Blue Air Κυπρου απαντησε αμεσα στο μειλ μου, ρωτησε ποιες ημερομηνιες θελω κ μου τις αλλαξε χωρις επιπλεον χρεωση κ μου εστειλε τα νεα μου εισιτηρια. Τελος καλο ολα καλα. Ευχομαι να τελειωσει συντομα αυτη η ιστορια που αποδιοργανωσε τους παντες. Καλη δυναμη κ υπομονη σε ολους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom