Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Τα chat των αεροπορικών εταιριών αυτές τις μέρες έχουν πάρει φωτιά,ο κόσμος δεν ξέρει τι να περιμένει μέσα σ αυτούς και γω (άφησα την βεσπούλα για να ταξιδέψω μ αεροπλάνο,τώρα τα λούζομαι)καθώς οι απαντήσεις είναι τις περισσότερες φορές τελείως ασαφής.

Κάπου εδώ βρήκα και χρησιμοποίησα την υπηρεσία αυτής της σελίδας GELD-für-FLUG.de η οποία είναι γερμανική αλλά πάνω δεξιά μπορείτε να μετατρέψετε και στα αγγλικά,έχει καλές κριτικές από άτομα που την χρησιμοποίησαν και εγγυάται ότι αναλαμβάνει δωρεάν να επιστραφεί το ποσό ακύρωσης της αεροπορικής που κλείστηκαν τα εισιτήρια.
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Έχω κλείσει εισητηρια προς Ρώμη 1/5/20 Με την Aegean και επιστροφή με την Alitalia 5/5/20. Θέλω να τα ακυρώσω αλλά από ότι διαβάζω μπορώ να το κάνω μόνο αν ακυρωθούν οι πτήσεις μου?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Έχω κλείσει εισητηρια προς Ρώμη 1/5/20 Με την Aegean και επιστροφή με την Alitalia 5/5/20. Θέλω να τα ακυρώσω αλλά από ότι διαβάζω μπορώ να το κάνω μόνο αν ακυρωθούν οι πτήσεις μου?
Έχουμε καιρό μέχρι τοτε... Θα βγάλουν σχετικές ανακοινώσεις όσο πλησιάζει ο καιρός...
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.251
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Έχω κλείσει εισητηρια προς Ρώμη 1/5/20 Με την Aegean και επιστροφή με την Alitalia 5/5/20. Θέλω να τα ακυρώσω αλλά από ότι διαβάζω μπορώ να το κάνω μόνο αν ακυρωθούν οι πτήσεις μου?
Μπορείτε να το κάνετε, αλλά με τους όρους που ισχύουν γενικά, όχι με τις εξαιρέσεις λογω του κορωνοιου. Δηλαδή θα σας επιστραφούν μόνο οι φόροι αεροδρομίου και θα σας χρεωθουν ακυρωτικά έξοδα (ανάλογα με τον τύπο του εισιτηρίου σας).
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
οι ακυρωσεις πτήσεων για την Ιταλια είναι μέχρι καποια συγκεκριμενη ημερομηνια? εγω που πετούσα 10/04 =22/04 Bergamo δικαιουμαι επιστροφη δηλαδη?
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Καλημέρα σε όλους με υγεία! Την ερχόμενη Παρασκευή θα ήταν η πτήση μας για Πολωνία. Η Πολωνία έκλεισα τα σύνορα της και το αεροδρόμιο έβγαλε ανακοίνωση για το ότι δεν θα γίνουν πτήσης της ραιανερ. Ωστόσο η ραιανερ δεν έχει ακυρώσει τις πτήσεις. Τι πρέπει να κάνουμε για επιστροφή των χρημάτων?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.273
Καλημέρα σε όλους με υγεία! Την ερχόμενη Παρασκευή θα ήταν η πτήση μας για Πολωνία. Η Πολωνία έκλεισα τα σύνορα της και το αεροδρόμιο έβγαλε ανακοίνωση για το ότι δεν θα γίνουν πτήσης της ραιανερ. Ωστόσο η ραιανερ δεν έχει ακυρώσει τις πτήσεις. Τι πρέπει να κάνουμε για επιστροφή των χρημάτων?
Αρχίστε επικοινωνία με την εταιρεία.Δεν υπάρχει κάτι άλλο.
 

Thalia!!

Member
Μηνύματα
49
Likes
22
Η απάντηση της εταιρείας λέει πως οι πτήσεις γινοντε κανονικάστη σελίδα του αεροδρομίου αναφέρει πως όλες οι πτήσεις έχουν ακυρωθεί
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.273
Η απάντηση της εταιρείας λέει πως οι πτήσεις γινοντε κανονικάστη σελίδα του αεροδρομίου αναφέρει πως όλες οι πτήσεις έχουν ακυρωθεί
Πέρα από την σελίδα του αεροδρομίου υπάρχει κάπου αλλού;Είναι επίσημο;Στείλετε τους τα link για να δεις τι θα πουν.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
υπάρχει ενδεχόμενο αεροπορικές εταιρίες να επιστρέψουν τα χρήματα από αγορασμένα εισιτήρια λόγω του ιού?
Έχουμε κλείσει για vietnam ,1300€ δεν είναι και λίγα. Προσφέρεται μια αλλαγή αλλά είτε δεν μας κάνουν οι ημερομηνίες είτε πρέπει να καταβάλλουμε άλλα 400€ επειδή είναι ακριβότερα τα ίδια δρομολόγια άλλες ημερομηνίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom