Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Blackfacu

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Καλημέρα!! Παιδιά και εγώ πετάω με wizz air για Βουδαπέστη 20/04 και επιστροφή 26/04! Έχει βγάλει κανείς άκρη με την συγκεκριμένη εταιρία? Στο Site τους μόνο τηλέφωνο έχουν! Ευχαριστώ!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
@PhysioDuck Να κάνω μια χαζή ερώτηση;
Την αμφισβήτηση συναλλαγής την έχεις σκεφτεί;
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Πετάω για Βουδαπέστη 19/3 από Αθηνα με wizzair και διαβάζω ότι η Ουγγαρία απαγορεύει την είσοδο στη χώρα σε μη Ούγγρους από τη Δευτέρα το βράδυ στις 16/3. Πως μπορώ να πάρω πίσω χρήματα ή να κάνω rebooking έστω ξέρει κανείς; Η πτήση μια μέρα πριν φαίνεται ότι πραγματοποιείται κανονικά. Επίσης το site της εταιρίας δεν αναφέρει κάτι για την απαγόρευση αυτή.
H ryanair χθες το βραδυ εδωσε επιλογη για επιστροφη χρηματων για πτηση για βουδαπεστη 23-3 με επιστροφη 28-3, δες το mail σου
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
@PhysioDuck Να κάνω μια χαζή ερώτηση;
Την αμφισβήτηση συναλλαγής την έχεις σκεφτεί;
Όχι! Θα με καλύψει η τράπεζα από τη στιγμή που είναι non refundable;
Επειδή όλοι έχουμε θέμα με ξενοδοχεία / αεροπορικές, μπορείς απλώς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής σε όλα;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Κάνε μια προσπάθεια αφού επισυνάψεις όλα τα δικαιολογητικά.
Πριν 2 χρόνια είχα θεματάκι με την agoda, τους έστειλα 10 mails και δεν έβγαζα άκρη, και έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής. Το θέμα μου λύθηκε τάχιστα.
 
Last edited:

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Κάνε μια προσπάθεια αφού επισυνάψεις όλα τα δικαιολογητικά.
Πριν 2 χρόνια είχα θεματάκι με με την agoda, τους έστειλα 10 mails και δεν έβγαζα άκρη, και έκανα αμφισφήτηση συναλλαγής. Το θέμα μου λύθηκε τάχιστα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το προσπαθήσω.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
H ryanair χθες το βραδυ εδωσε επιλογη για επιστροφη χρηματων για πτηση για βουδαπεστη 23-3 με επιστροφη 28-3, δες το mail σου
εμενα παντως που θα πετουσα 1/4 δεν μου εχει ερθει μαιλ επιστροφης χρηματων μονο αλλαγη εισητηριων την οποια δεν μ αφηνει να την ολοκληρωσω κι ολας για βουδαπεστη κι εγω.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Μου ήρθε mail ότι ακυρώνεται η πτήση μας από Καμποτζη προς Σιγκαπούρη από την jet star Asia.Δεν μας κάνουν επιστροφή χρημάτων παρά μας δίνουν ένα voucher,το οποίο μάλιστα πρέπει να εξαργυρωσουμε εντός εξαμήνου.Ειναι νόμιμο αυτό?Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διεκδικήσω refund του ποσού,εφόσον έγινε ακύρωση της πτήσης από την εταιρεία?
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Γεια σας!θα ήθελα τη γνώμη σας πετούσα με Ryanair 21/4 για Ρώμη εννοείται ότι το ταξίδι ακυρώθηκε μου δίνεται τώρα η επιλογή αλλαγής για 26-30/8 ή 19-22/12.δεν ξέρω τι να αποφασίσω καθώς δεδομένων των συνθηκών ο Αύγουστος δεν είναι πολύ μακριά από την άλλη είναι καλοκαίρι υψηλές θερμοκρασίες αλλά δεν ξέρουμε πως συμπεριφέρεται ο ιός επίσης ο Δεκέμβρης είναι χειμώνας φοβάμαι μήπως υπάρξει δεύτερο κύμα έξαρσης.σας ευχαριστώ
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Γεια σας!θα ήθελα τη γνώμη σας πετούσα με Ryanair 21/4 για Ρώμη εννοείται ότι το ταξίδι ακυρώθηκε μου δίνεται τώρα η επιλογή αλλαγής για 26-30/8 ή 19-22/12.δεν ξέρω τι να αποφασίσω καθώς δεδομένων των συνθηκών ο Αύγουστος δεν είναι πολύ μακριά από την άλλη είναι καλοκαίρι υψηλές θερμοκρασίες αλλά δεν ξέρουμε πως συμπεριφέρεται ο ιός επίσης ο Δεκέμβρης είναι χειμώνας φοβάμαι μήπως υπάρξει δεύτερο κύμα έξαρσης.σας ευχαριστώ
Δεν σας δινουν δυνατοτητα επιστροφης χρηματων?
εγω αυτο θα προτιμουσα,στο κατω κατω αφου ακυρωθηκαν οι πτησεις κλεισαν συνορα,γινεται χαμος,δε θα πρεπε να μας δωσουν πισω τα χρηματα μας;
 

chrisvek

Member
Μηνύματα
40
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη-Μπρατ-Βουδαπέστη
Καλημέρα!! Παιδιά και εγώ πετάω με wizz air για Βουδαπέστη 20/04 και επιστροφή 26/04! Έχει βγάλει κανείς άκρη με την συγκεκριμένη εταιρία? Στο Site τους μόνο τηλέφωνο έχουν! Ευχαριστώ!
Καλησπέρα...Ακριβώς την ίδια αεροπορική είχα κλέισει και εγώ για αρχές Μαρτίου...Δεν θα πω πολλά...Δυσυτχώς τα χάνεις όλα. Αν θυμάμαι καλά αν ακυρώσεις π΄τηση σου κρατάνε 60€/άτομο ανά π΄τηση και αν θέλεις να αλλάξεις δρομολόγιο πληρώνεις 40€ ανα άτομο...ανά δρομολόγιο! Είναι κάποιους είδους ποινές που σε μένα τουλάχιστον δεν με συνέφερε να κάνω τίποτα παρά να τα αφήσω να πάνε στα σκουπίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom