Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

patrizia

Member
Μηνύματα
184
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Και η Μερκελ είπε ότι και οι πολίτες της ΕΕ επιτρέπεται να εισέρχονται στα αεροδρόμια της Γερμανίας μόνο για τρανσιτ
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Υπάρχει σύνδεσμος;
Έχει αναλυτική ανακοίνωση στο σάιτ του αεροδρομίου του Μονάχου, με παραπομπή στη σχετική ανακοίνωση της Επιτροπής. Εκεί λέει υπό ποιες προϋποθέσεις μπαίνεις στη χώρα. Για τράνσιτ επιτρέπεται.
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Στειλε στο μεσεντζερ, απαντανε αμεσως.
Έστειλα δεν μου έχει απαντήσει κανείς... :( Ήσουν η τυχερη

Eισαι σίγουρη ότι βάζεις τον σωστό κωδικό;; Δε είναι αυτός με τα πολλά γράμματα και τους αριθμούς πχ για να καταλάβεις ο δικός μου σωστός κωδικός είναι FR1818 που αν το ψάξεις στο google θα σου βγάλει την πτηση μου η οποία παρεμπιπτόντως είναι Θεσσαλονικη προς αιτχοφεν .Το λέει όταν πας στις κρατήσεις σου και πατάς δρομολόγιο.
Καλά αφού λέει κωδικός κράτησης, δεν είναι ο κωδικός κράτησης; Γιατί αυτόν γράφει στη φόρμα συμπλήρωσης ...αυτή η εταιρεία σε βγάζει από τα ρούχα σου..
Επίσης τι διαλέγουμε στην τελευταία επιλογή που λέει για τους επιβάτες;
 

anna07

Member
Μηνύματα
5
Likes
10
Μια ερωτηση παιδια γιατι δεν βγάζω άκρη εδω και μέρες.
Μου έχει έρθει email για ακύρωση της κρατησης μου 4/4 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ- ΒΙΕΝΝΗ με RYANAIR.
Προσπαθω εδω και μέρες να συμπληρώσω την φορμα για επιστροφή χρημάτων και συνεχώς
μου βγάζει οτι δεν ειναι σωστός ο αριθμός κράτησης. Εχω στείλει email στην εταιρεια και μου ερχετε αυτοματοποιημενο πισω...εχω προσπαθησει να επικοινωνησω μεσω live chat αλλα δεν τους βρισκω... δεν ξερω τι αλλο να κανω... καμια ιδεα καποιος?
Εντωμεταξυ υπαρχει καποιος απο εδω που εχει ολοκληρωση ακυρωση κρατησης με ryanair?? νομιζω απλα πως βρηκαν τροπο να γλυτωσουν τις επιστροφες!!!
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Επικοινωνησα σημερα με την emirates σχετικα με πτηση απο Αθηνα για Βιετναμ και μου ειπανε οτι δεν υπαρχει πλεον δυνατοτητα για full refund. 3 ειναι οι επιλογες, 1 open τα ειστηρηια αλλα εχουν ισχυ μεχρι 1 μηνα απο τοτε που εκλεισες τα εισητηρια και 2 voucher που εχει ισχυ για 1 χρονο απο τοτε που σου πιστωθηκε το voucher ή refund με penalty (200 euro ανα εισητηριο)

Εχει κανει κανεις την επιλογη του voucher? μου φιανεται η πιο συμφερουσα τι λετε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Μια ερωτηση παιδια γιατι δεν βγάζω άκρη εδω και μέρες.
Μου έχει έρθει email για ακύρωση της κρατησης μου 4/4 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ- ΒΙΕΝΝΗ με RYANAIR.
Προσπαθω εδω και μέρες να συμπληρώσω την φορμα για επιστροφή χρημάτων και συνεχώς
μου βγάζει οτι δεν ειναι σωστός ο αριθμός κράτησης. Εχω στείλει email στην εταιρεια και μου ερχετε αυτοματοποιημενο πισω...εχω προσπαθησει να επικοινωνησω μεσω live chat αλλα δεν τους βρισκω... δεν ξερω τι αλλο να κανω... καμια ιδεα καποιος?
Εντωμεταξυ υπαρχει καποιος απο εδω που εχει ολοκληρωση ακυρωση κρατησης με ryanair?? νομιζω απλα πως βρηκαν τροπο να γλυτωσουν τις επιστροφες!!!
' Εχουν πει μέλη εδώ οτι η εταιρεία τους επέστρεψε χρήματα.Να επιμένεις μόνον μπορείς.Δεν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας.
 

themischar

Member
Μηνύματα
489
Likes
4.562
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
Έχει αναλυτική ανακοίνωση στο σάιτ του αεροδρομίου του Μονάχου, με παραπομπή στη σχετική ανακοίνωση της Επιτροπής. Εκεί λέει υπό ποιες προϋποθέσεις μπαίνεις στη χώρα. Για τράνσιτ επιτρέπεται.
Ναι, τράνσιτ επιτρέπεται.
Προχτές, την Τρίτη, έγινε χρήση σε πτήση φίλου Τόκιο- Μόναχο & Μόναχο -Αθήνα.
 

HelenP

Member
Μηνύματα
16
Likes
18
Καλησπέρα,
κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την ryanair, για λάθος αριθμό κράτησης.
2.jpg
αυτόν εδώ καταχωρώ όταν το ζητάει. Μήπως κάνω κάτι λάθος?
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Μια ερωτηση παιδια γιατι δεν βγάζω άκρη εδω και μέρες.
Μου έχει έρθει email για ακύρωση της κρατησης μου 4/4 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ- ΒΙΕΝΝΗ με RYANAIR.
Προσπαθω εδω και μέρες να συμπληρώσω την φορμα για επιστροφή χρημάτων και συνεχώς
μου βγάζει οτι δεν ειναι σωστός ο αριθμός κράτησης. Εχω στείλει email στην εταιρεια και μου ερχετε αυτοματοποιημενο πισω...εχω προσπαθησει να επικοινωνησω μεσω live chat αλλα δεν τους βρισκω... δεν ξερω τι αλλο να κανω... καμια ιδεα καποιος?
Εντωμεταξυ υπαρχει καποιος απο εδω που εχει ολοκληρωση ακυρωση κρατησης με ryanair?? νομιζω απλα πως βρηκαν τροπο να γλυτωσουν τις επιστροφες!!!
Στείλε τους στο messenger στα Αγγλικά πρώτα και μετά αν είναι θα σου απαντήσουν στα Ελληνικά. Εμένα μου είπαν να περιμένω ενημερωτικό μειλ, ακόμα περιμένω και η μια πτήση έχει ήδη πραγματοποιηθεί..υπομονη
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-akyronontai-ptiseis-ryanair-entos-eeΗ Ryan ανακοίνωσε χθες ακύρωση σχεδόν όλων των πτήσεων της από 24 Μαρτίου. Μέχρι τότε οι πτήσεις θα είναι κατά 80% μειωμένες. Λογικά θα πρέπει να περιμένουμε e mail ενημερωτικό από την εταιρία που θα μας δίνει δυνατότητα πλήρους επιστροφής χρημάτων. Εμένα το ταξίδι μου ήταν για 22/4 προς Βιέννη. Οπότε θα περιμένω ακόμα χωρίς να κάνω από μόνη μου καμία κίνηση για ακύρωση.
Σόρρυ αν το είπατε πιο πριν, ξέρουμε μέχρι πότε δε θα χρεώνει η ράηαν την αλλαγή ημερομηνίας; Δεν έχω σκοπό να αναβάλλω το ταξίδι μου (23/4 για Παλέρμο) αλλά κάθε μέρα γίνομαι όλο και πιο απαισιόδοξη για το ότι θα τα καταφέρω. Αν δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση νωρίτερα, θα περιμένω μέχρι τελευταία μέρα δωρεάν ακύρωσης ξενοδοχείου 16/4 για να αποφασίσω και ανησυχώ μήπως δεν ισχύει η δωρεάν αλλαγή μέχρι τότε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.619
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom