Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Μηνύματα
49
Likes
44
Ενημέρωση για το pamediakopes.gr, για ταξίδι στις ΗΠΑ για τις 24/4/20 με Turkish airlines, η εταιρεία δίνει λέει επιστροφή χρημάτων για πτήσεις μέχρι 17/4/20(!) και όχι μετά από αυτήν την ημερομηνία. Η εναλλακτική είναι το voucher που πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέχρι 28/2/20. Μου είπαν αυτή είναι η μόνη σου επιλογή, αν θέλεις ξαναπάρε τηλ κάποιες μέρες αργότερα μήπως και έρθουν καινούριες οδηγίες από την εταιρεία. Ταλαιπωρία...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Άλλαξα κι εγώ πτήση με Aegean για Βαρσοβία, από τέλος Ιουνίου για τέλος Αυγούστου. Απλά, εύκολα, γρήγορα και 4000 μίλια μπόνους (2 εισιτήρια).
 

Georgevol

Member
Μηνύματα
78
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ενημέρωση για το pamediakopes.gr, για ταξίδι στις ΗΠΑ για τις 24/4/20 με Turkish airlines, η εταιρεία δίνει λέει επιστροφή χρημάτων για πτήσεις μέχρι 17/4/20(!) και όχι μετά από αυτήν την ημερομηνία. Η εναλλακτική είναι το voucher που πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέχρι 28/2/20. Μου είπαν αυτή είναι η μόνη σου επιλογή, αν θέλεις ξαναπάρε τηλ κάποιες μέρες αργότερα μήπως και έρθουν καινούριες οδηγίες από την εταιρεία. Ταλαιπωρία...
Έχουν δίκιο γιατι η Turkish έχει βγάλει ανακοίνωση τι θα γίνει μέχρι τις 17/04. Οπότε αναμονή για νέα ανακοίνωση.
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Έχουν δίκιο γιατι η Turkish έχει βγάλει ανακοίνωση τι θα γίνει μέχρι τις 17/04. Οπότε αναμονή για νέα ανακοίνωση.
Θα πάρω τηλέφωνο αργότερα αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό να ισχύει μέχρι τότε μόνο. Οι πτήσεις έχουν ακυρωθεί
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.087
Likes
1.650
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχει κανένας πάρει πίσω χρήματα από ακυρωμένη πτήση της ryanair;
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Έχουν δίκιο γιατι η Turkish έχει βγάλει ανακοίνωση τι θα γίνει μέχρι τις 17/04. Οπότε αναμονή για νέα ανακοίνωση.
Πάντως αυτήν την ανακοίνωση που λες, στο site της turkish εγώ δεν μπόρεσα να την δω. Μου λες σε παρακαλώ που την βρήκες εσύ?
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Έχουν δίκιο γιατι η Turkish έχει βγάλει ανακοίνωση τι θα γίνει μέχρι τις 17/04. Οπότε αναμονή για νέα ανακοίνωση.
Πάντως αυτήν την ανακοίνωση που λες, στο site της turkish εγώ δεν μπόρεσα να την δω. Μου λες σε παρακαλώ που την βρήκες εσύ?
η Turkish airlines έχει βγάλει ακυρώσεις για διεθνείς πτήσεις μέχρι και 1/5/20
ΕΔΏ
https://www.turkishairlines.com/en-gr/announcements/coronavirus-outbreak/επιλέγεis suspended flights (updated 3/4/20) και το βλέπεις...
 
Μηνύματα
49
Likes
44
η Turkish airlines έχει βγάλει ακυρώσεις για διεθνείς πτήσεις μέχρι και 1/5/20
ΕΔΏ
https://www.turkishairlines.com/en-gr/announcements/coronavirus-outbreak/επιλέγεis suspended flights (updated 3/4/20) και το βλέπεις...
Σωστά malysa, αυτό το έχω δει αλλά στο pamediakopes μου είπαν ότι η εταιρεία καλύπτει επιστροφή χρημάτων μόνο για πτήσεις εως 17/4, αυτό δεν το βλέπω πουθενά στο σαιτ της και μου φαίνεται και περίεργο. Γιατί μέχρι τότε και όχι για όλες τις ακυρωμένες πτήσεις. Όσο και αν έψαχα στο σαιτ τους δεν βρήκα αυτή την αναφορά για 17/4.
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Σωστά malysa, αυτό το έχω δει αλλά στο pamediakopes μου είπαν ότι η εταιρεία καλύπτει επιστροφή χρημάτων μόνο για πτήσεις εως 17/4, αυτό δεν το βλέπω πουθενά στο σαιτ της και μου φαίνεται και περίεργο. Γιατί μέχρι τότε και όχι για όλες τις ακυρωμένες πτήσεις. Όσο και αν έψαχα στο σαιτ τους δεν βρήκα αυτή την αναφορά για 17/4.
Εχω την εντυπωση πως παιζουν με τα νευρα μας για να αγανακτησουμε και να κανουμε στο τελος οτι θελουν αυτοι !
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Εχω την εντυπωση πως παιζουν με τα νευρα μας για να αγανακτησουμε και να κανουμε στο τελος οτι θελουν αυτοι !
Έτσι νομίζω και εγώ. Δεν είναι δυνατόν πτήση που την έχεις ακυρώσει εσύ, να λες στον πελάτη σου ότι δεν δικαιούσαι εσύ επιστροφή χρημάτων αλλά μόνο αυτοί που είχαν μια εβδομάδα νωρίτερα από σένα πτήση! Και η εναλλακτική που σου δίνει είναι ένα voucher που ισχύει μέχρι το χειμώνα και αν δεν το χρησιμοποιήσεις δεν είναι εξαργυρώσιμο. Ούτε καν να παραταθεί και να έχει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.480
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom