Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

jlee

Member
Μηνύματα
29
Likes
29
Η διαδικασία πως ήταν; Σου έβγαλε στα self service tools ή μίλησες με κάποιον;
Με το self service tool επέλεξα ακύρωση και έλεγε ότι το κατάλυμα θα επικοινωνήσει μαζί μου τις επόμενες 24 ώρες και έχει την δυνατότητα για Voucher, αλλαγή ημερομηνιών ή επιστροφή. Το κατάλυμα μου έστειλε άμεσα ότι θα επιστραφούν τα χρήματα. Μάλλον έπαιξε ρόλο που τους είχα πρήξει στα μνμτα για επιστροφή και μέσω της booking.
 
Μηνύματα
49
Likes
44
Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς πως λειτουργεί το σύστημα με την eDreams? Εχω δύο εισιτήρια μέσα στις ΗΠΑ 29/4 έως 3/5 και δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ τους έχω στείλει μειλ δεν απάντησαν ποτέ και στο τηλέφωνο δεν τους πιάνεις με τίποτα
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπερα, ειχα κλεισει με Ryanair, ακυρωθηκε η πτηση ,εκανα αιτηση για επιστροφη χρηματων και μολις μου ηρθε μειλ οπου μου δινουν voucher για 12 μηνες. Εγω φυσικα και δεν το θελω ,θελω την επιστροφη. Πως με συμβουλευτετε να κινηθω; Ευχαριστω
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Και εμενα μου ηρθε μυνημα για voucher a απο την ryanair και με βγαζει στο ρομποτακι για τσατ :icon_evil::icon_evil::icon_evil:?Και βεβαια δεν θελω Voucher ,τι κανατε με αυτο παιδια?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα σήμερα έλαβα από την aegean αυτό για την διαμαρτυρία μου σχετικά με τις ακυρωμένες πτήσεις για Λισσαβόνα. Τι θέλει να πει άραγε?

Αγαπητέ Πελάτη,

Αυτό είναι ένα αυτοματοποιημένο email σε συνέχεια της απάντησής μας στο μήνυμά σας με Μοναδικό Αριθμό:

Σε περίπτωση που χρειάζεστε επιπλέον διευκρινίσεις ή πληροφορίες, εσείς μπορείτε να επανέλθετε για την υπόθεσή σας μέσα στις επόμενες επτά (7) ημερολογιακές ημέρες.


Μετά από αυτό το διάστημα ο μοναδικός αριθμός 200405-000124 παύει να ισχύει και δεν μπορεί να "ανοίξει" ξανά.


Σας ευχαριστούμε,


Η Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών της AEGEAN και της Olympic Air
 

Nouli_Vanouli

Member
Μηνύματα
67
Likes
148
Κι εμένα μου ήρθε μαιλ από ryan air για voucher , ενώ έχω κάνει αίτημα για refund και μάλιστα μου έχουν στείλει 3 email επιβεβαίωσης ότι το αίτημα μου προωθείται κανονικά. Νομίζω ότι είναι κάποια παγίδα για να αποδεχτούμε το voucher και να παραιτηθούμε από το refund. Άρα σαν πρώτο βήμα νομίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να πατήσουμε το link για το voucher. Το Ρομποτακι που απάντησε για electric wheelchair!!!! Αλλά αντ'αλλων δηλαδή! Μετα απο επιμονή μου είπε ότι θα μιλήσω live με το support και με έχει βάλει στην ουρά και περιμένω. Όταν θα έχω εξελίξεις θα σας ενημερώσω.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Κι εμένα μου ήρθε μαιλ από ryan air για voucher , ενώ έχω κάνει αίτημα για refund και μάλιστα μου έχουν στείλει 3 email επιβεβαίωσης ότι το αίτημα μου προωθείται κανονικά. Νομίζω ότι είναι κάποια παγίδα για να αποδεχτούμε το voucher και να παραιτηθούμε από το refund. Άρα σαν πρώτο βήμα νομίζω ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να πατήσουμε το link για το voucher. Το Ρομποτακι που απάντησε για electric wheelchair!!!! Αλλά αντ'αλλων δηλαδή! Μετα απο επιμονή μου είπε ότι θα μιλήσω live με το support και με έχει βάλει στην ουρά και περιμένω. Όταν θα έχω εξελίξεις θα σας ενημερώσω.
μια απ τα ιδια,τωρα μολις ειδα κι εγω σε ακυρωμενη πτηση που ειχα κανει αιτηση σαν εσενα,και εχω κρατησει ολα τα μαιλ επιβεβαιωσης,οοτι το αιτημα προωθειται κανονικα.διεγραψα το μνμ δεν θελω voucher ουτε παραιτουμε απ το refund.αν εχεις νεοτερα πες μας,εγω με το ρομποτ δεν βγαζω ακρη.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Καλησπέρα σας,
Στις 06/04 μου ήρθε email ακύρωσης της πτήσης μου από την ryanair για Βέλγιο στις 29/4 από Κέρκυρα! Έκανα αίτημα επιστροφής χρημάτων και προς το παρόν καμία ενόχληση τι γίνεται. Με την transavia που μου ήρθε ακύρωση της πτήσης 6/5 για Κέρκυρα από Βρυξέλλες, μου έδωσαν voucher ανοιχτό για 12 μήνες και αν δεν το χρησιμοποιήσω θα μου επιτρέψουν μετά από 12 μήνες τα χρήματα μου.... (να τα είχε η μάνα 12 που λέμε) 😁😋.... Επίσης με τα email ακύρωσης των αεροπορικών εταιριών ακύρωσα την κράτηση μου στο airbnb παίρνοντας όλο το ποσό πίσω που είχα δώσει και μάλιστα μέσα σε 4-5 μέρες το πολύ.
Αυτά πληροφοριακά από εμένα και σχετικά με την ryanair αν γνωρίζει κάποιος πως κινούνται και πότε ολοκληρωνονται οι διαδικασίες επιστροφής.

Χρονια πολλά με υγεία σε όλο τον κόσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.730
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom