Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Έχουμε το email; Ειναι γενικά υποστήριξης;
Λέω να επιχειρήσω να κάψω το ταξίδι του Ιουνίου, εκτός αν περιμένω να ακυρωθεί...
Τη φορμα της εξυπηρετησης πελατων χρησιμοποιησα απλα .
Η γνωμη μου ειναι να περιμενεις. Μια στο εκατομμυριο μπορει να εχεις εμβολιαστει και να πας. 50% να ακυρωθει και να παρεις ολα τα λεφτα, 100% θα εχουν εμβολιαστει ολοι στο ΗΒ. Νομιζω λαθος να μεταφερεις τις πτησεις η να χρεωθεις ακυρωτικα απο τωρα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η γνωμη μου ειναι να περιμενεις.
Θα περιμένω, αν και δε βλέπω φως στο τούνελ. Να μπλέξω με τεστ, καραντίνες κτλ αν δεν έχω εμβολιαστεί για να πάω ένα τριήμερο δεν υπάρχει περίπτωση.
Αν διεξαχθεί κανονικά η πτήση το πιθανότερο είναι να χάσω τα χρήματα. Ας είναι.
Θα χτυπήσω ένα νησάκι να έχω τουλάχιστον το κεφάλι μου ήσυχο. ;)
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Με ποια εταιρεία θα ταξιδευατε στο περου; Εμένα το ταξίδι είναι τέλος Απριλίου μέσω Μαδρίτης με iberia, δεν έχει ακυρωθεί μεχρι στιγμής. Αν και είναι θέμα χρόνου να ακυρωθεί, πιστεύω..
ειχαμε πτησεις με ryan air, easyjet, οι μεγαλες πτησεις ηταν με air europa κ οι εσωτερικες με latam. πηραμε κ χρησιμοποιησαμε το voucher της ryan κ επιστροφη χρηματων για ολες τις υπολοιπες
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Ο Λιγναδης στο υπομνημα του σημερα ισχυριζεται πως ολοι οι αριστεροι τον φθονουν που ειναι τοσο τελειος ηθοποιος, ενω η πραγματικοτητα ειναι πως τον φθονουμε που εχθες στις 24-2- 2021 εσταλη στον Κουγια μειλ απο το Boutros Travel με πειστηρια οτι ο πελατης του ταξιδευε στην Αιγυπτο τη μερα που εγινε ο βιασμος 10 χρονια πριν, ενω εμας ουτε που σηκωνει το τηλεφωνο το Petas.gr να μας επιστρεψει τα λεφτα απο ακυρωμενη πτηση 10 μηνες τωρα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν είσαι μόνιμος πελάτης κάποιου ταξιδιωτικού γραφείου (δε μιλάω να κλείνεις αεροπορικά μόνο αλλά οργανωμένες εκδρομές), συνήθως το ταξιδιωτικό έχει την καρτέλα σου.
 
Μηνύματα
49
Likes
44
καλημέρα, ξέρετε αν μπορεί κάποιος να έχει ελπίδες αν κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής για ξενοδοχείο στο εξωτερικό?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
μη ακυρώσιμη κράτηση πράγματι, αλλά μη δυνατότητα ταξιδιού αφού υπάρχει απαγόρευση μετακινήσεων. Δηλαδή λόγο που δεν εξαρτώνται από τον ταξιδιώτη
Εγώ θα το δοκίμαζα πάντως. Δεν έχεις και τίποτα να χάσεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
μη ακυρώσιμη κράτηση πράγματι, αλλά μη δυνατότητα ταξιδιού αφού υπάρχει απαγόρευση μετακινήσεων. Δηλαδή λόγο που δεν εξαρτώνται από τον ταξιδιώτη
Το δοκιμάζεις αλλά με μικρό καλάθι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom