Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αρχισε τα καλα τα περσινα η Aegean , αφου αλλαξε την ωρα πριν ενα μηνα ,τωρα ακυρωσε τελειως την πτηση για Κω 👿 .Περιμενω εδω και 10 λεπτα στο τηλ. να δω τι θα γινει ...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αρχισε τα καλα τα περσινα η Aegean , αφου αλλαξε την ωρα πριν ενα μηνα ,τωρα ακυρωσε τελειως την πτηση για Κω 👿 .Περιμενω εδω και 10 λεπτα στο τηλ. να δω τι θα γινει ...
Δεν υπάρχει πτήση που να έχω κλείσει και να χει μείνει απείραχτη.
Προφανώς θα δούμε κι άλλα τέτοια περίεργα μέσα στο καλοκαίρι και δυστυχώς ο κανόνας «στάνταρ προορισμών» δεν ισχύει, καθώς ακυρώνονται/αλλάζουν δρομολόγια που θεωρούμε δεδομένα.
Γι' ακόμα μια χρονιά οι κρατήσεις σε αεροπλάνα & πλοία είναι τζόγος.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Δεν υπάρχει πτήση που να έχω κλείσει και να χει μείνει απείραχτη.
Προφανώς θα δούμε κι άλλα τέτοια περίεργα μέσα στο καλοκαίρι και δυστυχώς ο κανόνας «στάνταρ προορισμών» δεν ισχύει, καθώς ακυρώνονται/αλλάζουν δρομολόγια που θεωρούμε δεδομένα.
Γι' ακόμα μια χρονιά οι κρατήσεις σε αεροπλάνα & πλοία είναι τζόγος.
Μα σου μαμαει ολο το προγραμμα . Εχω κλεισει σε 3 νησια, 3 ξενοδοχεια , 3 καραβια . 3 αυτο και αντε περσυ να το φας αλλα και φετος ;
Το τηλ. κεντρο παλι αναμονη με τις ωρες
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μα σου μαμαει ολο το προγραμμα . Εχω κλεισει σε 3 νησια, 3 ξενοδοχεια , 3 καραβια
Εμένα μου λες;
Ξέρεις τι μαμησιάτικα έδωσα πέρυσι για τις αλλαγές πλοίων κι αεροπλάνων;
Και δε μιλάμε για μήνες πριν, αλλά 20ήμερα πρωτού ταξιδέψω. Αντε να βρω να τ' αλλάξω όλα.
αντε περσυ να το φας αλλα και φετος ;
Η μέρα της μαρμότας, Greek summer 2020 - 2021.
Ναι θα το ζήσουμε και φέτος, φαίνεται ήδη.
Το τηλ. κεντρο παλι αναμονη με τις ωρες
Η αλήθεια είναι ότι βγαίνει γραμμή πιο εύκολα, ότι είναι περισσότερο ευέλικτοι σε θέματα αλλαγών όταν είναι δική τους υπαιτιότητα (μπορούν και καλύτερα π.χ. αλλαγή προορισμού) και ότι έχουν κατανόηση στην άμεση έκδοση των voucher για περιπτώσεις που θέλεις να κλείσεις κάτι άλλο εναλλακτικό.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.769
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Μα σου μαμαει ολο το προγραμμα . Εχω κλεισει σε 3 νησια, 3 ξενοδοχεια , 3 καραβια . 3 αυτο και αντε περσυ να το φας αλλα και φετος ;
Το τηλ. κεντρο παλι αναμονη με τις ωρες
Το island hopping σε τέτοιους καιρούς είναι αρκετά δύσκολο να προγραμματιστεί, πολύ αισιόδοξο σενάριο.

Μπορεί να γίνει αλλαγή του εισιτηρίου μέσω του app ή πρέπει οπωσδήποτε να περάσει μέσω τηλεφωνικού κέντρου;
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Η αλήθεια είναι ότι βγαίνει γραμμή πιο εύκολα, ότι είναι περισσότερο ευέλικτοι σε θέματα αλλαγών όταν είναι δική τους υπαιτιότητα (μπορούν και καλύτερα π.χ. αλλαγή προορισμού) και ότι έχουν κατανόηση στην άμεση έκδοση των voucher για περιπτώσεις που θέλεις να κλείσεις κάτι άλλο εναλλακτικό.
Μεχρι σημερα ναι αλλα τωρα περιμενα 10 λεπτα και μετα εκλεισε η γραμμη
Θα ζησουμε μεγααλες στιγμες
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Το island hopping σε τέτοιους καιρούς είναι αρκετά δύσκολο να προγραμματιστεί, πολύ αισιόδοξο σενάριο.

Μπορεί να γίνει αλλαγή του εισιτηρίου μέσω του app ή πρέπει οπωσδήποτε να περάσει μέσω τηλεφωνικού κέντρου;
Αλλαγή εισιτηρίου

Μπορείτε να αλλάξετε το εισιτήριό σας μέσω του τηλεφωνικού μας κέντρου ή μέσω του ταξιδιωτικού σας πράκτορα.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας, καθημερινά 24 ώρες το 24ωρο:
801 11 20000 για κλήσεις από Ελλάδα (επιλογή 4)
+30 210 62 61000 για διεθνείς κλήσεις και κινητό (επιλογή 4) ή για περισσότερες επιλογές ανά χώρα

Θα θέλαμε να ζητήσουμε εκ των προτέρων την κατανόησή σας, καθώς λόγω αυξημένου όγκου εισερχομένων κλήσεων, η αναμονή είναι υψηλή.

Credit Voucher

Μπορείτε να κάνετε αίτηση για να λάβετε credit voucher online στο οποίο θα πιστωθεί η συνολική αξία του εισιτηρίου σας και επιπλέον 10%.

Επιπλέον επιλογές

Eναλλακτικά, έχετε τη δυνατότητα να κάνετε αίτηση για επιστροφή της αξίας του εισιτηρίου σας,
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αλλαγή εισιτηρίου

Μπορείτε να αλλάξετε το εισιτήριό σας μέσω του τηλεφωνικού μας κέντρου ή μέσω του ταξιδιωτικού σας πράκτορα.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας, καθημερινά 24 ώρες το 24ωρο:
801 11 20000 για κλήσεις από Ελλάδα (επιλογή 4)
+30 210 62 61000 για διεθνείς κλήσεις και κινητό (επιλογή 4) ή για περισσότερες επιλογές ανά χώρα θα τις βρείτε εδώ

Μη καλειτε το 801... γιατι εχει τρελές χρεωσεις ( ετσι ειχαν πει καποιοι travelstorites περσυ )
 

kostastas

Member
Μηνύματα
26
Likes
33
Ρε παιδια γνωριζετε ποσο καιρο νωριτερα γινεται ακυρωση;εχω κλεισει ιταλια 25/6,
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Σε χρονικό διάστημα μικρότερο των 14 ημερών από την πτήση είναι σχετικά απίθανο, πάνω από 14 ημέρες υπάρχει πάντα πιθανότητα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom