Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ποσο απιστευτο? Το @petas επιστρεφει τα λεφτα των εισιτηριων , ετσι απο μονο του, μετα απο 15 μηνες.
Κι ετσι τελειωνει ο γολγοθας refund 13 εισιτηριων του 2020 χωρις να φορτωθω κανενα voucher.
 
Last edited:

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Σε περιπτωση που εχεις κλεισει non-refundable? ή επειδη το ξενοδοχειο λειτουργει, παρα το οτι δε μπορεις να βγεις εξω για καφε, κλπ, δε σου επιστρεφεται τιποτα? Ευχαριστω. Μενω εξωτερικο και δεν εχω ιδεα πώς λειτουργει στην Ελλαδα.
Καναμε τη βλακεια να κλεισουμε μη επιστρεψιμο στην Τηνο αλλα ακουμε οτι εχει απειρα κρουσματα στο Νοτιο Αιγαιο. Φοβομαστε μη χασουμε τα χρηματα μας τωρα, εσεις τι πιστευετε?
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σε περιπτωση που εχεις κλεισει non-refundable? ή επειδη το ξενοδοχειο λειτουργει, παρα το οτι δε μπορεις να βγεις εξω για καφε, κλπ, δε σου επιστρεφεται τιποτα? Ευχαριστω. Μενω εξωτερικο και δεν εχω ιδεα πώς λειτουργει στην Ελλαδα.
Καναμε τη βλακεια να κλεισουμε μη επιστρεψιμο στην Τηνο αλλα ακουμε οτι εχει απειρα κρουσματα στο Νοτιο Αιγαιο. Φοβομαστε μη χασουμε τα χρηματα μας τωρα, εσεις τι πιστευετε?
Δεν πρόκειται να λειτουργεί το ξενοδοχείο αν δεν μπορείς να βγεις έξω για καφέ. Οπότε...
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Δεν πρόκειται να λειτουργεί το ξενοδοχείο αν δεν μπορείς να βγεις έξω για καφέ. Οπότε...
Δεν ειμαι σιγουρη γ αυτο. Εδω στη Μαλτα οταν ειχαμε λοκνταουν τα ξενοδοχεια λειτουργουσαν κανονικα, απλως δεν λειτουργουσαν τα καφε ή εστιατορια εντος του ξενοδοχειου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν ειμαι σιγουρη γ αυτο. Εδω στη Μαλτα οταν ειχαμε λοκνταουν τα ξενοδοχεια λειτουργουσαν κανονικα, απλως δεν λειτουργουσαν τα καφε ή εστιατορια εντος του ξενοδοχειου.
Αυτό που περιέγραψε στο πρώτο σου ποστ για Ελλάδα είναι "σκληρό" λοκνταουν. Σε αυτήν την περίπτωση θα κλείσει η χώρα για τουρισμό, άρα και τα ξενοδοχεία στις τουριστικές περιοχες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ακυρη η Βιεννη, εφαγε ακυρωση απο τη wizz. Βαρεθηκα πια μ αυτη την εταιρεια, εχω ενα credit που απλα αυξανεται και αυξανεται απο ακυρωσεις.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Τι κρίμα ..άσε είδα και την Aegean...
Αν ακυρωθει η Μαλτα, θα παμε Αυστρια τις ιδιες ημερομηνιες με αλλη εταιρεια. Ακομη τιποτε δεν ειναι οριστικο. Θα ειναι περιεργος ο Αυγουστος.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα ειναι περιεργος ο Αυγουστος.
Ενδέχεται και εντός συνόρων, μη σου πω με περισσότερους περιορισμούς.
Ότι έχω κλείσει το βλέπω μέρα με τη μέρα, χωρίς ευτυχώς να χει σκάσει ακόμα καποια ακύρωση.
Τυχεροί όσο είχαν άδεια και εκμεταλλεύτηκαν αυτές τις μέρες του Ιούλη.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Τυχεροί όσο είχαν άδεια και εκμεταλλεύτηκαν αυτές τις μέρες του Ιούλη.

Και του Ιουνίου μη σου πω. Φτηνότερα, ευκολότερα και με λιγότερο κόσμο ήταν τα ταξίδια μας τον Ιούνιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom