Πόσα ταξίδια το χρόνο; Τι γίνεται τώρα με την κρίση;

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Tα τσούζεις Toumpioti...τα τσούζεις!!!
αυτό λέω και εγώ βούρ και οτι μπορούμε να κάνομε σημερα μην το αφήνομε για αύριο!!με άλλα λόγια,carpe diem;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ?είναι εποχές να σταματάμε τα ταξίδια ?με τέτοιες τιμές ?Μόλις βρήκα εισιτήρια για Oσλο των Ιουνιο/Ιούλιο με 130 ευρό πήγαινε έλα και μάλιστα απευθείς απο Θεσσαλονίκη(Norvegian airlines).
Ναι... Βαγγέλη, κάθε Τρίτη αναχώρηση και με την τιμή αυτή μόνο για αναχώρηση 29/6 και επιστροφή 27/7. Μήπως ν' αγοράσουμε λαχείο καλύτερα?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Tα τσούζεις Toumpioti...τα τσούζεις!!!
αυτό λέω και εγώ βούρ και οτι μπορούμε να κάνομε σημερα μην το αφήνομε για αύριο!!με άλλα λόγια,carpe diem;)
Renata μου είναι να μην κάνεις την αρχή ,μετα δεν μπορείς να σταματήσεις (χειρότερος εθισμος απο το τσιγαρο).Μην βρούμε ελεύθερο χρόνο ,αμέσως να τον γεμίσουμε -οι προσφορές απλώς κάνουν την απόφαση πιο εύκολη.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ναι... Βαγγέλη, κάθε Τρίτη αναχώρηση και με την τιμή αυτή μόνο για αναχώρηση 29/6 και επιστροφή 27/7. Μήπως ν' αγοράσουμε λαχείο καλύτερα?
Λάζαρε Τρίτη με Τρίτη είναι ότι πρέπει για να δεις Μπέργκεν και Όσλο αν δεν έχεις πάει.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
off.
Τώρα είδα οτι σε λένε Βαγγέλη και σου εύχομαι να είσαι παντα καλά με πολλα ταξίδια!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λάζαρε Τρίτη με Τρίτη είναι ότι πρέπει για να δεις Μπέργκεν και Όσλο αν δεν έχεις πάει.
Δεν πρόσεξες καλά: Δεν μεσολαβεί μία εβδομάδα αλλά 4! Για μιας βδομάδας ταξίδι, το κόστος είναι από 250 ευρώ και πάνω.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
off.
Τώρα είδα οτι σε λένε Βαγγέλη και σου εύχομαι να είσαι παντα καλά με πολλα ταξίδια!
Ρενατα σ'ευχαριστω!!!
Δεν πρόσεξες καλά: Δεν μεσολαβεί μία εβδομάδα αλλά 4! Για μιας βδομάδας ταξίδι, το κόστος είναι από 250 ευρώ και πάνω.
Λάζαρε έχεις δίκιο ,είναι αρκετος χρόνος οι 4 εβδομάδες .
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λάζαρε έχεις δίκιο ,είναι αρκετος χρόνος οι 4 εβδομάδες .
Το θέμα Βαγγέλη μου δεν είναι αν έχω δίκηο... ¨Όταν είδα το μήνυμά σου για τα 130 ευρώ, "πήδηξα"! :D Τό'ψαξα αμέσως και είδα ότι είδα. Εμείς μπορεί να θέλουμε να πάμε το ένα Σ/Κ για βόλτα στη Μονμάρτη, το άλλο για θέατρο στη Λέστερ Σκουέαρ και το τρίτο για παγωτό στα Τρέ Σκαλίνι, αλλά αν οι αεροπορικές εταιρίες πουλούσαν τα εισιτήρια σ' αυτές τις τιμές. θα τά'κλειναν τα μαγαζιά το ένα μετά το άλλο. Οι "προσφορές" αυτές είναι απλά κράχτες, για τις πολλές ημερομηνίες κι αυτές που βολεύουν τον πολύ κόσμο οι τιμές είναι κανονικές και το να ψάχνεις να βρείς την τιμή που θες στις μέρες που θες είναι σαν να περιμένεις να σου πέσει το λαχείο! :haha:

Από την άλλη βέβαια, δεν μπορεί να είναι και διαφορετικά: Τη στιγμή που θες 200 ευρώ Αθήνα-Θεσ/νίκη-Αθήνα με το αμάξι σου και 15 ώρες δρόμο, δεν είναι αφελές να πιστεύουμε ότι είναι δυνατόν η πτήση για Όσλο να κοστίζει φτηνότερα?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Το θέμα Βαγγέλη μου δεν είναι αν έχω δίκηο... ¨Όταν είδα το μήνυμά σου για τα 130 ευρώ, "πήδηξα"! :D Τό'ψαξα αμέσως και είδα ότι είδα. Εμείς μπορεί να θέλουμε να πάμε το ένα Σ/Κ για βόλτα στη Μονμάρτη, το άλλο για θέατρο στη Λέστερ Σκουέαρ και το τρίτο για παγωτό στα Τρέ Σκαλίνι, αλλά αν οι αεροπορικές εταιρίες πουλούσαν τα εισιτήρια σ' αυτές τις τιμές. θα τά'κλειναν τα μαγαζιά το ένα μετά το άλλο. Οι "προσφορές" αυτές είναι απλά κράχτες, για τις πολλές ημερομηνίες κι αυτές που βολεύουν τον πολύ κόσμο οι τιμές είναι κανονικές και το να ψάχνεις να βρείς την τιμή που θες στις μέρες που θες είναι σαν να περιμένεις να σου πέσει το λαχείο! :haha:

Από την άλλη βέβαια, δεν μπορεί να είναι και διαφορετικά: Τη στιγμή που θες 200 ευρώ Αθήνα-Θεσ/νίκη-Αθήνα με το αμάξι σου και 15 ώρες δρόμο, δεν είναι αφελές να πιστεύουμε ότι είναι δυνατόν η πτήση για Όσλο να κοστίζει φτηνότερα?
Συμφωνώ να προσθέσω όμως ότι αν έβλεπες τα εισιτήρια παο την αρχή που μπήκαν (πριν κανα δυο εβδομαδες νομιζω τα ειδα για πρώτη φορα)είχει τιμες 70-90 ευρο απο Τριτη σε Τριτη αλλά όσο περνανε οι μέρες οι τιμες ανεβαίνουν και σε ένα μήνα ούτε αυτες που βλεπεις τωρα θα υπάρχουν.
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
διακόπτωντας το θεμα για οσλο και αν επανερθω στην αρχικη ερωτηση περι οικονομικης κρισης εχω να δηλώσω και εγω οτι παντα τσιριζα οτι ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων για τον καθενα που χαλαει τα λεφτα του και για μενα που προτεραιοτητα ειναι τα ταξιδια παντα τα καταφερνα. κανεις μα κανεις βεβαια δε με καταλαβαινει απο τους φιλους μου.ειδικα περυσι 2009 την αγαπημενη μου χρονια που πηγα μαλδιβες, τουρ ταυλανδης και κωσταντινουπολη. πολλα αεροπλανα!(7 στη ταυλανδη) φετος βεβαια η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα τρομαξα με ολα αυτα που γινονται και το τι επιφυλαζει το εργατικο μας μελλον και πρωτη μου φορα ακυρωσα αιγυπτο που λεγαμε για πασχα. επειδη το μετανιώνω κανονισα μεσα στις 2 τελευταιες ημερες βαρκελωνη για τη μεθεπομενη εβδομαδα που απλα ομως θα το οργανωσω σε πιο οικονομικα πλαισια και πολυ οικονομικο ξενοδοχειο απο οτι εκανα περυσι...σπιτακι μεσα στο νερο στισ μαλδιβες!!!
 

filenaditsa

Member
Μηνύματα
13
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Aγία Πετρούπολη
Νομίζω πως αυτός που θέλει να ταξιδέψει θα τη βρεί την άκρη του.
Μπορεί για λίγο να προβληματιστεί αλλά θα πάρουν φωτιά τα ψαχτήρια του ιντερνετ και τα ταξίδια του θα τα κάνει. Άλλωστε και πρίν την κρίση τις ευκαιρίες δεν ψάχναμε στις αεροπορικές?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom