Πόσο κόστισε το κάθε ταξίδι;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εμείς όλα τα μίλια τα τρώμε έκτος. Το κέρδος είναι ασύλληπτο.
Καλα εμεις ειμαστε και τζοβενα, δεν χρειαζομαστε σαλονι να ξεκουρασουμε τη μεση μας ουτε business στο αεροπλανο.
Θα επανελθω του χρονου που μπορει να κλεισω business Ευρωπη για να φαω τα bonus και θα υπολογισω το rate ευρω/1000 bonus . Το κερδος θα ειναι κι εκει πολυ μεγαλο, μονο που η business υπηρεσιες μου ειναι παγερα αδιαφορες, μπορει να το κανω μονο για στατιστικους λογους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@tatooine παντως ειδικα για φετος σηκωνει αναθεωρηση το "δεν τρωω μιλια εντος Ευρωπης". Οι σημειωσεις μου λενε οτι κατα τη στιγμη του κλεισιματος, 3 ως 7 μηνες πιο πριν, εξοικονομησα κατα μεσο ορο 150 ευρω για καθε flex εισιτηριο τρωγοντας 8.500 μιλια περιπου για καθε εισιτηριο. Αυτη η αναλογια θα αυξηθει πλησιαζοντας το Πασχα και το καλοκαιρι.

Επισης το -50% του genairation το φαγαμε για one way γιατι αξιζε πιο πολυ να φαμε μιλια στην επιστροφη παρα να παρει 1000 μιλια στον λογαριασμο του πληρωνοντας τα ενα 100ρικο.
Σωστα τα τρως εντός Ευρώπης γιατί μάλλον δεν κάνεις ταξίδια εκτός Ευρώπης και γιατί ταξιδεύεις σε περιόδους σχετικά φορτωμένες. Για μένα που τα ευρωπαϊκά είναι 50-80€ με Aegean (που δεν πάω και συχνά σε σχέση με τα μακρινα) δεν έχει νόημα. Χώρια ότι χρειάζομαι και πληρωτεες πτήσεις με την Aegean για να πιάσω τις 4 ανά έτος που απαιτεί η βαθμίδα.

Κι εσύ και ο αργεντινοφιλος από την πλευρά σας σωστή τακτική έχετε κι ας ειναι διαμετρικα αντιθετες, δεν υπάρχει συνταγή για όλους, εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός και το βαθμό ευελιξίας.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Καλα εμεις ειμαστε και τζοβενα, δεν χρειαζομαστε σαλονι να ξεκουρασουμε τη μεση μας ουτε business στο αεροπλανο.
Θα επανελθω του χρονου που μπορει να κλεισω business Ευρωπη για να φαω τα bonus και θα υπολογισω το rate ευρω/1000 bonus . Το κερδος θα ειναι κι εκει πολυ μεγαλο, μονο που η business υπηρεσιες μου ειναι παγερα αδιαφορες, μπορει να το κανω μονο για στατιστικους λογους.
Μην περιμένεις και πολλά, από θέμα άνεσης η καμπίνα γιουρομπιζνες είναι ίδια με τις απφροντ θέσεις που έχουν οι εταιρίες στην οικονομική, με την μόνη διάφορα η κενή μεσαία θέση. Από θέμα σέρβις όμως αλλάζει το πράγμα. Εκεί θα σου αρέσει. Ειδικά η αποβίβαση που έχει η αιγαίου με διαφορετικό λεωφορείο σε περίπτωση που δεν πάει φυσούνα. Αν πετάξεις από κάνα χιθροου για Αθηνά έχεις 4 σαλόνια να μπεις και να δοκιμάσεις διεθνή κουζίνα τζάμπα.
Εκτός Ευρώπης όταν με το κάλο πας το παιχνίδι αλλάζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Μην περιμένεις και πολλά, από θέμα άνεσης η καμπίνα γιουρομπιζνες είναι ίδια με τις απφροντ θέσεις που έχουν οι εταιρίες στην οικονομική, με την μόνη διάφορα η κενή μεσαία θέση. Από θέμα σέρβις όμως αλλάζει το πράγμα. Εκεί θα σου αρέσει. Ειδικά η αποβίβαση που έχει η αιγαίου με διαφορετικό λεωφορείο σε περίπτωση που δεν πάει φυσούνα. Αν πετάξεις από κάνα χιθροου για Αθηνά έχεις 4 σαλόνια να μπεις και να δοκιμάσεις διεθνή κουζίνα τζάμπα.
Εκτός Ευρώπης όταν με το κάλο πας το παιχνίδι αλλάζει.
Μα εχω πεταξει business, ξερω τι προσφερει. Δωρεαν φυσικα. Και σαλονια με κουπονι. Ξερω τι δεν μ αρεσει. Θελω να τσεκαρω το rate σε bonus που ερχονται με το φτυαρι, ο καθενας την πετρια του εδω μεσα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μα εχω πεταξει business, ξερω τι προσφερει. Δωρεαν φυσικα. Και σαλονια με κουπονι. Ξερω τι δεν μ αρεσει. Θελω να τσεκαρω το rate σε bonus που ερχονται με το φτυαρι, ο καθενας την πετρια του εδω μεσα.
Εδω κυρίες και κύριοι μιλάμε οτι η κυβερνηση το εχει φτασει σε άλλο επιπεδο. Διαγαλαξιακό
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.012
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Tι θες να κάνω, να σας βγάλω βίντεο; ΘΑ το κάνω. Αυτός έβαλε και παπούτσια και πετσέτες, οι κάλτσες του είναι μεγάλες, τα φούτερ του χοντρά, τα παντελόνια του τζιν και δεν ξέρω και τι διαστάσεις έχει. Θα κάνω βίντεο και θα το στείλω στην @katskats να το σηκώσει.
Ρε Γιωργαρε αν δεν σου κάνει κόπο βγάλε και ένα βίντεο - tutorial που καθαρίζεις το σπίτι μπας και με παρακινήσεις που το έχω χάλια!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρε Γιωργαρε αν δεν σου κάνει κόπο βγάλε και ένα βίντεο - tutorial που καθαρίζεις το σπίτι μπας και με παρακινήσεις που το έχω χάλια!
Μαγειρεύω (πολύ καλά πλέον), πλένω πιάτα (πολύ ευχάριστα ειδικά όταν έχει Ευρωλίγκα), κατεβάζω σκουπίδια (απέναντι από τους τενεκέδες έχει μπαράκι με κάτι κόμματους...).

Με το καθάρισμα αφήνω να ασχολείται κανένας μικροβιοφοβικός συγκάτοικος, δεν το έχω, σκούπες, σφουγγαρίστρες και λοιπά είναι του σατανά. Ηλεκτρική σκούπα μόνο που έχει και την πλάκα της.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
πλένω πιάτα (πολύ ευχάριστα ειδικά όταν έχει Ευρωλίγκα)
300 ευρω το στενο 45 εκ ορθιο πλυντηριο πιατων, 30.000 μιλια στη black friday, λιγοτερο ρευμα και νερο, εξτρα χρονος για ψαξιμο εισιτηριων. Στη θεση σου θα το ξανασκεφτομουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
300 ευρω το στενο 45 εκ ορθιο πλυντηριο πιατων, 30.000 μιλια στη black friday, λιγοτερο ρευμα και νερο, εξτρα χρονος για ψαξιμο εισιτηριων. Στη θεση σου θα το ξανασκεφτομουν.
Δεν έχουμε χώρο για πλυντήριο πιάτων καρντιά μου, σε δυάρι μένουμε. Από την (πολύ φτηνή!) ηλεκτρική σκούπα όμως μίλια πήραμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δεν έχουμε χώρο για πλυντήριο πιάτων καρντιά μου, σε δυάρι μένουμε. Από την (πολύ φτηνή!) ηλεκτρική σκούπα όμως μίλια πήραμε.
Κι εγω νομιζα οτι δεν εχω χωρο. 45 εκ ομως τα βρηκα, εφυγαν σαβουρες για ανακυκλωση και πηρα τα bonus ανακυκλωσης. Life changer, διπλο κερδος απο παντου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom