Πώς κατέληξα στο Βερολίνο

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.805
Αυτό το blog εξελίσσεται σε κάτι σαν ταινία ή βιβλίο...το σίγουρο είναι πώς μου αρέσει πολύ!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Λες ρε συ; να το κάνω βιβλίο; πλάκα θα έχει! ποτέ δεν ξέρεις! Πάντα ήταν το όνειρό μου να γράψω ένα βιβλίο, είτε μυθιστόρημα είτε σε στυλ ταξιδιωτικές ιστορίες (αλλά στη 2η περίπτωση ηθελα να ήμουν πλούσια και απλά να γυρνούσα τον κόσμο και να γράφω τις εμπειρίες μου). Αλλά αν ειναι να καταλήξει βιβλίο, αν η πραγματικότητα δεν έχει καλό τέλος, μου φαίνεται θα το κάνω μυθιστόρημα για να κάνω με τους ήρωές μου ό,τι θέλω εγώ!!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πολύ πολύ ευχαρίστως! Ας είχε ανταπόκριση, και ό,τι θέλεις σου δίνω!:D
 

zakgr

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
θιβετ
γεια σου, έχω μια αγάπη στη Γερμανία και από τους βασικούς μου στόχους είναι να κάνω εκεί μεταπτυχιακό (σπουδάζω νομική). Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις καμία συμβουλή όταν βρεις χρόνο για το πως θα μπόρούσα να γίνω συνδρομητής στο περιοδικό Spiegel?
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
για το Spiegel...χμμμ.δεν έχω ιδέα διότι δεν ήμουν συνδρομητής. Αλλά θυμάμαι ότι μια φορά που καθόμασταν για φαγητό, ήρθε μία κοπελίτσα που ήταν από το Spiegel. Μας προσέφερε δωρεάν συνδρομή για κάποιους μήνες, αλλά έπρεπε να είσαι μόνιμος κάτοικος εκεί. Και επειδή οι περισσότεροι ήταν επισκέπτες, δεν μπορέσαμε να δεχθούμε την προσφορά της. Φαντάζομαι όμως ότι δεν θα είναι κάτι τραγικά δύσκολο να γίνει κάποιος συνδρομητής σε αυτό... στο site τους δεν αναφέρει κάτι;

ps: λατρεία με τη Γερμανία ε; από το δικό μας σόι είσαι κι εσύ! καλώς μας ήρθες!
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
γεια σου, έχω μια αγάπη στη Γερμανία και από τους βασικούς μου στόχους είναι να κάνω εκεί μεταπτυχιακό (σπουδάζω νομική). Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις καμία συμβουλή όταν βρεις χρόνο για το πως θα μπόρούσα να γίνω συνδρομητής στο περιοδικό Spiegel?
Όλες οι πληροφορίες εδώ www.abo.spiegel.de
ετήσια συνδρομή για χώρες της Ε.Ε. 236 και κάτι ευρώ
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
tita γραφεις υπεροχα, δεν ηθελα να τελειωσει η αφηγηη σου, συνεχισε να γραφεις εγω τουλαχιστον εχω εθιστει
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
αχ, μακάρι να είχα χρόνο να έγραφα πιο συχνά. Αλλά έχω 500 πράγματα να κάνω, και τώρα άφησα για λίγο τις αφηγήσεις στα ελληνικά και το έπιασα στα αγγλικά, για να μπορούν να τα διαβάζουν και οι συνάδερφοι στο Βερολίνο... Αλλά αλλιώς είναι να γράφεις στη γλώσσα σου... Υπόσχομαι με την πρώτη ευκαιρία να επανέλθω! Έχω κάποια θέματα στο νου μου, αλλά δεν θα ειναι με σωστή χρονολογική σειρά...:-(
 

nuclearlove

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μερικές πληροφορίες

Γεια! είμαι φοιτητής του αριστοτελειου στο τμήμα φυσικής και διάβασα αυτά που έγραψες σχετικά με την γερμανία..λίγο πολύ από ότι κατάλαβα (μπορεί να κάνω και λάθος) ήσουν και εσύ αριστοτέλειο και είχες καθηγητή το Ελευθεριάδη και μάλλον "ασηλισε" με κάτι "σεητικο" με κοσμική ακτινοβολία η το πείραμα CAST...αν κάνω λάθος μπορείς να με γιουχάρεις!!! "μαρεσει" να κάνω σενάρια.! απλά θα ήθελα να μου πεις περίπου πιο ήταν το θέμα τις πτυχιακής σου (επίσης θέλω να μου pies ποιος καθηγητής ήταν αυτός που σε αποθάρρυνε για το μεταπτυχιακό εκεί) και τι περίπου έκανες εσύ εκεί στην γερμανία και αν άξιζε γενικά τον κόπο! βεβαια αν θες μου απαντάς! thanks in advance :)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Παρακαλώ μη βάζετε προσωπικά στοιχεία.
Και φυσικά όχι greeklish ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom