Ρεντίνα, Σταυρός, Βόλβη

kostinos

Member
Μηνύματα
25
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
περιήγηση
Κώστα σ ευχαριστώ πολύ!αλλά αν είναι να..σκαρφαλώνω φράχτες για να επισκεφθώ ένα κάστρο άσε καλύτερα:haha:,
το βιβλίο αυτό όχι δεν το έχω,είναι αυτό που αναφέρεται και σε ιστορίες με στοιχειωμένα σπίτια,"φαντάσματα"κλπ;;γιατί ένας γνωστός μου παλιά μου διάβασε ένα απόσμασμα-αληθινό γεγονός πολύ ανατριχιαστικό...
φαντάζομαι στα βιβλιοπωλεία το βρίσκεις έυκολα
Tης έχω αδυναμία της Θεσσαλονίκης οπότε έχω διαβάσει αρκετά βιβλία για την ιστορία της. Σίγουρα θα με ενδιέφερε να διαβάσω το ως άνω πόνημα αλλά είναι εξαντλημένο εδώ και καιρό απο τον εκδότη. Γι αυτό αναρωτιόμουνα αν μπορώ να το βρώ κάπου και να το φωτοτυπήσω. Που αλλού μπορώ να ψάξω στο φόρουμ για βιβλία? Ούτως ή άλλως σ' ευχαριστω για την απάντησή σου.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@romantic woman Έφτασες μέχρι το Σταυρό και δεν έκανες καμια 15άρα χλμ παραπάνω να δεις και την πανέμορφη Ολυμπιάδα; Θα σε μαλώσω!:p
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
@romantic woman Έφτασες μέχρι το Σταυρό και δεν έκανες καμια 15άρα χλμ παραπάνω να δεις και την πανέμορφη Ολυμπιάδα; Θα σε μαλώσω!:p
πω πω που την ξέθαψες αυτή την μίνι ιστορία...χιχι
όπως θα είδες η εξόρμηση είχε γίνει χειμώνα πριν κάτι χρόνια...και δεν το είχα συνδιάσει με Ολυμπιάδα όπου όμως βρέθηκα αργότερα καλοκαιρινούς μήνες και μου άρεσε πολύ το κέντρο τα καφέ στην παραλία..η βόλτα, (ενώ η θάλασσσα ήταν ψιλοχάλι)και οι παραλίες μετά την Ολυμπιάδα που είναι όοολα τα λεφτά!βαθειές αλλα πεντακάθερες!αναφέρομαι στην πρώτη παραλία(εχει νομίζω άλλες 2 που ονομάζονται έτσι πρώτη δεύτερη κλπ διόρθωσε με αν κάνω λάθος,όπου ναι μεν έχει χωματόδρομο για να κατεβει κάτω το αμαξι αλλά η θάλασσσα και το τοπίο σε απόζημιώνουν ,εκπληκτικά νερά!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Η θάλασσα του χωριού όντως δε λέει. Αλλά μετα την Ολυμπιάδα έχει απίστευτες παραλίες. Πρώτη αμμουδιά, Βίνα, Ζούγκλα, Βουρβουρού αλλά και μικρά κολπάκια καβατζωμένα! Πραγματικά αξίζει για λίγες μέρες, ιδανικά εκτός ΣΚ.:)
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Ειχα περασει πριν δυο τρια χρονια απο αυτα τα μερη,ειχαμε μεινει στον Σταυρο,ωραιο το μερος και το ξενοδοχειο ομορφο και οικονομικο,νομιζω ροδολιθος!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Τον Σταυρό τον προσπερνάμε και πίσω δεν κοιτάμε...:p
Αν θες σώνει και καλά να κάνεις μια στάση εκεί, κάθεσαι αποκλειστικά στον "Μουστάκα" για την υπέρτατη κρεοφαγία (μπιφτέκια, σουτζουκάκια, γύρος - όλα δικά τους) και αφού ντερλικώσεις πας λίγο παρακάτω μέχρι τα πλατάνια και ταφώνεσαι στη σκιά! :xalara:
Αντε κι αυτή η μέρα δεν αργεί για 'μένα...
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Πρώτη αμμουδιά, Βίνα, Ζούγκλα, Βουρβουρού αλλά και μικρά κολπάκια καβατζωμένα! Πραγματικά αξίζει για λίγες μέρες, ιδανικά εκτός ΣΚ.:)
Γουργουρού, όχι Βουρβουρού ...απ'ότι θυμάμαι.
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Χειμώνα είναι πολύ ωραία και έχει Πολύ καλή θάλασσα σε αντίθεση με το καλοκαίρι...ντάξει Εγώ 17 χρόνια μένω ασπροβάλτα και το κάστρο της ρεντινας δεν το έχω επισκεφτεί..τόσο όμορφη περιοχή και λίγο δεν την προσέχουν..αν εμφανιστεί κάνεις και θέλει πληροφοριες από την περιοχή και Ανατολική Μακεδονία ευχαρίστως να βοηθήσω με ένα πμ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom