Ρομαντζάδα & Φύση για 3-4 μέρες - Προτάσεις

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Προέκυψε ψιλορομαντικό ταξιδάκι 3-4 μέρες όπου πρέπει να το οργανώσω εγώ!
Μιλάμε μάλλον για 3-4 μέρες στα αρχές Ιανουαρίου (Φώτα)
Σκεφτόμουν να πάμε κάπου σχετικά ρομαντικά, με φύση για βόλτες άντε και καμια πολυυυυ χαλαρή βόλτα το βράδυ! Γενικά θέλω ήρεμα πράγματα :p Και να μην είναι πάνω από 3 ώρες από Αθήνα...

Πρόχειρα σκέφτηκα Λίμνη Φενεού, Δημητσάνα (που δεν έχω πάει κιόλας)
Τα φώτα σας, γιατί είναι και λίγο τελευταία στιγμή..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Αφού δεν έχεις πάει Δημητσάνα και γύρω χωριά Ορεινής Αρκαδίας είναι πολύ καλή ιδέα.Γραφικοί ξενώνες ,υπέροχη φύση, το βράδυ θα πιείτε το ποτάκι σας στο "Τρεις Λαλούν" και θα κάνετε βολτίτσα στο χωριό...Θα πάτε εκδρομούλα Στεμνίτσα,αν θες πάτε και μια βόλτα από το λαογραφικό μουσείο της Στεμνίτσας....

Αν θες ήρεμα πράγματα επιλογές όπως Αράχοβα βγαίνουν εκτός...
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δημητσάνα που μόλις έριξα μια ματιά δεν υπάρχει τιποτα στο booking..
Μόνο σε απόσταση 10+ χλμ..
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Μη στηρίζεσαι αποκλειστικά στο booking.Και να δεις ότι κάτι έχει εξαντληθεί πάρε τηλ. μπορεί να υπάρχουν ακόμα δωμάτια.Δες ότι σου αρέσει και επικοινώνησε απευθείας.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Σε αυτό έχει μείνει κανένας σε 2κλινο?
http://pasithea.gr/el/

Και γενικά 3ημεράκι Λίμνη Φενεού παλεύεται ή θα κόψουμε φλέβες?

Με μία πρόχειρη αναζήτηση 2-5,3-6 Ιανουαρίου στο skyscanner έχει 150-170 r/t αεροπορικά το άτομο από Αθήνα.Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι κράτησες θέση σε κάποιο πρακτορείο χωρίς να δώσεις προκαταβολή τίποτα;
Μου ζήτησαν ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες και μου είπαν να καταθέσω ολόκληρο το ποσό τη Δευτέρα. Από όσα κατάλαβα πρέπει να υπήρχαν και άλλες ελεύθερες θέσεις.

Σε μια πρωτευουσα των 3+ εκατ.? Δεκαδες μαγαζια. Κανε την αναζητηση σου αναλογα με τη μουσικη που ακους.



Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι..και ποσο μαλλον οταν οι προβλεψεις μιλουν για λιακαδα εκεινο το 3ημερο..



Πολλα ειναι ναι. Αλλα για τελευταιας στιγμης οχι. Τωρα προγραμματιζουμε για τα 3ημερα του 2016 ...οχι για την επομενη βδομαδα..
Ουάου ! Ναι σωστή λογική, αλλά αν δε μας δώσουν άδεια ; Ή αν αρρωστήσουμε ; Ή αν κάτι άλλο συμβεί και πρέπει να είμαστε σπίτι ; Ή αν χρεοκοπήσει η χώρα μας και τρώμε ψωμί με ελιά (το τελευταίο παραδόξως φαντάζει το πιο πιθανό σενάριο καταστροφολογίας , μιας αρετής που με διακρίνει.)
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Τυχερέ....Καλά να περάσεις. Αν και να μην περάσεις καλά στη Δημητσάνα,δύσκολο....:haha:Χρόνια Πολλά.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom