Ρουμανία Ρουμανία:Με -18 και χιόνι,πολύ χιόνι!!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Όχι δεν μας έδωσαν τα λάστιχα ήταν ειδικά για το χιόνι και δεν υπήρχε πρόβλημα.Ασφαλώς κάποια προσοχή στην οδήγηση χρειάζεται αλλά με εντυπωσίασε το γεγονός ότι είχε καλά κρατήματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Ερώτηση: Πως ξέρατε ότι τα λάστιχα του αυτοκινήτου ήταν ειδικά για χιόνι; Σας το είπαν απλά ή σας έδειξαν κάποια πιστοποίηση των ελαστικών;
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Ερώτηση: Πως ξέρατε ότι τα λάστιχα του αυτοκινήτου ήταν ειδικά για χιόνι; Σας το είπαν απλά ή σας έδειξαν κάποια πιστοποίηση των ελαστικών;
Μας το είπαν δεν μας έδειξαν κάτι, όμως το κατάλαβα ότι δεν θα είχαμε πρόβλημα όταν άκουγα να σπάνε το πάγο σε σημεία που είχε πάνω στο δρόμο.Άλλωστε κανείς δεν είχε αλυσίδες.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Γεια χαρα Sif! μπορεις να μου πεις πως εκλεισες το αυτοκινητο χωρις πιστωτικη? εκανες κρατηση απο ιντερνετ και δηλωσες με ποιον τροπο θα πληρωσεις? αν δεν ειναι κοπος πες με ποιο γραφειο εκλεισες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μας το είπαν δεν μας έδειξαν κάτι, όμως το κατάλαβα ότι δεν θα είχαμε πρόβλημα όταν άκουγα να σπάνε το πάγο σε σημεία που είχε πάνω στο δρόμο.Άλλωστε κανείς δεν είχε αλυσίδες.
Συμβουλή: Την επόμενη φορά, ζήτα από την εταιρεία να σου το δώσουν γραπτώς! Αν σε σταματήσουν στον δρόμο, τι θα πεις;... Ότι σου το είπαν; :) Εκτός από την ασφάλεια (που είναι το Α και το Ω), υπάρχει και η περίπτωση της παραβίασης οδικών κανόνων! Εγώ σκέφτομαι και αυτό....
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Γεια χαρα Sif! μπορεις να μου πεις πως εκλεισες το αυτοκινητο χωρις πιστωτικη? εκανες κρατηση απο ιντερνετ και δηλωσες με ποιον τροπο θα πληρωσεις? αν δεν ειναι κοπος πες με ποιο γραφειο εκλεισες.
Έκανα κράτηση μέσω διαδικτύου η κάρτα μου είναι χρεωστική,μου χρέωσαν το πόσο της κράτησης και εκεί πλήρωσα σε μετρητά την ασφάλεια πλήρης κάλυψης.Έκλεισα με kloss wagen,με την ίδια κάρτα είχα κάνει κράτηση στην Νορβηγία από την Hertz.
 

Loulouditca

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πανέμορφη φαίνεται η Ρουμανία μέσω των φωτογραφιών σας... μου έκανε τόσο εντύπωση που ήτανε ικανή να με κάνει να ζηλέψω και να θέλω να οργανώσω κι εγώ το δικό μου ταξιδάκι.. Θα ήθελα να σε ρωτήσω, απο ποια εταιρεία ενοικιάσατε αυτοκίνητο; κι επίσης, εάν σας κράτησε κάποιο ποσό έξτρα για εγγύηση ή έστω να μπλόκαρε ένα ποσό μέσω της πιστωτικής σας κάρτας! :D
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Υπέροχη ιστορία και φωτογραφίες που πραγματικά σε ταξιδεύουν. Την ανακάλυψα με αφορμή το διαγωνισμό ιστορίας του μήνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom