Ρουμανία Ρουμανία πρόγραμμα

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου για τέλη Γενάρη να παμε βουκουρεστι . Λεμε για 4 ή 5 βράδια . Τι να επιλέξουμε;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα 2-3 ημέρες Βουκουρέστι κ τις υπόλοιπες επαρχία Μπράσοφ και κάστρα..Ο @Στάθης μπορεί να σε βοηθήσει για το τι να επιλεξεις στην επαρχία, εγώ μόνο στη πόλη πήγα :)
 
Last edited:

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Απλα πρέπει πραγματικά να αξίζει το μπρασοβ για να πάμε και να ειναι οικονομικό ολο αυτό το εγχείρημα
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
521
Likes
1.073
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Δεν ξερω τι εννοεις οικονομικό ή έστω ποσο ειναι για σενα το οικονομικο αλλα το Μπρασοβ και γενικα η επαρχια της Ρουμανίας αξίζει πολυ περισσότερο απο το Βουκουρέστι(σίγουρα θα κοστίσει παραπανω). Για να στο θέσω αλλιως ειναι σαν να έρχεται ενας τουριστας Ελλάδα και να ρωταει αν αξιζει να παει Σαντορίνη πχ ή να κάτσει μόνο Αθήνα.
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.111
Likes
24.137
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

Jello

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Βουκουρέστι ναι
Λοιπον, μετα το Βουκουρέστι που να παμε? Θα εχουμε 5 μερες στην διαθεση μας, με αυτοκινητο.
Ενα επιγραμματικό πλάνο?
Βοηθειστε!
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ με την αγαπητή @Sassenach77 .
Θα σου πρότεινα αυτό το πρόγραμμα:
1. Βουκουρέστι-Σινάια-Μπρασόβ
2. Μπρασόβ και πέριξ (κάτι από τα Μπραν, Ράσνοβ, Poiana Brasov, Harman, Prejmer)
3. Μπρασόβ-Σιγκισοάρα-Σιμπίου
4. Σιμπίου και πέριξ (Paltinis, Marginimea Sibiului)
5. Σιμπίου-Βουκουρέστι.

Εάν την τελευταία μέρα δεν τρέχετε να προλάβετε το αεροπλάνο, θα έλεγα να βάλετε εκείνη τη μερα τη Σινάια καθοδόν για Βουκουρέστι και το Μπραν και το Ράσνοβ την πρώτη μέρα ή το αντίστροφο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.200
Likes
20.638
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Λόγω εποχής που θα είστε εκεί, τα Παρ-Σαβ-Κύριακα έχει πάρα πολύ κίνηση στους δρόμους απο Βουκουρέστι - Μπρασόβ. Το ιδανικό θα ήταν να κινηθείτε στην επαρχία τις καθημερινές και το σκ να μείνετε στο Βουκουρέστι! Αν και δεν ξέρω πια μέρα φτάνετε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.887
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom