Τυνησία Ρωμαϊκά Μνημεία, Οάσεις και παζάρια

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Τυνησία πήγα κι εγώ πέρσυ, τη βρήκα όμορφη και ενδιαφέρουσα χώρα. Και πολύ αδικημένη θα έλεγα. Προς το τέλος βρεθήκαμε και με τη @fenia42 στη Σους.

Για 11 ημέρες εμάς το αμάξι μας βγήκε με φουλ ασφάλεια 252ε. Κάναμε επίσης 2400χλμ σε έρημο, βουνά, λαγκάδια και παραλίες 😄
Γενικά όλο το ταξιδι των 12 ημερών (μαζί με τα αεροπορικά και όλα τα έξοδα) μας κόστισε 500ε το άτομο (τσάμπα!!!).

Περιμένω τη συνέχεια!

(μία διόρθωση μόνο, Καρθαγένη ονομάζεται στα Ελληνικά η Καρταχένα-Cartagena de Indias-της Κολομβίας, οχι η Καρχηδόνα -Carthage- της Τυνησίας).
Καλημέρα. Από που κλείσατε αμάξι κ αν σας κράτησαν εγγύηση
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ο Χασάν ήταν Βέρβερος πενήντα χρόνων και καταγόταν από την περιοχή. Στο τέλος πήρα το τηλέφωνό του αν το χρειαστεί κανένας γνωστός που θα βρεθεί σε αυτά τα μέρη.
Είμαι στο κεφάλαιο 7 ακόμη αλλά διαβάζω κάνοντας σημειώσεις! Πολύ όμορφη η εμπειρία σας !
Αν όντως το έχετε ακόμη, θα μπορούσα να έχω και γω αυτό το τηλέφωνο;
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Είμαι στο κεφάλαιο 7 ακόμη αλλά διαβάζω κάνοντας σημειώσεις! Πολύ όμορφη η εμπειρία σας !
Αν όντως το έχετε ακόμη, θα μπορούσα να έχω και γω αυτό το τηλέφωνο;
Ευχαριστώ που διαβάζεις με ενδιαφέρον αυτό το όμορφο ταξίδι. Το τηλέφωνο του Χασάν είναι +21698613374
Επικοινωνείς μαζί του στο WhatsApp.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ευχαριστώ που διαβάζεις με ενδιαφέρον αυτό το όμορφο ταξίδι. Το τηλέφωνο του Χασάν είναι +21698613374
Επικοινωνείς μαζί του στο WhatsApp.
Ευχαριστώ πολύ , θα του στείλω 😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom