Ρωσία Ρωσία οργανωμένα

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Θελουν να πάνε οι γονεις μου Ρωσσια το καλοκαιρι και θελω την βοηθεια σας!!! Οργανωμενα βεβαια και δεν εχω την παραμικρη ιδεα...:roll::roll:
Ποιο πρακτορειο ειναι αξιοπιστο για Ρωσσια,τι πρεπει να προσεξουν στην επιλογη και ποιο μηνα ειναι καλυτερα??? Ιουνιο ή Αυγουστο? Ενα πρακτορειο με το ονομα "περιηγητης" το ξερετε?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Συνάδελφος είχε πάει με το Cosmorama πριν δυο χρόνια και έμεινε πολύ ευχαριστημένη.

Ο "Περιηγητής" ειδικεύεται στα οδικά ταξίδια κυρίως οπότε δεν ξέρω αν το οργανώνουν οι ίδιοι για Ρωσία ή απλά πουλάνε το ταξίδι κάποιου άλλου πρακτορείου.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σευχαριστω πολυ!! Θα το ρωτησω αυτο....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οι λευκες νυχτες της Περουπολης που λαμβανουν χωρα τον Ιουνιο ειναι πασιγνωστες.

Αντιγραφη απο την Wikipedia:

«Λευκές νύχτες»

aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_thumb_c_c4_WinterPalac73ca9659abe575d8d8ed0b8ad44a5ac0.jpg abits.wikimedia.org_skins_1.5_common_images_magnify_clip.png
Tα Χειμερινά Ανάκτορα της Αγ. Πετρούπολης, κατά τις Λευκές Νύχτες του 2003


Οι «λευκές νύχτες» είναι ορατές σε γεωγραφικά πλάτη μεταξύ 60° και 66°, δηλαδή στα εξωτερικά όρια των αρκτικών κύκλων, κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού. Ο ήλιος δύει μεν, αλλά βρίσκεται ελάχιστα κάτω από τον ορίζοντα - αυτό έχει ως αποτέλεσμα την ύπαρξη φωτός στον ουρανό, ώστε δραστηριότητες σαν το διάβασμα να είναι εφικτές χωρίς επιπλέον φωτισμό.
Οι γνωστότερες λευκές νύχτες είναι αυτές της Αγίας Πετρούπολης, όπου είναι ορατές για έναν ολόκληρο μήνα, από τις 11 Ιουνίου έως τις 11 Ιουλίου. Κατά το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου στην πόλη λαμβάνει χώρα πληθώρα βραδινών πολιτιστικών εκδηλώσεων.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τελεια θα ειναι!!!:clap:
Θα κοιταξω επομενως αυτη την ημερομηνια...Σευχαριστω πολυ Ερση μου!!!:love2:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Επειδη ομως οπως προειπα οι "λευκες νυχτες" της Πετρουπολης ειναι πολυ διασημες, ειναι πολυ πιθανον το πακετο εκεινη την περιοδο να ειναι αρκετα πιο ανεβασμενο, καθοτι τα ξενοδοχεια δινουν πιο τσιμπημενες τιμες.
Επισης πρεπει να δεις αν θα υπαρχει προβλεψη απο το πρακτορειο να λαβουν μερος οι συμμετεχοντες σε καποιες απο αυτες τις εκδηλωσεις. Αλλιως δεν εχει ιδιαιτερο νοημα: να το ακριβοπληρωσουν το πακετο και να μην παρουν μυρωδια και απο την ιδιαιτερη αυτη ατμοσφαιρα δε λεει.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Που μπορω να βρω για αυτες τις εκδηλωσεις???:roll:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εδώ θα βρεις τα πάντα για την Αγ. Πετρούπολη: Petersburg CITY / Guide to St. Petersburg, Russia

Επίσης, στο αρχείο που έχω επισυνάψει μπορείς να πάρεις μια ιδέα για το τι περίπου εκδηλώσεις γίνονται αυτή την περίοδο.
 

Attachments

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
meli δεν εχω να προτεινω καποιο πρακτορειο, δεν εχω ιδεα απο αυτο. Αλλα αφου πανε οι γονεις σου και φανταζομαι ειναι μεγαλοι ανθρωποι και δεν εχουν καμια ορεξη για πλεξιματα, ζητηστε απο το πρακτορειο ενημερωση για θεματα που αφορουν την νομοθεσια. Στην Ρωσσια υπαρχουν διαφοροι "ηλιθιοι" νομοι που μπορει να σου δημιουργισουν προβληματα.
Και μην βιαστεις να πεις "σιγα πανε μια εκδρομη, τι μπορει να γινει;" πρεπει να σου πω πως βρεθηκα στο κρατηριο γιατι ειχα στην τσαντα μου ενα μπουκαλι οινοπνευμα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σας ευχαριστω πολυ!!!:clap:
Bahari, σευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου βρεις αυτα!!:love2:
Varsa,δεν ανοιγει αυτη η σελιδα....:roll:
Lyda, για το οινοπνευμα???:shock:
Φανταζομαι οτι το πρακτορειο θα τους τα λεει αυτα...Γιαυτο εξαλλου πανε και οργανωμενα!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ναι για το οινοπνευμα, οι Ρωσσοι εχουν μια κακη συνηθεια, γεμιζουν ενα ποτηρι με καθαρο οινοπνευμα και το υπολοιπο με νερο και το πινουν...!!! Γι αυτο και τα φαρμακεια το χορηγουν μονο με ιατρικη συνταγη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.225
Μηνύματα
884.331
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom