Ρόδος Ρόδος - Χάλκη

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα στην παρέα ,

Θα βρεθώ για μια βδομάδα στη Ρόδο 12-19 κ θα ήθελα πληροφορίες να ενημερώσω ότι 16-18 έχω βάλει δύο διανυκτερεύσεις στη Χάλκη για χαλάρωση . Οπότε αν έχετε πληροφορίες κ για εκεί ευπρόσδεκτες .
Για την Ρόδο θα ήθελα πληροφορίες για διαμονή είμαι της άποψης να μείνω κάπου στο κέντρο κ να κάνω μονοήμερες σε διαφορετικο μέρος κάθε μέρα . Παρακαλώ τα φώτα σας
 
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Καλησπέρα,
θα έχεις μέσο ή θα μετακινηθείς με λεωφορεία; Διότι χωρίς μέσο σίγουρα κέντρο η διαμονή, εκεί βρίσκονται και τα ΚΤΕΛ/αστικά.
Τώρα για αξιοθέατα, σίγουρα θα πρότεινα Παλιά Πόλη (συν το αρχαιολογικό μουσείο), αρχαία Κάμειρο, Λίνδο, βόλτα σε Φιλέρημο και Μόντε Σμιθ. Από παραλίες μην παραλείψεις να πας στο Antony Queen.
Οποιαδήποτε άλλη συγκεκριμένη απορία έχεις μακάρι να μπορώ να τη λύσω :)
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Σκέφτομαι να νοικιάσω αμάξι για δύο μέρες οπότε αυτές να πάω στα πιο μακρινά η δύσκολα προσβάσιμα από συγκοινωνία
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα στην παρέα ,

Θα βρεθώ για μια βδομάδα στη Ρόδο 12-19 κ θα ήθελα πληροφορίες να ενημερώσω ότι 16-18 έχω βάλει δύο διανυκτερεύσεις στη Χάλκη για χαλάρωση
Καλησπέρα, για Ρόδο είναι λίγο πολύ γνωστά, χρειάζεσαι οπωσδήποτε μέσο για να δεις καλά το μεγάλο αυτό νησί. Η γνώμη μου είναι να μείνεις εντός πόλης.

Όσον αφορά τη Χάλκη, έκανες πολύ καλή επιλογή καθώς το μικρό αυτό νησάκι είναι ήσυχο και πολύ πολύ όμορφο, θα το απολαύσεις. Έχω γράψει σχετικά εδώ για τις 2 μέρες που πέρασα στη Χάλκη:

https://www.travelstories.gr/commun...τα-στην-άγονη-γραμμή.62946/page-6#post-771298
 

Maria1412

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Καλησπέρα, για Ρόδο είναι λίγο πολύ γνωστά, χρειάζεσαι οπωσδήποτε μέσο για να δεις καλά το μεγάλο αυτό νησί. Η γνώμη μου είναι να μείνεις εντός πόλης.

Όσον αφορά τη Χάλκη, έκανες πολύ καλή επιλογή καθώς το μικρό αυτό νησάκι είναι ήσυχο και πολύ πολύ όμορφο, θα το απολαύσεις. Έχω γράψει σχετικά εδώ για τις 2 μέρες που πέρασα στη Χάλκη:

https://www.travelstories.gr/commun...τα-στην-άγονη-γραμμή.62946/page-6#post-771298
Καλησπέρα σε όλους ! Πόσες μέρες θέλει ιδανικά κάποιος για χαλκη ώστε να γυρίσει το νησί ; Ευχαριστωωωωωω!!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους ! Πόσες μέρες θέλει ιδανικά κάποιος για χαλκη ώστε να γυρίσει το νησί ; Ευχαριστωωωωωω!!!
Για μένα τουλάχιστον μία διανυκτέρευση. Αν δε μείνεις έστω ενα βράδυ σ' ένα τόπο δε τον γνωρίζεις σχεδόν καθόλου, ασχέτως που μικρά νησιά σαν αυτό μπορείς να τα γυρίσεις πρακτικά σε μια μέρα.
Ακριβώς όπως τα είπε ο φίλος @billstamaniac ,αν θέλεις να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις βάλε δύο.
 

Maria1412

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Για μένα τουλάχιστον μία διανυκτέρευση. Αν δε μείνεις έστω ενα βράδυ σ' ένα τόπο δε τον γνωρίζεις σχεδόν καθόλου, ασχέτως που μικρά νησιά σαν αυτό μπορείς να τα γυρίσεις πρακτικά σε μια μέρα.
Ακριβώς όπως τα είπε ο φίλος @billstamaniac ,αν θέλεις να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις βάλε δύο.
Σας ευχαριστώ πολύ !
 
Last edited by a moderator:

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Γεια σας!θα κλείσουμε διακοπές 30 Σεπτεμβρίου για Ρόδο 14 νύχτες και το ξενοδοχείο είναι Πευκοι. Έχετε να μου προτείνετε μέρη για φαγητό και βόλτα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom