Ιταλία Ρώμη- Ακτή Αμάλφι-Σορεντο-Κάπρι-Νάπολη με εναν γκρινιάρη

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.744
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ηταν ενα Fiat panda για 2 μερες 138 μέσω της επίσημης σελίδας hertz ,+90 η φουλ ασφάλεια τα οποια θα τα δίναμε εκεί μαζι με την εγγύηση
Μου κάνει εντύπωση που μιλάς για φουλ ασφάλεια + εγγύηση. Η συνήθης πρακτική είναι όταν πληρώνουμε για φουλ ασφάλεια στην ίδια την εταιρεία (και όχι σε μεσάζοντα) να μην γίνεται παρακράτηση εγγύησης. Δεν υπήρχε τέτοιος όρος όταν έγινε η κράτηση;
 

tzel.evita

Member
Μηνύματα
9
Likes
43
Μου κάνει εντύπωση που μιλάς για φουλ ασφάλεια + εγγύηση. Η συνήθης πρακτική είναι όταν πληρώνουμε για φουλ ασφάλεια στην ίδια την εταιρεία (και όχι σε μεσάζοντα) να μην γίνεται παρακράτηση εγγύησης. Δεν υπήρχε τέτοιος όρος όταν έγινε η κράτηση;
Οχι απο οσο θυμαμαι, αλλα κ να υπηρχε οταν τσινησα για τα τοσα χρήματα δεν εκαναν πισω οποτε αφου ειχα ηδη πληρωσει online το αυτοκινητο δε μπορουσα να κανω αλλιως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μου κάνει εντύπωση που μιλάς για φουλ ασφάλεια + εγγύηση. Η συνήθης πρακτική είναι όταν πληρώνουμε για φουλ ασφάλεια στην ίδια την εταιρεία (και όχι σε μεσάζοντα) να μην γίνεται παρακράτηση εγγύησης. Δεν υπήρχε τέτοιος όρος όταν έγινε η κράτηση;
Όταν κάνεις πλήρη ασφάλιση απο την ίδια την εταιρεία και σου ζητάνε εγγύηση, συνήθως είναι μικρό το ποσό και αφορά εγγύηση για τα καύσιμα και τυχόν παραβάσεις του ΚΟΚ. Κάνω πάντα πλήρη ασφάλιση και μου έχουν κρατήσει δύο φορές ένα μικρό ποσό για τέτοια εγγύηση. Επίσης μου έχουν ζητήσει μετά τη παράδοση του οχήματος να μου κρατήσουν εγγύηση για γρατσουνιές μέχρι να αποφανθούν αν θα μου τις χρεώσουν ή όχι.... :suicide:
 

polidoros

Member
Μηνύματα
35
Likes
31
Ειχαμε ενημερωθει για τον περιορισμό κυκλοφορίας αυτοκινήτων στην Ακτή της Αμαλφι αναλογα με την πινακιδα του αυτοκινητου και τη μερα (οπως στην Αθήνα)
Καλημέρα. Θα είμαι ακτή Αμάλφι 7-8 Οκτωβρίου. Ισχύει το παραπάνω; πρώτη φορά το ακούω και δεν το συνάντησα σε καμιά άλλη ιστορία που διάβασα.
 

tzel.evita

Member
Μηνύματα
9
Likes
43
[/QUOTE]
Καλημέρα. Θα είμαι ακτή Αμάλφι 7-8 Οκτωβρίου. Ισχύει το παραπάνω; πρώτη φορά το ακούω και δεν το συνάντησα σε καμιά άλλη ιστορία που διάβασα.
Για εμας που πηγαμε Αύγουστο ισχυει τωρα για εσας δεν ξερω ψαξτε το λιγο στο ίντερνετ. Τωρα που εκανα μια αναζήτηση ειδα αυτο που σας στελνω με εικονα ...το μετρο ειναι απο πέρσι , παντως και εκει που νοικιάσαμε το αυτοκίνητο οταν τους ζητησαμε τις κατάλληλες πινακιδες ...δεν μας ειπαν οτι δεν ισχυει πλέον το μετρο
 

Attachments

Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.509
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom