Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δε το χω ξαναδεί τόσο έντονα σε καμία ιταλική πόλη, σίγουρα θα έχει κάτι, το θέμα ειναι που.
στη Βενετια. αυτες υποδεχονται 20+ εκατ τουριστες. αστεια πραγματα για πολη εκατομμυριων. μπορει να μην εχει στην piazza Navona πχ αλλα στο Trastevere μονο σε μια απλη αναζητηση ειδα πανω απο 30 εως 23.30-24.00 ανοικτα. παρομοια san lorenzo, ostiense, san giovanni κλπ. προσωπικα ουδεποτε ειχα θεμα με τα ωραρια, αρκει να μην περιμενει καποιος αθηναικο ναιτ λαιφ. κ βεβαιως η πανδημια εχει αλλαξει κατι. καλοκαιρι παντως που περασα γινοταν χαμος.

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
οχι. θα ηταν τρελλοι να χασουν το χρυσοφορο ΣΚ αμεσως μετα. σχεδον ολα τα Christmas markets θα ειναι εως 9 κ ο φωτισμος εως 10 ισως κ παραπανω.
A Roma il Natale è dedicato alla sostenibilità
@Samion Με συγχωρείς αλλά δεν έχει τύχει / δεν έτυχε να πάω στη Ρώμη σε εορταστική περίοδο (Χριστούγεννα/Πρωτοχρονιά/Θεοφάνια) ...

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά βρήκα πολύ φτηνά εισιτήρια από 11 Ιανουαρίο λέτε να την προλάβουμε στολισμένη ακόμα?
να υποθεσω οτι τα 32€ που εχει στις 8/1 η τα 38€ στις 6/1 το μπιλιετο σου φαινονται πολλα ε? βρε συ δωστε τα 15€ παραπανω να περασετε ενα ΣΚ γιορτινο οπως πρεπει..

Ο
να υποθεσω οτι τα 32€ που εχει στις 8/1 η τα 38€ στις 6/1 το μπιλιετο σου φαινονται πολλα ε? βρε συ δωστε τα 15€ παραπανω να περασετε ενα ΣΚ γιορτινο οπως πρεπει..
Όχι δεν τίθεται η διαφορά οικονομική το οικονομικό το αναφέρω σε περίπτωση όπου το διαβάσει κάποιος και μπορέσει να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία με 8 εύρο πού βρήκα εισιτήρια, δυστυχώς δουλεύω το Σαββατοκύριακο και δεν μπορούμε να ταξιδέψουμε νωρίτερα.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο

Όχι δεν τίθεται η διαφορά οικονομική το οικονομικό το αναφέρω σε περίπτωση όπου το διαβάσει κάποιος και μπορέσει να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία με 8 εύρο πού βρήκα εισιτήρια, δυστυχώς δουλεύω το Σαββατοκύριακο και δεν μπορούμε να ταξιδέψουμε νωρίτερα.
κριμα πραγματικα. δυατυχως δεν νομιζω να βρειτε εορταστικο κλιμα. χωρις να αποκλειεται κιολας, εξαρταται καθαρα απο την κινηση κ τα μνμ δεν ειναι ενθαρυντικα. σιγουρα θα ειναι εποχη χοντρων εκπτωσεων, αν ειστε φαν του σοπινγκ ετοιμαστειτε..

κριμα πραγματικα. δυατυχως δεν νομιζω να βρειτε εορταστικο κλιμα. χωρις να αποκλειεται κιολας, εξαρταται καθαρα απο την κινηση κ τα μνμ δεν ειναι ενθαρυντικα. σιγουρα θα ειναι εποχη χοντρων εκπτωσεων, αν ειστε φαν του σοπινγκ ετοιμαστειτε..
Ευχαριστώ πολύ, έχει αυτές τις ημερομηνίες κάποιο ενδιαφέρον γεγονός που μπορούμε να δούμε?

elfot

Member
Kαλημέρα θα είμαστε Ρώμη 4-7/2 και έχω βρει ελληνίδα ξεναγό για Βατικανό & Βασιλική.
Υπάρχει κάποιος/α που θα βρίσκεται την ίδια περίοδο και ενδιαφέρεται;

Vanessa Roum

New Member
Kαλημέρα θα είμαστε Ρώμη 4-7/2 και έχω βρει ελληνίδα ξεναγό για Βατικανό & Βασιλική.
Υπάρχει κάποιος/α που θα βρίσκεται την ίδια περίοδο και ενδιαφέρεται;
Καλημέρα! Εχω κλείσει εισιτήρια για 3-7/2 αλλά ακόμα το σκέφτομαι λόγω covid σε περιπτωση που νοσήσει κάποιος πρεπει να μείνει 5 μέρες καραντίνα. Θα είμαι με την οικογένειά μου (4 μέλη) Αν θες πες μου ημέρα και ώρα για την ξεναγό και μακάρι να βρεθούμε!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.016
Μέλη
38.775
Νεότερο μέλος
Nick.mich

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα