Ρώμη, Ρώμη

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Παιδια επειδη ειμαι κοντα στο να κλεισω για Δεκεμβριο,εχω βρει Παρασκευη με Δευτερα στα 72 Ευρο,θελω να ρωτησω τους γνωστες για διαμονη..Βασικα ψαχνω για κατι καλο σε χοστελ και εχω βρε πολυ καλες τιμες σε ενα κοντα (5' περπατημα) στο Termini train station..Με την προυποθεση πως θα κατσω 2 1/5 μερες,3 νυχες στην ουσια ειναι καλο σαν location?θα βολεψει σε μετακινησεις?Ευχαριστω..!!

YΓ:Το παρακατω ειναι αν θελει καποιος να τσεκαρει

Hostel Alessandro Downtown in Rome
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Λίγο άσχετο αλλά μιας και πας Πόλη να πας οπωσδόποτε σε χαμαμ είναι απίστευτη εμπειρία!!
Ότι θα πάω, θα πάω, δεν ξέρω αν θα μείνω όμως! :haha:

Παιδια επειδη ειμαι κοντα στο να κλεισω για Δεκεμβριο,εχω βρει Παρασκευη με Δευτερα στα 72 Ευρο,θελω να ρωτησω τους γνωστες για διαμονη..Βασικα ψαχνω για κατι καλο σε χοστελ και εχω βρε πολυ καλες τιμες σε ενα κοντα (5' περπατημα) στο Termini train station..Με την προυποθεση πως θα κατσω 2 1/5 μερες,3 νυχες στην ουσια ειναι καλο σαν location?θα βολεψει σε μετακινησεις?Ευχαριστω..!!

YΓ:Το παρακατω ειναι αν θελει καποιος να τσεκαρει

Hostel Alessandro Downtown in Rome
Μια χαρά είναι για μένα η περιοχή...είναι το κεντρικό συγκοινωνιακό σημείο απ' όπου περνάνε όλες οι συγκοινωνίες...παίρνεις το μετρό και φτάνεις πανεύκολα και γρήγορα σε όλα τα σημεία που επιθυμείς!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδια επειδη ειμαι κοντα στο να κλεισω για Δεκεμβριο,εχω βρει Παρασκευη με Δευτερα στα 72 Ευρο,θελω να ρωτησω τους γνωστες για διαμονη..Βασικα ψαχνω για κατι καλο σε χοστελ και εχω βρε πολυ καλες τιμες σε ενα κοντα (5' περπατημα) στο Termini train station..Με την προυποθεση πως θα κατσω 2 1/5 μερες,3 νυχες στην ουσια ειναι καλο σαν location?θα βολεψει σε μετακινησεις?Ευχαριστω..!!

YΓ:Το παρακατω ειναι αν θελει καποιος να τσεκαρει

Hostel Alessandro Downtown in Rome
καλο το location από συγκοινωνίες αλλα όταν πέφτει ο ήλιος... είναι περιοχή σταθμού μην ξεχνάμε. καλύτερες τιμές και πολύ καλύτερα έξωπου θα προτιμούσα προσωπικά για budget κατάσταση είναι η Repubblica. δίπλα στο μετρο , κοντα στο σταθμο αλλά πιο καλά. βάλε στο booking Ρώμη, Repubblica και θα βρεις αρκετά αξιοπρεπή χοτελ <50Ε το βράδυ το δίκλινο. πάρε πχ το Domus Mea, Harmony, Sweet Home, Ferrarese. δεν έχω μείνει αλλά έχω στείλει εκεί και πολύ καλές εντυπώσεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδια επειδη ειμαι κοντα στο να κλεισω για Δεκεμβριο,εχω βρει Παρασκευη με Δευτερα στα 72 Ευρο,θελω να ρωτησω τους γνωστες για διαμονη..Βασικα ψαχνω για κατι καλο σε χοστελ και εχω βρε πολυ καλες τιμες σε ενα κοντα (5' περπατημα) στο Termini train station..Με την προυποθεση πως θα κατσω 2 1/5 μερες,3 νυχες στην ουσια ειναι καλο σαν location?θα βολεψει σε μετακινησεις?Ευχαριστω..!!

YΓ:Το παρακατω ειναι αν θελει καποιος να τσεκαρει

Hostel Alessandro Downtown in Rome
Θα σου πρότειν τα hostels που έχουν rating κάτω από 85% στο hostelworld.com να μην τα κοιτάς καν. Πόσο μάλλον αν είναι στο 79% όπως αυτό.
Κατά τα άλλα, άκου το Samion, τα ξέρει καλά: πιο συχνά είναι στη Ρώμη παρά στην Αθήνα ...:)
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καλο το location από συγκοινωνίες αλλα όταν πέφτει ο ήλιος... είναι περιοχή σταθμού μην ξεχνάμε. καλύτερες τιμές και πολύ καλύτερα έξωπου θα προτιμούσα προσωπικά για budget κατάσταση είναι η Repubblica. δίπλα στο μετρο , κοντα στο σταθμο αλλά πιο καλά. βάλε στο booking Ρώμη, Repubblica και θα βρεις αρκετά αξιοπρεπή χοτελ <50Ε το βράδυ το δίκλινο. πάρε πχ το Domus Mea, Harmony, Sweet Home, Ferrarese. δεν έχω μείνει αλλά έχω στείλει εκεί και πολύ καλές εντυπώσεις.

εγω στο ντομους μεα εμεινα..και πληρωσα 55 μονοκλινο την βραδια ..καθαρο κιτσ διακοσμηση...καθολου θεα το δικο μου τουλαχιστον δωματιο ρεσεψιον στο 5 οροφο βασικο πρωινο προς ελαχιστο.. χαμογελαστοι ανθρωποι αυστηροτατο σεκιουριρτι..πολλα κλειδωματα καμερες
βεβαια μετα τις 9 δεν ημουν εξω αρα δεν ξερω αν ειχε επικινδυνοτητα με το που σκοτεινιαζε..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
βεβαια μετα τις 9 δεν ημουν εξω
να ρωτήσω γιατί? επικινδυνότητα πάντως δεν υπάρχει καθόλου ιδίως στη συγκεκριμένη περιοχή. κρίμα που δεν γεύτηκες το ρωμαικό nightlife. (ψήφισες Ρώμη έτσι?)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μα με τοσα ποστς που γραφτηκαν, λεγοντας οτι ειναι επικινδυνα το βραδυ τι ηθελες να κανει η κοπελα???
Να βγει εξω, μονη της ηταν!! Δεν πειραζει famek, παντα υπαρχει και η επομενη φορα.
Η dolce vita μπορει να περιμενει. Εξαλλου νομιζω οτι θα υπαρξει συντομα επομενο ταξιδι.. Πρεπει να ηταν αρκετα εποικοδομητικο(40 κιλα υπερβαρο ηταν αυτο).
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Παιδια επειδη ειμαι ενα βημα πριν το "επιβαιβεωση" μου διμιουργηθηκε η εξης απορια..Επειδη δεν θελω να επιβαρυνθω με τα 22Ε των αποσκευων,θελω να εχω μαζι μου μια τσαντα πλατης (σαν σχολικη ας πουμε η οποια χοραει ανετα στα ντουλαπακια) και μια μικρη ακομα χεριου..Δεν νομιζω να αντιμετοπισω καποιο προβλημα,σωστα?Ευχαριστω..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Παιδια επειδη ειμαι ενα βημα πριν το "επιβαιβεωση" μου διμιουργηθηκε η εξης απορια..Επειδη δεν θελω να επιβαρυνθω με τα 22Ε των αποσκευων,θελω να εχω μαζι μου μια τσαντα πλατης (σαν σχολικη ας πουμε η οποια χοραει ανετα στα ντουλαπακια) και μια μικρη ακομα χεριου..Δεν νομιζω να αντιμετοπισω καποιο προβλημα,σωστα?Ευχαριστω..
Όχι...δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα! Μια χειραποσκευή επιτρέπεται δωρεάν, στις γνωστές διαστάσεις (55χ40χ20) και χωρίς περιορισμό βάρους! Τα 22 Ευρώ αφορούν την παραδοτέα αποσκευή (μέχρι 20 κιλά).
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ναι οκ απλα επειδη θα εχω 2 "χειραποσκευες" στην ουσια..Αν κ λογικα η μικρη δεν μετραει αυτο δεν εννοεις?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δικαιούσαι μια χειραποσκευή και μια τσάντα που μπορεί να συγκριθεί είτε με τσάντα laptop είτε με γυναικεία τσάντα (που μπορεί να είναι μεγάλη) είτε με κάποιο σακίδιο.

Η τσάντα που είχα εγώ μαζί μου είναι σαν σακίδιο απλά είναι ώμου και ποτέ δεν μου κάναν παρατήρηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom