Ιταλία Ρώμη ή Φλωρεντία;

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
παίζει και να μου συμβεί αυτό που είπε η black mamba, όταν πάω...:D

πάντως από εκεί που δεν ήθελα ούτε να ακούσω για ιταλία, τσουπ.. να η φλωρεντία.. :D

εχω μια βελτίωση η αλήθεια... :cool:
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Φλωρεντια!!!! Ειναι πιο γραφικη και μαζεμενη πολη. Και η Βενετια ειναι τελεια, αν σε ενδιαφερει.
Εκτος αυτου, στη Ρωμη θα χρειαστεις 5 μερουλες τουλαχιστον για να το ευχαριστηθεις και να τα δεις ολα.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ρώμη δεν έχω πάει, οπότε δεν έχω άποψη.
Φλωρεντία όμως που έχω πάει, σου λέω ότι αξίζει τον κόπο, είναι πολύ όμορφη!
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
πραγα
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ανταμαν, καραιβικη
γεια σασ.εγω το σαβ πεταω για ρωμη για 3μερο.δεν εχω βγαλει καποιο ιδιαιτερο προγραμμα αλλα θεωρω οτι τα σημαντικοτερα μνημεια θα τα δω αν και εχω ακουσει οτι οντωσ για τα περισσοτερα θελει υπομονη γιατι υπαρχουν ουρεσ .ξερει κανεισ γενικα απο τιμεσ για φαγητο και ψωνια(ρουχα) τι γινεται?επισησ απο ιταλικα δυστυχωσ δεν καταλαβαινω τπτ.το αγγλικο το εχουν οι γειτονεσ?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σε γενικές γραμμές...το έχουν το Αγγλικό και δεν θα δυσκολευτείς καθόλου!

Βγάλε την Roma Card που θα σου προσφέρει και απεριόριστες μετακινήσεις αλλά και δωρεάν εκπτώσεις σε κάποια μουσεία...όπως και εκπτώσεις σε κάποια άλλα!

Τα βασικότερα που δεν πρέπει να χάσεις είναι το Βατικανό, ο Άγιος Πέτρος, το Κολοσσιαίο, την Plazza di Popova, την παλιά πόλη, το Καπιτώλιο, εννοείται την Φοντάνα ντι Τρέβι, τιν Piazza di Spania....ότι και να δεις θα γεμίσει το μάτι σου και δεν θα προλαβαίνεις να πρωτοβλέπεις κάπου!

Όσον αφορά τα ψώνια αλλά και το φαγητό...όλα θα τα βρεις σε όλες τις γκάμες! Θα βρεις πολλές προσφορές σε ρούχα και μεγάλες ποικιλίες, υπάρχει και ο γνωστός δρόμος (μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή) που έχει όλες τις γνωστές φίρμες (όχι για να ψωνίσεις, απλά για να κοιτάξεις) αλλά και από φαγητό θα βρεις διάφορες επιλογές και για το χέρι σε πολύ χαμηλές τιμές. Μην αμελήσει να δοκιμάσεις τα παγωτά τους, ε;
 

ioannamark

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
γερμανία-βαυαρία
καλημέρα
ενδιαφέρομαι να πάω με τον αντρα μου ρωμη-τοσκανη,αλλά μου είπαν γνωστοί καλύτερα με group για πρώτη φορά για να μη χαθούμε.Έψαξα πολλά sites και group αλλά ακριβά και δεν έχουν πολλές πόλεις.
Αny tips για όσους έχουν πάει;
Ιωάννα
 

elena_koun

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλημέρα
ενδιαφέρομαι να πάω με τον αντρα μου ρωμη-τοσκανη,αλλά μου είπαν γνωστοί καλύτερα με group για πρώτη φορά για να μη χαθούμε.Έψαξα πολλά sites και group αλλά ακριβά και δεν έχουν πολλές πόλεις.
Αny tips για όσους έχουν πάει;
Ιωάννα

καλημέρα!
για πόσες μέρες μιλάμε; σκοπεύεις να τα συνδυάσεις και τα δύο;
 

Morfia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Τον γύρο του κόσμου
koita egw eimai foithtria sthn Flwrentia einai polu wraia kai opws kai h Roma bebaia sthn 2h den tha prolabeis na deis kai polla pragmata...gia thn antapokrish epeidh einai me alitalia sou sunhstw h ptish gia Flwrentia na exei toulaxisto 2 wres diafora apo auths ths Romhs dioti katapasa pithanothta tha exei kathhstrish kai tha trexeis na breis to aeroplano kai meta me tis balitses an prolabeis to aeroplano gia Flwrentia mish wra prin fugei den tha erthoun me thn dikia sou ptish alla me thn epomenh.Auto den ginetai panta.Sunh8ws se touristikes periodous.An sou ginei mhn angxw8eis den tha sou xa8oun h balitses sou!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
koita egw eimai foithtria sthn Flwrentia einai polu wraia kai opws kai h Roma bebaia sthn 2h den tha prolabeis na deis kai polla pragmata...gia thn antapokrish epeidh einai me alitalia sou sunhstw h ptish gia Flwrentia na exei toulaxisto 2 wres diafora apo auths ths Romhs dioti katapasa pithanothta tha exei kathhstrish kai tha trexeis na breis to aeroplano kai meta me tis balitses an prolabeis to aeroplano gia Flwrentia mish wra prin fugei den tha erthoun me thn dikia sou ptish alla me thn epomenh.Auto den ginetai panta.Sunh8ws se touristikes periodous.An sou ginei mhn angxw8eis den tha sou xa8oun h balitses sou!!
υπερβάλλεις με τις πτήσεις. κι ουτε χρειάζεται να πάρει τις βαλίτσες αν εχει ανταποκριση με ΑΖ. οι πρωινές της δεν έχουν σχεδον ποτε καθυστερηση.
α και να γραφεις ελληνικα πλιζ..χρησιμοποίησε αυτό:
All Greek to me! Any Greeklish to Greek
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.152
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom