Ιταλία Μάλτα Ρώμη η Μάλτα τον Αύγουστο!

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
thanos92
δεν αμφισβητω την δικη σου αξιοπιστια, αλλα ουτε και εσυ χρησιμοποιησες τετοιου ειδους προσφορα.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
εχει χρησιμοποιησει καποιος αυτες τις προσφορες που διαφημιζονται?
παρα ειναι φθηνες για πραγματικες.
μου κανει εντυπωση οτι ενω βλεπω εδω και χρονια τετοιες προσφορες δεν εχω δει καποιον που να την εχει χρησιμοποιησει (μιλω για αξιοπιστα φορουμ οπως αυτο)
Έχω χρησημοποιήσει για εσωτερικό, για ταξίδια εξωτερικου δεν με συμφέρει γιατι τα κανονιζω συνήθως 2 μήνες νωρίτερα και πετυχαίνω πολύ καλύτερες τιμές σαν ιδιώτης πχ. πέρσι κλείσαμε απο αρχες Ιουνίου για 14-18 Αυγουστου Μάλτα με 70ε το άτομο αεροπορικό (τώρα για να κλείσεις 15αυγουστο εκει θες τουλάχιστον 120ε).

Αν κανονίσεις τελευταία στιγμή άδειες κτλ. οι προσφορές αυτες συνήθως ειναι καλή περιπτωση αλλά εαν εχεις τη δυνατότητα να κλείσεις απο νωρίς τότε δεν αξιζει τον κόπο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Απο το σιτε αυτο αγοραζω χρονια προσοφρες αλλων ειδών και ειναι 100% αληθινές! Η προσφορα για Ρωμη εχει 600+ αγορες! Οι πτήσεις αν θυμαμαι καλα ειναι με την Aegean!
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθαίναμε αν δίνουν την προσφορά για τις ημερομηνίες που θέλεις στην τιμή αυτή.
 

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
Έχω χρησημοποιήσει για εσωτερικό, για ταξίδια εξωτερικου δεν με συμφέρει γιατι τα κανονιζω συνήθως 2 μήνες νωρίτερα και πετυχαίνω πολύ καλύτερες τιμές σαν ιδιώτης πχ. πέρσι κλείσαμε απο αρχες Ιουνίου για 14-18 Αυγουστου Μάλτα με 70ε το άτομο αεροπορικό (τώρα για να κλείσεις 15αυγουστο εκει θες τουλάχιστον 120ε).

Αν κανονίσεις τελευταία στιγμή άδειες κτλ. οι προσφορές αυτες συνήθως ειναι καλή περιπτωση αλλά εαν εχεις τη δυνατότητα να κλείσεις απο νωρίς τότε δεν αξιζει τον κόπο.
υποτιθεται οτι με αυτες τις προσφορες μπορεις να κλεισεις οποιαδηποτε ημερομηνια με αυτη την τιμη.
δεν τις εχω χρησιμοποιησει αλλα πιστευω οτι λειτουργουν περισσοτερο σαν κραχτης και στην πραξη θα σου πουν διαφορετικη τιμη για συγκεκριμενες ημερομηνιες
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.022
Likes
41.000
υποτιθεται οτι με αυτες τις προσφορες μπορεις να κλεισεις οποιαδηποτε ημερομηνια με αυτη την τιμη.
δεν τις εχω χρησιμοποιησει αλλα πιστευω οτι λειτουργουν περισσοτερο σαν κραχτης και στην πραξη θα σου πουν διαφορετικη τιμη για συγκεκριμενες ημερομηνιες
Χωρις να εχω εμπειρια, συνηθως λενε βάσει διαθεσιμότητας, όχι σε οποιαδήποτε ημερομηνία. Μεχρι τον Μαρτιο θα βρεθει διαθεσιμοτητα σε καποια ημερομηνια μεσα στον χειμωνα
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τζάμπα να με στείλετε στη Ρώμη και στη Μάλτα τον Αύγουστο, δεν πάω ! Αυτοί οι προορισμοί δεν είναι για Αύγουστο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτοί οι προορισμοί δεν είναι για Αύγουστο.
Για τη Μαλτα θα συμφωνησω. Για τη Ρωμη οχι. Και επειδη παρα πολλοι φιλοι παίρνουν αδεια μονο Αυγουστο ενδεικτικα αναφερω, για να διαλυονται αστικοι μυθοι, ορισμενα για Ρωμη: ο πιο ζεστος μηνας ειναι μακραν ο Ιουλιος. Ο μηνας με τον περισσότερο τουρισμο (κ αρα ακριβότερες τιμες...) ο Οκτωβριος ακολουθουμενος απο Σεπτέμβριο, Μαιο, Απριλιο, Ιουνιο, Ιουλιο.
Αρα οσοι εχουν αδεια μονο Αυγουστο, αντεχουν τη σχετικη ζεστη (μεση Θ:25 βαθμοι περιπου) ειναι μια λογικη επιλογη. Καλυτερη απο τη Μαλτα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για τη Μαλτα θα συμφωνησω. Για τη Ρωμη οχι. Και επειδη παρα πολλοι φιλοι παίρνουν αδεια μονο Αυγουστο ενδεικτικα αναφερω, για να διαλυονται αστικοι μυθοι, ορισμενα για Ρωμη: ο πιο ζεστος μηνας ειναι μακραν ο Ιουλιος. Ο μηνας με τον περισσότερο τουρισμο (κ αρα ακριβότερες τιμες...) ο Οκτωβριος ακολουθουμενος απο Σεπτέμβριο, Μαιο, Απριλιο, Ιουνιο, Ιουλιο.
Αρα οσοι εχουν αδεια μονο Αυγουστο, αντεχουν τη σχετικη ζεστη (μεση Θ:25 βαθμοι περιπου) ειναι μια λογικη επιλογη. Καλυτερη απο τη Μαλτα.
Την Μάλτα την απέκλεισα Αύγουστο ακριβώς για τις υψηλές θερμοκρασίες ( πήγα Ιούνιο και η υψηλότερη θερμοκρασία που είδα ήταν 42 βαθμοί και σε συνδυασμό με την υγρασία ήταν ανυπόφορα )
Την Ρώμη την απέκλεισα Αύγουστο λόγω μεγάλης επισκεψιμότητας, γίνεται το αδιαχώρητο ! Δεν τίθεται θέμα ζέστης, γιατί ανα πάσα στιγμή μπορείς να βρείς χώρους δροσιάς. Άλλωστε είναι πιο ψηλά απο την Ελλάδα και πάντα έχει 2-3 βαθμούς διαφορά τουλάχιστον (πήγα αρχές Νοεμβρίου και απόλαυσα τη πόλη, τα μουσεία και όλους τους χώρους που ήθελα να δώ , είτε εσωτερικούς είτε εξωτερικούς. Ακόμα και στο Βατικανό υπήρχε κόσμος, αλλά μπορούσες να κινηθείς άνετα ! ) Θεωρώ οτι η Ρώμη δεν είναι για καλοκαίρι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.022
Likes
41.000
Την Μάλτα την απέκλεισα Αύγουστο ακριβώς για τις υψηλές θερμοκρασίες ( πήγα Ιούνιο και η υψηλότερη θερμοκρασία που είδα ήταν 42 βαθμοί και σε συνδυασμό με την υγρασία ήταν ανυπόφορα ).
Επειδη πηγα Δεκαπενταυγουστο και εχω ιδια πειρα, η υψηλοτερη θερμοκρασια ηταν 30 βαθμοί και δεν ειχε καθόλου υγρασία. Φυσούσε μάλιστα ευεργετικό αερακι απο τη θάλασσα και ένιωθες μια χαρά. Το μεγάλο πρόβλημα ήταν η ακτινοβολια- ήθελε συνεχώς αντηλιακό. Εγώ θα ξαναπήγαινα. Και αν είχα χρόνο θα δοκίμαζα και τις παραλίες της. Τζάμπα αποκλείεται να δοθεί η ευκαιρία καθώς εχει πάρα πολλούς τουρίστες και υπάρχει λόγος, είναι ένας ωραίος προορισμός.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επειδη πηγα Δεκαπενταυγουστο και εχω ιδια πειρα, η υψηλοτερη θερμοκρασια ηταν 30 βαθμοί και δεν ειχε καθόλου υγρασία. Φυσούσε μάλιστα ευεργετικό αερακι απο τη θάλασσα και ένιωθες μια χαρά. Το μεγάλο πρόβλημα ήταν η ακτινοβολια- ήθελε συνεχώς αντηλιακό. Εγώ θα ξαναπήγαινα. Και αν είχα χρόνο θα δοκίμαζα και τις παραλίες της. Τζάμπα αποκλείεται να δοθεί η ευκαιρία καθώς εχει πάρα πολλούς τουρίστες και υπάρχει λόγος, είναι ένας ωραίος προορισμός.
Χαίρομαι για σένα, ήσουν τυχερή στο θέμα της ζέστης :) Άνθρωποι δικοί μου που έζησαν 6 χρόνια στη Μάλτα, έχουν αντίθετη γνώμη. Αν κάποιος αντέχει τη ζέστη, καλώς να πάει, γιατί όντως είναι ένα υπέροχος προορισμός ! Ουδέποτε είπα το αντίθετο και θα ξαναπήγαινα άνετα για να ξανακάνω μπάνιο στις όμορφες παραλίες που έχει και στα τρία νησιά !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom