Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Vasilis katsam

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,

Θα ενδιαφερόταν κανείς για 6 Απριλίου 2018 να συμμετάσχει σε Ελληνική ξενάγηση στο Βατικανό ώστε να μοιραστούν τα έξοδα?Θα είμαστε 2 οικογένειες και η τιμή του ξεναγού είναι 150 ευρώ.


Καλησπέρα σας,

Θα μπορούσαμε να έχουμε τα στοιχεία του ξεναγού για το Βατικανό σε προσωπικό μήνυμα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπερα
Θα ειμαστε και εμεις οικογενεια 4 ατομων και ενδιαφερομαι για 6 απριλη
 

christinastew

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Το Πάσχα που πήγα Ρώμη ειχαμε κλείσει εισητηρια για Βατικανο απο Ίντερνετ!! Οταν λοιπόν πήγαμε μας εκανε έλεγχο ενας τύπος οπου το καρτελάκι του έλεγε ενα ελληνικό επίθετο!! Τον ρωτάμε λοιπόν Έλληνας είστε και μας λεει ναι και προσφέρθηκε να μας ξεναγήσει δωρεάν άσχετα αν τον πληρώσαμε!! Τα στοιχεία του ειναι
...........................
Ο άνθρωπος ηταν ξεναγός του Βατικανού και η ξενάγηση ηταν τέλεια!! Μετα προσφερθήκαμε να του δώσουνε λεφτά ετσι για το καλο και αφου τον πιέσαμε να μας πει μιας και δεν ήθελε να μας χρεώσει μας ειπε οτι κανονικά ειναι 70€ ολα μεσα!! Αλλα του δώσαμε 50
Γραψτου μαϊλ και προτημησε τον!! Έλπιζω να βοήθησα!!
Καλημέρα! Θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία του ξεναγού; Ευχαριστώ!
 

hotelkastoria

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0

Spavento

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, θα ταξιδέψουμε 2 άτομα 19-21/ 04 / 18 στην ρώμη. ενδιαφέρεται κανείς να μοιραστούμε τα έξοδα για ελληνόφωνο ξεναγό?
ευχαριστω!
Καλησπέρα.. πρόκειται να είμαστε και εμείς 16-20 Απριλίου στη Ρώμη. Δύο άτομα και εμείς..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα και πάλι σε όλους!!

Εχω κλεισει 30/5-4/6 για Ρωμη.

1) Να βγαλω εισιτηρια με terravission απο τωρα για Ciampino-Ρωμη η να βγαλω στο αεροδρομιο? Υπαρχει χρηματικη διαφορα?

2)Για κολοσσαιο και Βατικανο να κλεισω νωριτερα εισιτηρια? Αν ναι αν μπορειτε στειλτε μου το επισημο λινκ.

3) Εχει επισκεφτει κανεις την magicland(λουνα παρκ) ?Αξιζει να παω?

4) Υπάρχει μετρό που συνδέει Τερμινι με Spagna? Mε τα ποδια ποση ωρα ειναι?

5) Θελω να παω μια μονοημερη . Μου αρεσει το Μιλανο απο photo που εχω δει αλλα μαλλον ειναι μακρια . Αξιζει? Η να παω Φλωρεντια η Τιβολι?

Σας ευχαριστω!!
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλησπέρα και πάλι σε όλους!!


4) Υπάρχει μετρό που συνδέει Τερμινι με Spagna? Mε τα ποδια ποση ωρα ειναι?



Σας ευχαριστω!!
Nαι συνδέονται με το μετρό, αν θυμάμαι καλά περίπου 10 λεπτά
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
1. Δεν νομίζω ότι έχουν τρομερή διαφορά. Καλύτερα από το αεροδρόμιο
2. Κολοσσαίο θα τα βγάλεις από εκεί. Θα πας στον γκισέ της Αρχαίας αγοράς που δεν έχει κόσμο και είναι ενιαίο το εισιτήριo. για Βατικανό οπωσδήποτε online (με επιβάρυνση πάντα) http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/visita-i-musei/tariffe-e-biglietti.html
5. Θα σου έλεγα να μην φύγεις από Ρώμη διότι έχει τόσα πράγματα να δεις και δύσκολα θα τα προλάβεις όλα
Ευχαριστω για τις απαντησεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom