Ιταλία Ρώμη

pepi kir

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
Να 'μαι και εγώ!! Αφού πήρα τις αναπνοές μου νομίζω είμαι σε θέση πλέον να απαντήσω....

Αρνητικά

1) Για το αεροδρόμιο δε μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν ετυχε ποτε στην 24χρονη πορεία μου να ταξιδέψω από αυτό του Ελληνικού μπορεί και να εχεις δικιο, για το μετρό όμως ναι έχω άποψη και απλά ΄να επισημάνω ότι στη Ρώμη λειτουργεί από το 1955!! Εχει περάσει κόσμος και κοσμάκης από αυτό το μετρό, μέσα σ'αυτούς και κακος τουριστοκοσμος...

2) "Οι Ιταλοί σε βλέπουν χαλαρά σαν τουρίστα"... Γιατί τί ακριβώς είσαι όταν πας σε μια ξένη χώρα για λίγες μέρες;; Και βασικα έχω μια ερώτηση: οι Ελληνες βλέπουν διαφορετικά τους τουρίστες;; Μου έρχονται πολύ εύκολα στο μυαλό 3-4 περιστατικά που μου έχουν διηγηθεί καποιοι φίλοι Ιταλοί, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει και τόσο...Ομως δε μπορείς να γενικευεις τόσο πολύ, υπάρχουν άνθρωποι και ανθρωποι...Δεν είναι όλοι οι Ελληνες φιλόξενοι ξέρεις, οπως δεν είναι και ολοι οι Ιταλοί αφιλόξενοι...
Για το περιστατικό με την τρατορία στην Fontana di Trevi, μπορεί να ήταν ένα τυχαίο-ατυχές συμβαν, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να πετάξουν και αυτοί τα σκουπίδια τους, έτσι;; Δε μπαινω στη διαδικασια να σε ρωτησω για ποια τρατορια πρόκειται πάντως το ζευγαρι Ιταλών μάλλον δεν εκτιμά "εκλεπτυσμένο άρωμα των σκουπιδιών" απλά γνωρίζει ότι αφήνουμε ένα ποσοστό επί τοις εκατό της τελικής τιμής...

3) Με έχει καλύψει απόλυτα ο Traveller... Εκτος του ότι δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να μη δώσεις το χαρτονομισμα σου ανοιχτο απο την αρχη, εχεις και εσυ καλυτερο ελεγχο του τι δινεις και οτι μεσα στο 50ευρω δεν υπαρχει και κανενα 10ρικακι...οταν λες τυλιγμένο τί ακριβως εννοείς;; σαν μασουρακι ή απλά διπλωμένο στη μεση;; οχι οτι αλλάζει κατι βεβαια...

4) tourist trap...ενταξει υπαρχουν και θα υπαρχουν παντου και παντα αλλα και γι'αυτο υπαρχει το φορουμ, αν θελεις μπορεις να μας δωσεις το ονομα για να ξερουμε και οι υπολοιποι να το αποφυγουμε... Όταν λες για πέταμα, εννοείς ότι ήταν πιο χάλια από της Ελλάδας ή συγκριτικά με άλλες που έφαγες εκεί;;

5) Ενταξει εδώ δεν ξέρω τι να πω, το έχω ακούσει από όλους οπότε και το δέχομαι ως γεγονός αν και δε μου έχει συμβει ποτέ, ακόμη και εναν κυριούλη μεγάλο σε ηλικία που είχα ρωτησει όταν δε μιλούσα ακόμη την ιταλική ήξερε κάποια βασικά και μου εδωσε τις πληροφοριες που ηθελα... Επίσης όλοι όσοι γνωρίζω προσωπικά ξέρουν αγγλικά, αλλά ο αριθμος των γνωστων μου συγκριτικά με όλο το λαό είναι σαφώς απειροελάχιστος...Αλλά και πάλι προσωπικά τους καταλαβαινω κ ας με πειτε κολλημένη...μιλάνε την ομορφότερη γλώσσα του κόσμου για ποιο λόγο να μάθουν αγγλικά;;:bleh::bleh:

6) "Η πόλη είναι ψιλοβρώμικη"... Χμμ μαλιστα...τί ακριβώς εννοείς βρώμικη;; Πιο βρώμικη από Αθήνα ας πούμε;; Και για τί είδους βρωμιά μιλάς;; Για σκουπιδάκια τουριστών πεταμένα οπουδήποτε ή για μια γενικότερη βρωμιά που περιλαμβάνει και δυσαρεστες οσμές;; Δε μπορώ να σε παρακολουθήσω...Ισως να φταίει που έχω και έναμιση χρονο περιπου να πάω και ίσως έχουν αλλάξει καποια πραγματα...

7) Δλδ στην Ελλάδα (και οπουδηποτε αλλου) αν ένα μαγαζί ανοιγει κανονικά στις 8:30, θα ανοιξει 20 λεπτά νωρίτερα για σένα, για μένα,για τον οποιοδήποτε;; Αν υπάρχει τετοιο μαγαζί απλά πες μου που είναι γιατί και εμένα τα ωραρια τους δεν με πολυβολευουν, ειδικά το πρωί...Το να ζητάς να πάρεις κάτι χωρίς απόδειξη πάλι δε θέλω να το σχολιασω απλά έδειξες ότι είσαι Ελληνας, δεν είναι κακο αυτό...:haha:

8) Δε γνωρίζω πόσα χρήματα έδωσες, αν το έψαξες αρκετά και τί ζητούσες ακριβώς από το κατάλυμα που έκλεισες, εσύ μπορείς να τα ξεχωρισεις καλυτερα αυτα μεταξύ τους..Βαλτα κατω και μετρα τα λοιπον, αν εξακολουθεις να πιστευεις οτι σε ριξανε δεν εχεις παρα να γραψεις τα αρνητικά που παρατηρησες στην αξιολογηση που σου εχει σταλει ή θα σου σταλεί να κάνεις...

9) Ιταλικό στυλ...Ολοι ξερουμε ότι υπάρχει και εσύ απ'οτι φαίνεται το δέχεσαι...Οτι υπάρχουν και εξαιρεσεις στους κανονες και αυτό το γνωρίζουμε όλοι...Επισης δε σχολιαζω οτι ησουν για φαγητο με την κοπελα σου και κοιτουσες το ρολόι κάποιας άλλης αλλά αφού έκανες τον κόπο και ασχολήθηκες με το ρολόι (για να μας το αναφερεις εδώ θεωρώ ότι ασχολήθηκες, συγγνώμη αν πρόκειται για εσφαλμενο συμπερασμα) γιατί δεν ασχολήθηκες λίγο παραπάνω;; Ας πούμε έχεις αποκλείσει το γεγονός ότι η κοπέλα μπορεί να ήταν πολύ συναισθηματικά δεμένη με αυτό το ρολόι για τον οποιοδήποτε δικό της λόγο;;

Θετικά

1) Οταν λες κινητό μνημείο, αλλάζει συχνά τοποθεσία η Ρώμη;; Αστειευομαι, προφανως στην βιασυνη σου διαλεξες λαθος λέξη, σε όλους μας εχει συμβεί αυτό....

2) Μπράβο σου που ακολουθησες καποια απο τις συμβουλες του φορουμ...

3)Έπίσης μπράβο σου, όσο για το ακριβό μην ξεχνάς ότι είσαι στη Ρώμη..

4)Χμμ βλεπω ότι εχεις παει κατευθειαν στο 5..Σε ακολουθώ λοιπόν!!

5) Harrys pub, δεν εχει τυχει να παω, δεν γνωρίζω κάτι για την πελατεία του, οπότε δεν εκφερω γνωμη...

6) Δε θέλω να σε πληγώσω αλλά και στη Ρώμη υπάρχει κόσμος που ξενυχτάει απλά δεν πήγες μαλλον στα καταλληλα μερη...Οτι η κουζινα λειτουργει καποιες συγκεκριμενες ωρες ειναι γνωστο και αν οχι οταν πηγαινουμε σε μια αλλη χωρα δεν εχουμε ως μπουσουλα στα παντα την Ελλαδα γιατί κινδυνευουμε στην συγκεκριμενη περιπτωση να μεινουμε νηστικοι.. Τωρα τί να σου πω αν το καλυτερο σου φαγητο στη Ρωμη το εφαγες στo Hard Rock μάλλον κάτι δεν έκανες σωστά...

7) "Το Τερμινι θυμιζε Ομονοια"...Χμμμ μάλλον έχω πολύ καιρό να πάω τελικά... Ή εσύ έχεις πολύ καιρό να πας στην Ομονοια... Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά...

8) Οχι απαραιτητα υψηλες τιμές και όχι σε όλα...Δε θα ξεχάσω ποτέ το αγαπημενο μου παλτο, μολις 100 ευρουλακια από Via Condotti...

9) Το Bartolucci εννοείς;; Όντως πολυ όμορφο μαγαζί...δεν έχει απαραίτητα ακριβά πράγματα αλλά όπως και να ΄χει είναι τεχνη και στην τιμη εμπεριέχεται και χειρωνακτικη εργασια...;)
να πάρω το θάρρος μιας και φαίνεται πως τη ρώμη την παίζεις στα δάχτυλα να σε ρωτήσω κι εγώ 2-3 πράγματα που πάω για τριήμερο με μητέρα 2-4 ιούνη;
1. τί ώρες λειτουργούν οι κουζίνες στα εστιατόρια για μεσημεριανό - βραδινό;
2. κρατήσεις παντού από ο,τι διάβασα στο φόρουμ αν και γενικά δεν είμαι εξοικειωμένη με τις κρατήσεις και δε μιλώ και ιταλικά να συνεννοηθώ, αλλά για τηλεφωνική επικοινωνία με ρώμη αλλά και με ελλάδα, τί συμφέρει να κάνω;
3. υπάρχουν καρτοκινητά, προπληρωμένες κάρτες, τί είδους και από πού τις προμηθεύομαι; ειδικά για επικοινωνία με ελλάδα χρειάζομαι να μπορώ να μιλάω αρκετά γιατί η μητέρα μου θα παρακολουθείται συνέχεια από τους γιατρούς της πίσω ελλάδα και φέρω ευθύνη πηγαίνοντάς την εκεί (έχω γράψει πώς και γιατί σε άλλο ποστ http://www.travelstories.gr/communi...-μέρες-2-4-Ιούνη-με-μητέρα.49211/#post-535217 για να μην επαναλαμβάνω όσα ήδη έγραψα και καταχρηστώ το φόρουμ)
4. Για τα μμμ αποφάσισα μιας και η μητέρα μου είναι 65+ να κάνουμε χρήση ενός τουριστικού εισιτηρίου 3 ημερών για απεριόριστες διαδρομές στα 16, 5 ευρώ, αντί της roma pass. Αυτό ξέρεις αν ισχύει για όλα; τραμ, μετρό, λεωφορεία, ηλεκτρικά λεωφορεία, νυχτερινά λεωφορία; Μπορούμε να το βγάλουμε και κάπου στο αεροδρόμιο υποθέτω, σωστά;
5. για αεροδρόμιο θα πάρουμε terravision χωρίς κράτηση (γιατί δεν ξέρουμε πότε θα ξεμπερδέψουμε με βαλίτσες κλπ) για termini και από κει αφού οι δρόμοι θα είναι κλειστοί λόγω παρέλασης μετρό για 1 στάση ή 2 προς κολοσσαίο που είναι το ξενοδοχείο. Ο ξενοδόχος όταν μου είπε για τους δρόμους μου πρότεινε οδηγό δικό τους στα 60 ευρώ. Ε, όχι, Ελληνίδα είμαι, θα τη βρω την άκρη πιστεύω οικονομικότερα. Είμαι σίγουρη πλέον πως με το ξενοδοχείο θα έχουμε θέματα πολλά, αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τώρα που δεν αλλάζει. Επειδή δεν μου είπε καν οκ όταν του είπα να έρθουμε (φτάνουμε 7 το πρωί ρώμη δευτέρα 2 ιούνη) να αφήσουμε κάπου τις βαλίτσες και να φύγουμε ως την ώρα του check in παρότι ρώτησα πολλές φορές, κοντά στο ξενοδοχείο richmond (largo corrado ricci 36) υπάρχουν μέρη να κάτσουμε για πρωινό ή κάτι να περάσει η ώρα;
6. τελικά το νερό πόσο στοιχίζει και από πού το προμηθευόμαστε στην καλύτερη τιμή;
7. στο κολοσσαίο κράτηση μπορούμε να κάνουμε και εκεί από κοντά για την επόμενη μέρα; γιατί εγώ θα βγάλω κανονικό αλλά της μητέρας μου είναι τελείως δωρεάν από ο,τι είδα αν δε γίνει μέσω ίντερνετ και θέλω να κάνω κράτηση για να αποφύγω την ουρά. Αφού θα μένουμε κοντά και αφού την μέρα που φθάνουμε θα είναι κλειστό ως τη 1:30 που θα τελειώσει η παρέλαση οπότε δε μπορούμε να πάμε, έλεγα να το κάνω τρίτη.
8. Ξέρεις μήπως στις 2 Ιούνη λόγω παρέλασης αργίας αν θα είναι κλειστά εστιατόρια κλπ;

Συγνώμη για τα πολλά που έγραψα αλλά όσο διαβάζω τόσο μου δημιουργούνται απορίες και δυστυχώς ο τουριστικός οδηγός της ρώμης εδώ στο φόρουμ που με παρέπεμψαν κι άλλα μέλη δε μου ανοίγει, μόνο ταξιδιωτικές ιστορίες μου ανοίγουν. Ούτε του Lthanos τον οδηγό βλέπω, δεν ξέρω γιατί
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. τί ώρες λειτουργούν οι κουζίνες στα εστιατόρια για μεσημεριανό - βραδινό;
2. κρατήσεις παντού από ο,τι διάβασα στο φόρουμ αν και γενικά δεν είμαι εξοικειωμένη με τις κρατήσεις και δε μιλώ και ιταλικά να συνεννοηθώ, αλλά για τηλεφωνική επικοινωνία με ρώμη αλλά και με ελλάδα, τί συμφέρει να κάνω;
3. υπάρχουν καρτοκινητά, προπληρωμένες κάρτες, τί είδους και από πού τις προμηθεύομαι; ειδικά για επικοινωνία με ελλάδα χρειάζομαι να μπορώ να μιλάω αρκετά γιατί η μητέρα μου θα παρακολουθείται συνέχεια από τους γιατρούς της πίσω ελλάδα και φέρω ευθύνη πηγαίνοντάς την εκεί (έχω γράψει πώς και γιατί σε άλλο ποστ http://www.travelstories.gr/community/threads/Καλώς-σας-βρήκα-Ρώμη-3-μέρες-2-4-Ιούνη-με-μητέρα.49211/#post-535217 για να μην επαναλαμβάνω όσα ήδη έγραψα και καταχρηστώ το φόρουμ)
4. Για τα μμμ Μπορούμε να το βγάλουμε και κάπου στο αεροδρόμιο υποθέτω, σωστά;
5. υπάρχουν μέρη να κάτσουμε για πρωινό ή κάτι να περάσει η ώρα;
6. τελικά το νερό πόσο στοιχίζει και από πού το προμηθευόμαστε στην καλύτερη τιμή;
7. στο κολοσσαίο κράτηση μπορούμε να κάνουμε και εκεί από κοντά για την επόμενη μέρα;
8. Ξέρεις μήπως στις 2 Ιούνη λόγω παρέλασης αργίας θα είναι κλειστά εστιατόρια κλπ;
1. αν και γενικά ο κοσμος τρωει λιγο νωριτερα,όπως και στην Ελλάδα.
2. να χρησιμοποιεις τιο κινητο σου. για κρατησεις ή on line με μια μηχανη (mytable, primiatavola, restalo, iristorante κλπ) ή ζητα βοηθεια απο το ξενοδοχειο σου.
3. υπαρχουν αλλα ειναι ακριβοτερα σε πολλες περιπτωσεις απο τα ελληνικα κινητα. απο τη στιγμη που οι κλησεις απο Ιταλια προς Ελλαδα κοστιζουν ακομα και λιγοτερο απο κλησεις εντος Ελλαδος δεν καταλαβαινω τι ασχολεισαι με κοστος <0,0049/δευτ...εκτος αν θελεις πολλες ωρες ημερησιως.
4. οπου πουλανε τσιγαρα, εφημεριδες κλπ.
5. ναι
6. οσο κι εδω. απο 0.10 εως 5Ε. στο σουπερ μαρκετ η καλυτερη τιμη.
7. ναι
8. οχι.
 

pepi kir

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
1. αν και γενικά ο κοσμος τρωει λιγο νωριτερα,όπως και στην Ελλάδα.
2. να χρησιμοποιεις τιο κινητο σου. για κρατησεις ή on line με μια μηχανη (mytable, primiatavola, restalo, iristorante κλπ) ή ζητα βοηθεια απο το ξενοδοχειο σου.
3. υπαρχουν αλλα ειναι ακριβοτερα σε πολλες περιπτωσεις απο τα ελληνικα κινητα. απο τη στιγμη που οι κλησεις απο Ιταλια προς Ελλαδα κοστιζουν ακομα και λιγοτερο απο κλησεις εντος Ελλαδος δεν καταλαβαινω τι ασχολεισαι με κοστος <0,0049/δευτ...εκτος αν θελεις πολλες ωρες ημερησιως.
4. οπου πουλανε τσιγαρα, εφημεριδες κλπ.
5. ναι
6. οσο κι εδω. απο 0.10 εως 5Ε. στο σουπερ μαρκετ η καλυτερη τιμη.
7. ναι
8. οχι.
1. δηλαδή όσα ακούω ότι αν πάω για μεσημεριανό ή βραδινό μπορεί να τα βρω κλειστά δεν ισχύουν; κανονικές ώρες; τέλεια γιατί σκεφτόμουν πώς θα φάμε 12 για μεσημέρι και 7 για βράδυ :)
2. κοίταξα για online αλλά φοβάμαι πως με το ξενοδοχείο που έμπλεξα δε θα έχω wifi για αυτό έψαχνα για κινητό
3. τόσο λίγο; Εγώ έχω συμβόλαιο vodafone και ένα whats up οπότε φορτώνω το whats up και μιλάω τόσο φθηνά; απίστευτο μου φαίνεται! χίλια ευχαριστώ!
4. και η κάρτα 3ημερα η τουριστική, σωστά;
5. Αν έχεις καθόλου υπόψη σου την περιοχή έχεις κάτι να μου προτείνεις για την πρώτη μέρα που θα τη βγάλουμε εκτός ώσπου να μπούμε στο δωμάτιο (κοντά εννοώ)
Φορτώνω και παραπάνω ερωτήσεις, με συγχωρείς, αν σε κουράζω υπερβολικά αγνόησέ με :)
Και πάλι χίλια ευχαριστώ!

Ρε παιδιά ειναι δυνατόν να ρωτάτε για το νερό ;
είναι.. κι όμως είναι ... γιατί φίλοι που πήγαν μαδρίτη καλοκαίρι είπαν το νερό νεράκι και μια κοπέλα έπαθε και αφυδάτωση τελικά από την πολύ ζέστη γιατί οικονομικά ήταν στενά και το 10 ευρω για το νερό κάπου που πήγαν σε μουσείο δεν ξέω πού γιατί δεν έχω πάει δεν είχε να το δώσει αφού τα χάλασαν στο φαί. Και όταν ταξιδεύεις όπως εγώ με 70χρονη μητέρα άρρωστη βαριά δε μπορείς να ρισκάρεις κάτι τέτοιο και τα μετράς όλα, ειδικά όταν όλα σου τα έσοδα, δικά σου και δικά της πάνε στην περίθαλψή της... μπορεί να φαίνεται μίζερο και συγνώμη για αυτό αλλά ο καθένας μπορεί να έχει τους δικούς του προβληματισμούς όσο χαζό και να φαίνεται.
 
Last edited by a moderator:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μα πραγματικά στη Ρώμη σε κάθε γωνιά έχει βρύσες με δροσερό πόσιμο νερό.Είναι η μοναδική πόλη που δεν θα πρεπε να σε αγχώνει το θέμα του νερού.Όντως στην Ευρώπη το νερό κοστίζει αν και στα σούπερ μάρκετ έχει μια χαρά νορμάλ τιμές.Όμως τα σιντριβάνια και οι βρύσες θα σας γλιτώσουν αρκετά έξοδα.Σε καμία περίπτωση δεν θα πεις το νερό νεράκι:D
 

pepi kir

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
Μα πραγματικά στη Ρώμη σε κάθε γωνιά έχει βρύσες με δροσερό πόσιμο νερό.Είναι η μοναδική πόλη που δεν θα πρεπε να σε αγχώνει το θέμα του νερού.Όντως στην Ευρώπη το νερό κοστίζει αν και στα σούπερ μάρκετ έχει μια χαρά νορμάλ τιμές.Όμως τα σιντριβάνια και οι βρύσες θα σας γλιτώσουν αρκετά έξοδα.Σε καμία περίπτωση δεν θα πεις το νερό νεράκι:D
τέλεια νέα τέλεια! χίλια ευχαριστώ! :))))))
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
5. για αεροδρόμιο θα πάρουμε terravision χωρίς κράτηση (γιατί δεν ξέρουμε πότε θα ξεμπερδέψουμε με βαλίτσες κλπ) για termini και από κει αφού οι δρόμοι θα είναι κλειστοί λόγω παρέλασης μετρό για 1 στάση ή 2 προς κολοσσαίο που είναι το ξενοδοχείο.
Είναι η Terravision και μια άλλη εταιρία. Για την επιστροφή όμως καλό θα είναι αν επιλέξετε την πρώτη, να κάνετε κράτηση γιατί υπάρχει μεγάλη περίπτωση το λεωφορείο να είναι γεμάτο.

6. τελικά το νερό πόσο στοιχίζει και από πού το προμηθευόμαστε στην καλύτερη τιμή;
Είναι ακριβό στα τουριστικά μέρη. Μπορείτε να αγοράσετε σε τιμές ελλάδος από κάποιο super market και στη συνέχεια να κρατάτε τα μπουκάλια και να τα γεμίζετε από τις τόσες πολλές βρύσες που θα πετυχαίνετε στο διάβα σας.

7. στο κολοσσαίο κράτηση μπορούμε να κάνουμε και εκεί από κοντά για την επόμενη μέρα;
Θα μπορούσατε να μπείτε πρώτα στο Παλατίνο λόφο και με το ίδιο εισιτήριο θα μπορέσετε να εισέλθετε σε Κολοσσαίο και Αγορά. Οι ουρές στα εκδοτήρια του Παλατίνο είναι ελάχιστες σε αντίθεση με την Αγορά ή πολύ περισσότερο το Κολοσσαίο.
 

pepi kir

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
Είναι η Terravision και μια άλλη εταιρία. Για την επιστροφή όμως καλό θα είναι αν επιλέξετε την πρώτη, να κάνετε κράτηση γιατί υπάρχει μεγάλη περίπτωση το λεωφορείο να είναι γεμάτο.


Είναι ακριβό στα τουριστικά μέρη. Μπορείτε να αγοράσετε σε τιμές ελλάδος από κάποιο super market και στη συνέχεια να κρατάτε τα μπουκάλια και να τα γεμίζετε από τις τόσες πολλές βρύσες που θα πετυχαίνετε στο διάβα σας.


Θα μπορούσατε να μπείτε πρώτα στο Παλατίνο λόφο και με το ίδιο εισιτήριο θα μπορέσετε να εισέλθετε σε Κολοσσαίο και Αγορά. Οι ουρές στα εκδοτήρια του Παλατίνο είναι ελάχιστες σε αντίθεση με την Αγορά ή πολύ περισσότερο το Κολοσσαίο.
Ναι για την επιστροφή σίγουρα κράτηση, έχεις δίκιο, μόνο στο πήγαινε γιατί δεν ξέρω πόση ώρα θα κάνουμε, αν θα φτάσουν οι βαλίτσες, αν χαθώ στα terminal κ.α χαχαχα Άλλες εταιρίες είδα από τη σελίδα του αεροδρομίου, απλά επειδή αυτή έχει site αγγλικό είπα να την διαλέξω γιατί κατάλαβα τί γράφει, όχι για κανένα άλλο λόγο κι αν δε μας πάρει το πρώτο, θα μας πάρει το δεύτερο, που θα πάει; Αυτό ακριβώς θα κάνουμε με το νεράκι, βρήκα στο site που μου έδωσε πριν ο Hummingbird ότι έχει και σχεδόν έξω από το ξενοδοχείο, οπότε τέλεια. Αφού υπάρχει είσοδος και στο Παλατίνο, ε, τότε δε θα κάνουμε κράτηση καν και θα μπούμε από εκεί αφού θα είναι μικρή η αναμονή, νόμιζα πως στα άλλα 2 μόνο είχε και για τα άλλα 2 άκουσα ουρές, μικρότερη ή μεγαλύτερη ανάλογα. την είσοδο. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ βρε παιδιά για την πολύτιμη βοήθειά σας, πραγματικά, μου ανοίγετε τα μάτια :) Και φυσικά όταν γυρίσουμε με το καλό θα γράψω τα πάντα για τα πάντα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom