Σεϋχέλλες ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ?

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αν ξερετε γερμανικα δοκιμαστε με γερμανικο πρακτορειο...ή ισως με καναν αγλλο tour operator...εγω ειχα βρει με 1.700 περιπου 9 μερες με ημιδιατροφη και αεροπορικα, στο La Digue, απο μοναχο. βεβαια δεν πηγα τελικα γιατι ειναι καπως ακριβα αλλα...και μετα πληρωνεις και πτηση ελλαδα - γερμανια
 

coco jelado

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
.........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Σ' ευχαριστώ πολύ mariapatra!!Τελικά άκουσα τις συμβουλές σας και το έκλεισα το πακέτο με δ/ν και στα τρία νησιά για να τα δω όλα (είμαι και λίγο αχόρταγη :D) !! Επίσης όσον αφορά το θέμα των εξόδων που με απασχολούσε, ενημερωτικά στο Praslin έκλεισα σε ξενοδοχείο το οποίο έχει και δωρεάν εκδρομές στο Curieuse και στ' άλλα νησάκια, δωρεάν εισόδους στο Valle de Mai και άλλες πολλές δραστηριότητες. Θεωρώ ότι θα γλιτώσουμε αρκετά χρήματα απ' αυτό... Όσο για το φαγητό τις μισές μέρες που θα μείνουμε στο Praslin τις έκλεισα με ημιδιατροφή, ήταν ούτως ή άλλως δωρεάν για κάποιες ελάχιστες δ/ν. Όσο για τα υπόλοιπα η έρευνά μου συνεχίζεται....πάντως τα αποτελέσματά της μου δείχνουν ότι πράγματι είναι πολύ ακριβός προορισμός και θέλει πολύ ψάξιμο :roll:
 

aliapal

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Να διευκρινισω οτι αυτά που περιγραφω,χρειαζεσαι αυτοκινητο και να κινηθεις μεμονωμενα για να τα βρεις. Επισης ενδεικτικα να πω οτι το ταξιδι για 15 μερες,3 ατομα μου κοστισε κατω απο 4000. Στην τιμη αυτη ειναι μεσα ολα τα παντα. Φαγητα,εισητηρια,αυτοκίνητο,ποδηλατα. Μετακινησεις και στα 3 νησια και ολες τις σχετικες κουταμαριτσες που παιρνουμε(σουβενιρ) στα ταξιδια. Ακομα και μια εσωτερικη πτηση για Αθηνα.
Καλημερα!!!!!!!!!!!

επειδή κοιτάμε και εμεις για Σευχελλες-γαμηλιο, μπορείς να μου πεις τα ξενοδοχεια που εμεινες???????????
γιατι για 15 μερες 3 ατομα ηταν καλά 4.000 εύρώ...
από αποψη φαγητού, είπες σε ενα μειλ σου οτι τρως με 40 ευρω, εννοείς το ζευγαρι???????

ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωω
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Καλημερα!!!!!!!!!!!

επειδή κοιτάμε και εμεις για Σευχελλες-γαμηλιο, μπορείς να μου πεις τα ξενοδοχεια που εμεινες???????????
γιατι για 15 μερες 3 ατομα ηταν καλά 4.000 εύρώ...
από αποψη φαγητού, είπες σε ενα μειλ σου οτι τρως με 40 ευρω, εννοείς το ζευγαρι???????

ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωω
Το ταξίδι που έκανε η meli δεν έχει σχέση με το γαμήλιο που θέλετε να κάνετε εσείς. Το γαμήλιο στις Σεϋχέλλες δε θα σου στοιχίσει λιγότερο από 6000 χιλ. και για τους δυο για 7-8 μέρες. Η meli πήγε ανεξάρτητα, έψαξε μόνη της απλά σχετικά καταλύματα, κινήθηκε ανεξάρτητα. Εσύ ψάχνεις μέσω γραφείου και αν θες να πας, θα δώσεις περίπου το ποσό που σου είπα...
 

coco jelado

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
.........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Το ταξίδι που έκανε η meli δεν έχει σχέση με το γαμήλιο που θέλετε να κάνετε εσείς. Το γαμήλιο στις Σεϋχέλλες δε θα σου στοιχίσει λιγότερο από 6000 χιλ. και για τους δυο για 7-8 μέρες. Η meli πήγε ανεξάρτητα, έψαξε μόνη της απλά σχετικά καταλύματα, κινήθηκε ανεξάρτητα. Εσύ ψάχνεις μέσω γραφείου και αν θες να πας, θα δώσεις περίπου το ποσό που σου είπα...
Βοηθητικά κι εμένα γαμήλιο είναι και με 9 διανυκτερεύσεις με πρόγραμμα όπως περιέγραψα παραπάνω δηλ. διαμονή και στα τρία νησιά και με μετακινήσεις-αεροπορικά κλπ, έκλεισα πακέτο δύο ατόμων (με γραφείο) στα 4.400 ευρώ. Επομένως υπολογίζοντας και τα έξοδα που θα κάνεις εκεί τις 6.000 ευρώ τις φτάνεις σίγουρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.431
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom