Σίφνος ΣΙΦΝΟΣ-Που να μείνω;;;

Αθηνά

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ήθελα τη βοήθεια σας!Σκέφτομαι να πάω στη Σίφνο και θα ήθελα να μου πείτε που μου προτείνεται να μείνω.
Στη χώρα ή στις Καμάρες;;;
Δεν θα έχω τη δυνατότητα για αυτοκίνητο.
Ακόμη ποια δωμάτια μου προτείνεται;
Θέλω να είναι σχετικά φθηνά 50-60 ευρώ...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Θα ήθελα τη βοήθεια σας!Σκέφτομαι να πάω στη Σίφνο και θα ήθελα να μου πείτε που μου προτείνεται να μείνω.
Στη χώρα ή στις Καμάρες;;;
Δεν θα έχω τη δυνατότητα για αυτοκίνητο.
Ακόμη ποια δωμάτια μου προτείνεται;
Θέλω να είναι σχετικά φθηνά 50-60 ευρώ...
Όσοι δεν έχουν αυτοκίνητο, προτιμούν ταη χώρα για να παίρνουν εύκολα λεωφορείο για οποιοδήποτε χωριό και παραλία. Βέβαια, η διαμονή στοιχίζει περισσότερο, καθώς η κίνηση το βράδυ είναι εκεί.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Στην τιμή που θέλεις(ίσως και φτηνότερα)μπορείς να βρεις στο <<Μελτέμι>> στις Καμάρες.Πολύ κοντά στη θάλασσα και σε λίγα μέτρα στάση λεωφορείων.;)
 

Αθηνά

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μήπως ξέρεις κανένα καλό για Απολλωνία γιατί μάλλον εκεί θα καταλήξω!Σας ευχαριστώ πάντως όπως και να έχει!!!:D
 
Μηνύματα
51
Likes
45
μη κανεις το λαθος κ μεινεις στις Καμαρες...μακραν το χειροτερο μερος στη Σιφνο
Ε όχι και το χειρότερο, έχω μείνει Καμάρες. Βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την Χώρα και διαθέτει πολύ ωραία παραλία με πεντακάθαρα νερά, κι ας είναι εκεί το λιμάνι. Ειδικά αν μείνεις λίγο πιο έξω (εκεί που βγαίνεις από τον οικισμό) για να έχεις και θέα στην θάλασσα είναι ότι πρέπει!

Δηλαδή αν δεν μείνεις Απολλωνία και Καμάρες που να μείνεις? Δεν υπάρχουν και πάρα πολλές επιλογές...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Ε όχι και το χειρότερο, έχω μείνει Καμάρες. Βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την Χώρα και διαθέτει πολύ ωραία παραλία με πεντακάθαρα νερά, κι ας είναι εκεί το λιμάνι. Ειδικά αν μείνεις λίγο πιο έξω (εκεί που βγαίνεις από τον οικισμό) για να έχεις και θέα στην θάλασσα είναι ότι πρέπει!

Δηλαδή αν δεν μείνεις Απολλωνία και Καμάρες που να μείνεις? Δεν υπάρχουν και πάρα πολλές επιλογές...

Πες τα.Είπαμε όλα είναι θέμα γούστου αλλά καλό είναι όταν κάποιος ρωτάει να του προτείνουμε κάτι όχι απλώς να απορρίπτουμε τις προτάσεις των άλλων,λέγοντας π.χ.τις Καμάρες το χειρότερο μέρος.Ειδικά αν κάποιος δεν έχει μέσον,ή Απολλωνία ή Καμάρες θα μείνεις.Ίσως η πιο καθαρή θάλασσα κοντά σε λιμάνι σε ελληνικό νησί είναι οι Καμάρες(και με τη βούλα του χημείου που έχει εξετάσει τα νερά.)Και ακριβώς αν μείνεις λίγω πιο έξω σε δωμάτιο με θέα θάλασσα είναι τέλεια.
 
Μηνύματα
51
Likes
45
Για εμένα προσωπικά οι Καμάρες μαζί με τον Πλατύ Γιαλό και το Βαθύ είναι οι καλύτερες παραλίες του νησιού.

Θυμάμαι ακόμα όταν περιμέναμε στην αποβάθρα το πλοίο για να φύγουμε, παρόλο που είχε βάθος αρκετά μέτρα, έβλεπες το βυθό πεντακάθαρα. Μου έκανε φοβερά μεγάλη εντύπωση αυτό...
 

Alexa

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Ερώτηση: Αν μείνω Καμάρες, που μάλλον εκει θα καταλήξω εχει ταβερνες,μαγαζια και καφε , για να μην τρεχουμε καθε βραδυ στην Απολλωνία? Ευχαριστώ πολύ.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες :)
Κι εγώ για Καμάρες λέω.Ούτε εγώ θα έχω αμάξι,έχει λεωφορεία για να πάμε πλατύ γυαλό, βαθύ και απολλωνία?
Ή θα ταλαιπωρηθούμε?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Κι εγώ για Καμάρες λέω.Ούτε εγώ θα έχω αμάξι,έχει λεωφορεία για να πάμε πλατύ γυαλό, βαθύ και απολλωνία?
Ή θα ταλαιπωρηθούμε?
Έχει λεωφορεία.Από Καμάρες κάθε απόγευμα πηγαίναμε Απολλωνία για φαγητό και βόλτα με το λεωφορείο.Και ήταν αρχές Ιουλίου. Τέλος Ιουλίου έχει και πιο συχνή συγκοινωνία.Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι φέτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom