ΣΚΥΡΟΣ 2010- Μια Κυκλαδίτισσα στις Σποράδες

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Χαίρομαι που σας άρεσε η Σκύρος.Φυσικά όπως είπε κάποιος πιο πάνω η που θα ξετρελαθέις η που δε θα σου άρεσει καθόλου.
Ο μόνος λόγος που με εκνευρίζει είναι ο τρελός αέρας αλλά υπάρχουν αμέτρητες παραλίες με αυτοκίνητο και χωρίς όρεξη να ΄χεις.
Μη μου πείτε οτι δεν κάνατε βόλτα με το καραβάκι? αααα θα σας μαλώσω.
Και μη μου πείτε δε φάγατε αστακομακαρονάδα αααα πάλι θα σας μαλώσω.
 

MARCANGELO

Member
Μηνύματα
142
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία πακέτοοο...
Για το καραβάκι λόγω πολυπληθούς παρέας με πιτσιρίκια δε μπορέσαμε να συντονιστούμε, είδα όμως βιντεάκι από το ''μένουμε Ελλάδα" και είναι πραγματικά πανέμορφα, οπότε δεκτό το μάλωμα.....
Τώρα όσον αφορά το θέμα της αστακομακαρονάδας δε σου κρύβω πως υπήρχαν ουκ ολίγες .....λεζάντες να τη διαφημίζουν, ένεκα όμως της οικονομικής κρίσης, είπαμε φέτος να περιοριστούμε απλά στη .....μακαρονάδα σκέτο, χιχιχιχιχιιχιχ
Αν έχεις να προτείνεις πάντως κάπου, μετά χαράς να το έχουμε υπόψιν....
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Στέλιος στα γυρίσματα φθηνός και με φοβερη αστακομακαρονάδα.Την επόμενη φορά μην το ξεχάσεις.Και στείλε κανα πμ μήπως είμαστε κι εμείς κ πιούμε καφεδάκι.Να σας δείξουμε κ ομορφιές του νησιού που ξέρουν μόνο λίγοι!!!!
σ.σ. για τον Αγ.Γεώργιο λένε οτι όταν έγινε ο σεισμός στη Σκύρο,το μόνο μέρος που έπαθε ζημιά ήταν το μοναστήρι.Θεωρήτε θαύμα οτι ο Αγιος πήρε επάνω του τις ζημιές.τπτ άλλο στο νησί δεν έπαθε ούτε ρωγμή.Και μιλάμε για μεγάλο σεισμό.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Στέλιος στα γυρίσματα φθηνός και με φοβερη αστακομακαρονάδα.Την επόμενη φορά μην το ξεχάσεις.Και στείλε κανα πμ μήπως είμαστε κι εμείς κ πιούμε καφεδάκι.Να σας δείξουμε κ ομορφιές του νησιού που ξέρουν μόνο λίγοι!!!!
σ.σ. για τον Αγ.Γεώργιο λένε οτι όταν έγινε ο σεισμός στη Σκύρο,το μόνο μέρος που έπαθε ζημιά ήταν το μοναστήρι.Θεωρήτε θαύμα οτι ο Αγιος πήρε επάνω του τις ζημιές.τπτ άλλο στο νησί δεν έπαθε ούτε ρωγμή.Και μιλάμε για μεγάλο σεισμό.

+ 1 και απο μενα για Στελιο και αστακομακαροναδα στα γυρίσματα .

Στην Σκύρο εχω παει 3 φορες κουμπαριά Γάρ !!!! και με Σκυριανο κουμπάρο ειναι αδυνατον να μην εχω kάνει μπάνιο σε παραλίες ερημικές να μην εχω φαει ψαρια και θαλασσινά σε καταπληκτικά μαγαζιά

Πρίν τον Αχιλλέα ( καράβι ) υπήρχε το θεριό ο Λυκομίδης η γλυκοφρύδης
οπως το ειχα βαφτισει :haha::haha::haha:.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Ναι ναι!και είδαμε και ελεύθερα στο βόρειο κομμάτι του νησιού που πήγαμε.
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Είναι στα μελοντικά μας σχέδια η Σκύρος...Απο εμένα πάντως όσοι έχουν πάει και όσες φώτο έχω δεί είναι super το νησί..!!
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
<<Σε λίγα λεπτά πλησιάζουμε στο λιμάνι της Σκύρου>> ακούγεται από τα μεγάφωνα κι όσο κοντεύουμε στο γραφικό οικισμό της Λιναριάς που είναι και το όνομά του, ενας περίεργος ήχος φτάνει στα αυτιά μου. Είναι από μία πανέμορφη καφετέρια, τον Κάβο ακριβώς απεναντί μας γατζωμένη σε μία απότομη πλαγιά που καταλήγει ως τη θάλασσα, που βάζει διαπασών για 2-3 λεπτά εμφατική κλασσική μουσική (κάτι από τον πόλεμο των άστρων μου έκανε) για να μας καλωσορίσει..
Ώστε γίνεται ακόμα αυτό το μουσικό δρώμενο!! :haha:
 

maria5

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
γεια σας!πολυ ωραια η περιγραφη σας για το νησι!μηπως εχετε καποιο οικονομικο καταλυμα να μου προτειεντε;
 

sireag

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
να ρωτησω κ εγω αν το νησι ειναι κυρίως για ζευγάρια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom