Σάμος και Εύβοια pass

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Ξέρουμε μήπως πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία για την έκδοση του Samos Pass;
 

Kική

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ξέρουμε μήπως πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία για την έκδοση του Samos Pass;
Και εγω το ψάχνω και δεν έχω βγάλει άκρη. Το σίγουρο ειναι απ όσο διάβασα ότι μπορείς να κάνεις και σε κεπ αίτηση, μόνο μια φορά όμως και από την μέρα που θα γίνει δεκτή και θα πιστωθουν τα λεφτά έχεις 1 μήνα για να τη χρησιμοποιήσεις μετά ότι έμεινε από χρήματα το παίρνουν πίσω. Αν μάθετε κάτι άλλο θα με ενδιέφερε και εμένα!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για το pass και εγώ δεν ξέρω. Από μέρα σε μέρα φαντάζομαι θα έχουμε νέα.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Μας βλέπω ολους Σάμο φέτος. Εγω το βλέπω πολύ θετικά, ως μια ευκαιρία για εξτρα διακοπές. Να παω εκεί που θέλω και που ειχα ήδη σχεδιάσει δηλαδή, και κάποια στιγμή αργότερα να κανω κατουσιαν τσάμπα διακοπές (με εξαίρεση την βενζίνη) μαζί με τη σύντροφό μου στη Σάμο(οπως και στη Βόρεια Εύβοια).
Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι ακούγεται πολύ καλο για να είναι αληθινό. Φοβάμαι πως θα υπάρχουν πολλά "ναι μεν αλλά" και πολλοί περιορισμοί ως προς το που και πώς θα χρησιμοποιήσεις τα voucher.
Επισης ενα ερώτημα είναι αν κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει και το Samos pass και το Ευβοια pass.
Και μια ερώτηση για τους κατοίκους Σάμου. Το samos pass αφορά τους δήμους ανατολικης Σάμου και Δυτικής Σάμου. Αυτοί οι δήμοι εμπεριέχουν όλο το νησί;
Σε απλά ελληνικά δηλαδή, πας όπου θες στη Σάμο με το samos pass;
Γιατί στην Εύβοια δεν πας όπου θες. Είναι πολύ συγκεκριμένοι οι δήμοι που μπορείςνα να πας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Μας βλέπω ολους Σάμο φέτος. Εγω το βλέπω πολύ θετικά, ως μια ευκαιρία για εξτρα διακοπές. Να παω εκεί που θέλω και που ειχα ήδη σχεδιάσει δηλαδή, και κάποια στιγμή αργότερα να κανω κατουσιαν τσάμπα διακοπές (με εξαίρεση την βενζίνη) μαζί με τη σύντροφό μου στη Σάμο(οπως και στη Βόρεια Εύβοια).
Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι ακούγεται πολύ καλο για να είναι αληθινό. Φοβάμαι πως θα υπάρχουν πολλά "ναι μεν αλλά" και πολλοί περιορισμοί ως προς το που και πώς θα χρησιμοποιήσεις τα voucher.
Επισης ενα ερώτημα είναι αν κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει και το Samos pass και το Ευβοια pass.
Και μια ερώτηση για τους κατοίκους Σάμου. Το samos pass αφορά τους δήμους ανατολικης Σάμου και Δυτικής Σάμου. Αυτοί οι δήμοι εμπεριέχουν όλο το νησί;
Σε απλά ελληνικά δηλαδή, πας όπου θες στη Σάμο με το samos pass;
Γιατί στην Εύβοια δεν πας όπου θες. Είναι πολύ συγκεκριμένοι οι δήμοι που μπορείςνα να πας.
Η Σαμο ή Ευβοια!επισης ΑΝ ανοιξουν οι αιτησεις για το voucher ως αρχες Ιουλη που διαβαζω,φετος το καλοκαιρι ειναι χαμενο,πας του χρονου!ετσι την πατησαμε κ εμεις,ειχαμε κοιν.τουρισμο του 2020 κ πηγαμε Ιουλη του 2021,δυσκολα θα βρεις διαθεσιμοτητα σε ξενοδοχεια ειδικα Αυγουστο!αχ δε σε πληροφορησε σωστα ο φιλος σου,θα τον μαλωσω! :haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και μια ερώτηση για τους κατοίκους Σάμου. Το samos pass αφορά τους δήμους ανατολικης Σάμου και Δυτικής Σάμου. Αυτοί οι δήμοι εμπεριέχουν όλο το νησί;
Σε απλά ελληνικά δηλαδή, πας όπου θες στη Σάμο με το samos pass;
Γιατί στην Εύβοια δεν πας όπου θες. Είναι πολύ συγκεκριμένοι οι δήμοι που μπορείςνα να πας.
Γιατί η Βόρεια Εύβοια επλήγη από τις πυρκαγιές και όλη η Σάμος από τον σεισμό.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Η Σαμο ή Ευβοια!επισης ΑΝ ανοιξουν οι αιτησεις για το voucher ως αρχες Ιουλη που διαβαζω,φετος το καλοκαιρι ειναι χαμενο,πας του χρονου!ετσι την πατησαμε κ εμεις,ειχαμε κοιν.τουρισμο του 2020 κ πηγαμε Ιουλη του 2021,δυσκολα θα βρεις διαθεσιμοτητα σε ξενοδοχεια ειδικα Αυγουστο!αχ δε σε πληροφορησε σωστα ο φιλος σου,θα τον μαλωσω! :haha:
Δε φταίει αυτός. 😁
Εδω στο φόρουμ διάβασα για το samos pass κτλ. Μαυρα μεσάνυχτα ειχα.
Εννοείς ότι αν ανοιξουν φέτος αρχές Ιουλίου οι αιτήσεις αποκλείεται να βρούμε κατάλυμα σε Σάμο ή Βόρεια Εύβοια τον Αύγουστο; ουτε καν 27 με 31 Αυγούστου πχ;έτσι κι αλλιώς 15Αύγουστο δε θέλουμε.
Ισως έχεις δίκιο πάντως. Ίσως μας μείνουν για του χρόνου, αλλά καλύτερα από το καθόλου 😁

ΥΓ. Είσαι σίγουρη ότι εννοεί ή Σάμο ή Εύβοια κι οτι δε δικαιούμαστε και τα 2; διαβάζω και ξαναδιαβάζω το άρθρο στα media και δε βλέπω πουθενά ή διαζευκτικο
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Γιατί η Βόρεια Εύβοια επλήγη από τις πυρκαγιές και όλη η Σάμος από τον σεισμό.
Εννοω αν πιάνει ΟΛΗ τη Σαμο, ή αν κάποιες περιοχές /δήμοι της εξαιρούνται. Λογικα ολη εννοεί, απλά επειδή δεν ξέρω τι εστί Δήμος ανατολικης και δυτικής Σάμου κι αν υπάρχουν κι άλλοι (για τους οποίους δεν πιάνει το pass, για αυτό ρώτησα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εννοω αν πιάνει ΟΛΗ τη Σαμο, ή αν κάποιες περιοχές /δήμοι της εξαιρούνται. Λογικα ολη εννοεί, απλά επειδή δεν ξέρω τι εστί Δήμος ανατολικης και δυτικής Σάμου κι αν υπάρχουν κι άλλοι (για τους οποίους δεν πιάνει το pass, για αυτό ρώτησα
Πόσους να έχει πχια ? :)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Από το 2019 το νησί αποτελείται από 2 δήμους (δυτικής κ ανατολικής Σαμου). Το νησί της Ικαρίας αποτελεί ενιαίο ξεχωριστό δημο, όπως και οι Φουρνοι
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δε φταίει αυτός. 😁
Εδω στο φόρουμ διάβασα για το samos pass κτλ. Μαυρα μεσάνυχτα ειχα.
Εννοείς ότι αν ανοιξουν φέτος αρχές Ιουλίου οι αιτήσεις αποκλείεται να βρούμε κατάλυμα σε Σάμο ή Βόρεια Εύβοια τον Αύγουστο; ουτε καν 27 με 31 Αυγούστου πχ;έτσι κι αλλιώς 15Αύγουστο δε θέλουμε.
Ισως έχεις δίκιο πάντως. Ίσως μας μείνουν για του χρόνου, αλλά καλύτερα από το καθόλου 😁

ΥΓ. Είσαι σίγουρη ότι εννοεί ή Σάμο ή Εύβοια κι οτι δε δικαιούμαστε και τα 2; διαβάζω και ξαναδιαβάζω το άρθρο στα media και δε βλέπω πουθενά ή διαζευκτικο
Look το Σαμος pass εχει την λογικη του fuel pass,αν εχω καταλαβει καλα..δηλαδη κανεις αιτηση κ αν το παρεις σου βγαινει σε αύλη καρτα 300ε τα οποια τα χαλας εσυ για διαμονη κ μεταφορικα..οποτε υπολογισε πως αμα βρεις διαθεσιμοτητα για φετος καπου,τελευταια στιγμη οι τιμες θα ειναι κ λιγο στο θεο..κανονικα αυτο το προγραμμα ειναι απο το Τουρισμος για Ολους και ειναι στα 150ε,απλα αν διαλεξεις Ευβοια ή Σαμο τοτε παιρνεις 300..οπως κ με κοιν.τουρισμο αν πας Σαμο,Χιο,Κω κλπ παιρνεις 10 μερες τσαμπα διαμονη ενω πχ αν πας Ανδρο πληρωνεις συμμετοχη..επισης τελη Αυγουστου πλεον ειναι που πανε ολοι διακοπες οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολο να βρεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.210
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom