Σάμος και Εύβοια pass

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Δηλαδή θα κοστίζει 100 ευρώ η βραδιά. Γιατί σε αυτήν την περίπτωση, τουλάχιστον για μένα δεν αξίζει. Εγώ σκεφτόμουν με τα 300 αυτά να μείνω περισσότερες μέρες. Δηλαδή όχι να μείνω με τα χρήματα του voucher, αλλά όχι και να πληρώνω όσο θα βάλουν τις τιμές με την προοπτική του voucher.
Αυτο μπορεις να το δεις απο τωρα σε τι τιμες κυμαινονται τα καταλυματα μεσω booking πχ...γενικα οσο πιο τελευταια στιγμη τοσο πιο ακριβα!
Καταρχάς η Β. Εύβοια είναι 150 ευρω.
Υποθέτω εκ παραδρομής έγραψες 300 ευρω.
Αν πάντως δίνουν μεσω του "Τουρισμός για ολους" 150 ευρω voucher για να πας οπου θες, γιατί να πας Β. Εύβοια με το ζόρι που το τοπίο σρ κάποια σημεία θα είναι μελαγχολικό;
Στην ουσία δε δίνουν ιδιαίτερο κίνητρο να πας στη Β. Εύβοια.
Ενώ στη Σάμο λόγω διπλάσιου voucher έχεις έξτρα κίνητρο.
Δε τα εχουν σκεφτεί καλά στην κυβέρνηση μου φαίνεται. Και δεν είναι η πρώτη φορά
Δε ξερω τα ποσα που παιζουν θεωρησα οτι ειναι και στα 2,300ε λογω της καταστασης τους..ωστοσο ξαναλεω επειδη οι τιμες εχουν τριπλασιαστει στα καταλυματα απο περσυ,ειτε με 300ε ειτε με 150ε πανω απο 4μερες διακοπες δε πας καπου τους επομενους 2 μηνες,μη ξεχναμε η Σαμος μαζευει αρκετους ξενους τουριστες κιολας οπου εχουν κλεισει ηδη την διαμονη τους..πιστευω αν θες Σαμο καλυτερα να παρεις κοιν.τουρισμο που ναι 10 μερες ΤΣΑΜΠΑ διαμονη και θα πληρωσεις μονο τα αεροπορικα..γενικα αστα βραστα η κατασταση!
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Δεν ξέρω με ποιο γρήγορο καράβι βρήκες αυτές τις τιμές που αναφέρεις, σε αναζήτησή ακτοπλοϊκών για Σάμο τον Ιούλιο η τιμή για 2 άτομα σε οικονομική θέση και για ένα αυτοκίνητο είναι 504 ευρώ.
δικιο εχεις. ηταν πολυ καλο για να ειναι αληθινο.
κοιταξα μονο το 1ο βημα στο ferry scanner χωρις να συμπληρωσω ονοματεπωνυμα ,θεση τυπο αυτοκινητου κτλ που ζηταει στα επομενα βηματα και εβγαλε 69 ευρω να πας και 55 να γυρισεις και υπεθεσα οτι εννοει για τα 2 ατομα και το αμαξι μαζι.
εκανα ολη τη διαδικασια τωρα για τελη Αυγουστου ,και ζηταει 477 ευρω πηγαινε ελα. σε καποια δρομολογια/ημερομηνιες σιγουρα θα ζηταει πανω απο 500 οπως σε σενα.
δεν παμε καλα.
με αυτες τις τιμες αν δεν παιξει μαμα,μπαμπας,γιαγια,παππους,πεθερικα, ειναι μείον το ταμείον. 2 voucher δε φτανουν με τιποτα για 1 ζευγαρι
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
πιστευω αν θες Σαμο καλυτερα να παρεις κοιν.τουρισμο που ναι 10 μερες ΤΣΑΜΠΑ διαμονη και θα πληρωσεις μονο τα αεροπορικα..γενικα αστα βραστα η κατασταση!
κοινωνικο τουρισμο αν δικαιουμαι,δικαιουμαι νομιζω μονο εγω,οχι η κοπελα μου,οπότε σε δικλινο την βαζουν να πληρωσει το υπολοιπο μισο κανονικα(ετσι μας ειχαν πει περσι και προπερσι).
επισης 10 μερες τσαμπα σε τι καταλυμα? ό,τι θέλω?μπορω να διαλεξω και σουιτα δηλαδή?δε νομιζω.
θα ειναι συγκεκριμενα τα καταλυματα.
τις προηγουμενες χρονιες ποιυ κοιταγα επειδη ημουν δικαιουχος για εκπτωση 120 ευρω για 3 ή 4 μερες(μεχρι 30 ή 40 ευρω ανα βραδιά και μόνο εγω.η κοπελα μου επρεπε να πληρωσει το μεριδιο της σε δικλινο οπως ειπα) ηταν κατι κοτετσια ή/και σε μέρη στη μεση του πουθενα και δε το χρησιμοποιησα ποτέ ,γιατι το να παω σε καταλυμα για το οποιο διαβαζα στις κριτικες οτι δε λειτουργει το air condition, οτι ολα ειναι βρωμικα,οτι εχει μονο παππούδια,δεν εχει πρωινο κι ειναι και στη μεση του πουθενα και οτι θα πρεπει να κανω καθε μερα 50 χλμ πηγαινε ελα για να παω στη χωρα ,ειπα "οχι ευχαριστω , δε θα παρω" . κοροιδία ηταν.θα τα ετρωγα στις βενζινες τα 120 ευρω και θα χαλαγε κι η διαθεση μας.
αντιθετως για το pass για Σαμο/Ευβοια που πας εσυ όπου θες,το εβλεπα πολυ θετικα
 

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Αν θέλουμε το samos pass άρα δεν κάνουμε φέτος αίτηση για κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους σωστά; Επίσης το samos pass θα είναι με κλήρωση; Άρα αν δεν κάνουμε αίτηση στα άλλα (κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους) έχουμε λιγότερες πιθανότητες να κληρωθούμε γενικά έτσι;
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Αν θέλουμε το samos pass άρα δεν κάνουμε φέτος αίτηση για κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους σωστά; Επίσης το samos pass θα είναι με κλήρωση; Άρα αν δεν κάνουμε αίτηση στα άλλα (κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους) έχουμε λιγότερες πιθανότητες να κληρωθούμε γενικά έτσι;
Δεν έχει κλήρωση το samos pass.
Όλοι το δικαιούνται
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν θέλουμε το samos pass άρα δεν κάνουμε φέτος αίτηση για κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους σωστά; Επίσης το samos pass θα είναι με κλήρωση; Άρα αν δεν κάνουμε αίτηση στα άλλα (κοινωνικό τουρισμό και τουρισμό για όλους) έχουμε λιγότερες πιθανότητες να κληρωθούμε γενικά έτσι;
Σύμφωνα με την τροπολογία δεν θα είναι με κλήρωση. Το έγραψα και πιο πριν. Αυτό έχω διαβάσει Σάμος και Εύβοια pass
 

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Σύμφωνα με την τροπολογία δεν θα είναι με κλήρωση. Το έγραψα και πιο πριν. Αυτό έχω διαβάσει Σάμος και Εύβοια pass
και που θα μπορείς να πληρώσεις; Ακτοπλοϊκά/αεροπορικά μόνο από και προς Σάμο, καταλύματα μέσω booking-airbnb,ταβέρνες και κτελ μόνο στη Σάμο;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
και που θα μπορείς να πληρώσεις; Ακτοπλοϊκά/αεροπορικά μόνο από και προς Σάμο, καταλύματα μέσω booking-airbnb,ταβέρνες και κτελ μόνο στη Σάμο;
Φαντάζομαι ότι όλες οι καλύψεις θα έχουν κοινό παρονομαστή τη Σάμο (ή την Εύβοια). Να βγάλουν γρήγορα την ΚΥΑ να μας λυθούν οι απορίες.
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
και που θα μπορείς να πληρώσεις; Ακτοπλοϊκά/αεροπορικά μόνο από και προς Σάμο, καταλύματα μέσω booking-airbnb,ταβέρνες και κτελ μόνο στη Σάμο;

Εδω υπάρχει ενα θέμα. Πώς θα καταφέρουν να πετύχουν ότι τα λεφτά θα ξοδευτουν μόνο στη Σάμο και στους συγκεκριμένους δήμους Ευβοιας.
Πώς θα μπλοκάρουν δηλαδή τα pos των άλλων περιοχών της Ελλάδας
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εδω υπάρχει ενα θέμα. Πώς θα καταφέρουν να πετύχουν ότι τα λεφτά θα ξοδευτουν μόνο στη Σάμο και στους συγκεκριμένους δήμους Ευβοιας.
Πώς θα μπλοκάρουν δηλαδή τα pos των άλλων περιοχών της Ελλάδας
Όπως θα μπλοκάρουν τα pos άλλων κατηγοριών πχ. ρούχα.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
στο χρόνο
Όπως θα μπλοκάρουν τα pos άλλων κατηγοριών πχ. ρούχα.
Αυτό το "πώς" αναρωτιέμαι 😁

Επισης καλό θα ήταν να σε αφήνει να κάνεις συναλλαγές από απόσταση ώστε να κλείσεις και να προπληρωσεις εγκαίρως ακτοπλοϊκά και κατάλυμα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτό το "πώς" αναρωτιέμαι 😁

Επισης καλό θα ήταν να σε αφήνει να κάνεις συναλλαγές από απόσταση ώστε να κλείσεις και να προπληρωσεις εγκαίρως ακτοπλοϊκά και κατάλυμα
Ψάξε λίγο πως λειτουργεί το freedom pass, το ίδιο θα είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom