Μήλος Σέριφος Σέριφος ή Μήλος ?

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα. Αποφασισαμε...
Καλησπέρα.
Είναι πολύ διευκρινιστικές οι απαντήσεις που σου έδωσαν οι φίλοι πιο πάνω.
Η δική μου πρόταση επειδή έχω πάει και στα δύο είναι να για τις μέρες που διαθέτεις να πας Μήλο & Κίμωλο αν θέλεις να το συνδυάσεις με κάτι άλλο. Οχι ότι είναι άσχημη η Σέριφος. Την αγαπώ περισσότερο.
Η απάντηση μου έχει να κάνει ξεκάθαρα με το θέμα των ημερών.
Κοινή συνισταμένη και των δύο νησιών είναι η απαραίτητη χρήση οχήματος. Δε γίνεται αλλιώς.
Κατά τα άλλα όπως στα είπαν.΄
Η Μήλος υπερτερεί σε παραλίες, από πολλά άλλα νησιά μάλιστα, από κει και πέρα όμως λίγα πράγματα.
Η Σέριφος τα έχει όλα και συμφέρει, αλλά 6 μέρες τις θεωρώ πολλές.
 

ΝΕΛΗ

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..:) Θα συζητήσω με τον φίλο μου και ελπίζω να καταλήξουμε κάπου..!!
 
Μηνύματα
20
Likes
7
Πήγαμε με το αγόρι μου Μήλο και περάσαμε τέλεια.Φανταστικές παραλίες Χωρίς να έχω πάει Σέριφο θεωρώ ότι η Μήλος αξίζει πάρα πολύ.Φυσικά είναι υποκειμενικό.Εμάς (που δεν είμαστε party animals )μας άρεσε η νυχτερινή ζωή γιατί είχε ακριβώς αυτό που θέλαμε μπαράκια με υπέροχα κοκτέιλ και ωραία μουσική.Ναι η Χώρα και ο Αδάμαντας δεν είναι τίποτα σπουδαίο σε θέμα γραφικότητας χωρίς φυσικά να σημαίνει ότι είναι χάλια.Εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας.Για εμάς αυτό είναι λιγότερο που μας απασχόλησε διότι είμαστε φαν των παραλιών στις οποίες το νησί υπερτερεί πάρα πόλυ.Προσωπικά θα ξανά πήγαινα με τα χίλια.Αλλά όπως είπα είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από τι βάζετε σε προτεραιότητα στις διακοπές σας.Ο,τι και να επιλέξετε να περάσετε τέλεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom