Σέρρες - Καβάλα - Δράμα

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν και Σερραίος σας προτείνω να πάτε στο κοντινό Σπήλαιο του Αγγίτη, πιο γραφικό και εντυπωσιακό από αυτό της Αλιστράτης.
Αρκεί να είναι ανοικτό τις μέρες που θα είστε εκεί.
Της Αλιστράτης είναι ένα συνηθισμένο σπήλαιο σαν όλα τα άλλα χωρίς νερά και νερόμυλο..



https://caveaggitis.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
@thanosth χρήσιμη πληροφορία, γιατί το άλλο παλικάρι στη παρέα είχε δει το συγκεκριμένο σπήλαιο, αλλά του είπαμε "σιγά μην πάμε σε αυτό που δεν είναι διάσημο". Αλλά αξίζει από ότι κατάλαβα, άρα θα αναθεωρήσουμε!

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν και Σερραίος σας προτείνω να πάτε στο κοντινό Σπήλαιο του Αγγίτη, πιο γραφικό και εντυπωσιακό από αυτό της Αλιστράτης.
Αρκεί να είναι ανοικτό τις μέρες που θα είστε εκεί.
Της Αλιστράτης είναι ένα συνηθισμένο σπήλαιο σαν όλα τα άλλα χωρίς νερά και νερόμυλο..



https://caveaggitis.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral
ΟΚ, γούστα είναι αυτά, το σπήλαιο της Αλιστράτης μου άρεσε, στου Αγγίτη δεν έχω πάει γιατί τότε που ήθελα να πάω ήταν πλημμυρισμένο, αλλά έχω μιαν απορία και θα την διατυπώσω: ο νερόμυλος (προφανώς πρόσθετη, τεχνητή κατασκευή) τι προσθέτει στην ομορφιά του σπηλαίου;
 
Μηνύματα
119
Likes
163
Καλημέρα.

Να βάλετε και την Ξάνθη στο πρόγραμμα αν είναι εφικτό...μιας και θα φθάσετε εκεί που θα φθάσετε...

Δεν θα χάσετε...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ΟΚ, γούστα είναι αυτά, το σπήλαιο της Αλιστράτης μου άρεσε, στου Αγγίτη δεν έχω πάει γιατί τότε που ήθελα να πάω ήταν πλημμυρισμένο, αλλά έχω μιαν απορία και θα την διατυπώσω: ο νερόμυλος (προφανώς πρόσθετη, τεχνητή κατασκευή) τι προσθέτει στην ομορφιά του σπηλαίου;
Απαντήσατε μόνος σας, είναι θέμα γούστου.
Μιας και δεν είμαι τόσο καλός όμως στις περιγραφές, το παρακάτω λινκ ίσως σας βοηθήσει να κατανοήσετε γιατί μου άρεσε μεταξύ άλλων, και η ύπαρξη του νερόμυλου στο συγκεκριμένο σπήλαιο.
https://www.hydramagrandhotel.gr/tharticles/spilaio_aggitis_drama/
Εύχομαι να μπορέσετε να το επισκεφτείτε κι εσείς σύντομα ώστε να μπορείτε να έχετε άποψη και για τα δύο σπήλαια και να συστήσετε κι εσείς κάποιο από τα δύο!
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Το σίγουρο είναι ότι θα φάτε καλά σε αυτό το ταξίδι σας,μένω Σέρρες ότι βοήθεια χρειαστείτε στείλτε μου .
 
  • Like
Reactions: Ntt

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Εγώ θα σου πρότεινα μετά το σπήλαιο να φύγεις για Άγγιστρο όπως πολύ σωστά έγραψε ο @thanosth να είσαι εκεί το απογευματάκι να απολαύσεις τα λουτρά και να μείνεις το βράδυ έτσι ώστε το επόμενο πρωί να πας Ρούπελ που είναι 15 λεπτά απόσταση να κάνεις την ξενάγηση μέσα στα τούνελ, μετά να πας προς Κερκίνη και το μεσημεράκι να είσαι στις Σέρρες να κάνεις τη βόλτα σου στην πόλη και να μείνεις το βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom