Ανάφη Σίκινος- Ανάφη

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Omg!!! Γιατι για να φτάσω στα νησιά που μου αρέσουν πρέπει να τρώω κάθε χρονιά τα νιάτα μου μέσα στο blue star?:(:D
:haha: blue star??στην αναφη???:haha:
μακάρι να ταν blue star!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Κατάλαβα, η πιο γρήγορη λύση είναι τα βατραχοπέδιλα:shark:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Οι τιμές των δωματίων τον Αύγουστο που περίπου κυμαίνονται?
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Είναι από τις καλύτερες νομίζω στο Αιγαίο! Μπορείτε να βρείτε γύρω στα 40 Ευρώ δίκλινο με τα στοιχειώδη, μικρό αλλά με απίστευτη θέα ειδικά αν πάτε Ιούλιο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καμιά πρόταση για δωμάτιο στην Ανάφη τον Αύγουστο γύρω στα 60Ε?
 

Varwni

Member
Μηνύματα
15
Likes
3
Τα ακτοπολοικά εισιτηρια έχουν βγει ήδη! Απλό συμβατικό πλοίο 32 ευρω το άτομο. Σκέφτομαι να πάω 17-25 αυγουστου, ξερει κανεις τι λέει απο κοσμος εκεινη η εποχή; Ψαχνω κάτι μέτριο, να έχω την ησυχία μου αλλά μην είναι και καταθλιψη. Ευχαριστω!
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Η Ανάφη γενικώς είναι αρκετά ήσυχο νησί, τον Αύγουστο σίγουρα θα έχει περισσότερο κόσμο από Ιούλη αλλά θεωρώ ότι η νυχτερινή ζωή θα είναι κ πάλι ελάχιστη. Σε παραπέμπω για περισσότερα στο τόπικ για "πρόσβαση σε παραλίες Ανάφης". Επίσης αν δεν πας για την απόλυτη-απόλυτη χαλάρωση θεωρώ ότι 5 μέρες αρκούν κ περισεύουν. άλλωστε μπορείς κάλλιστα να συνδυάσεις με Φολέγανδρο ή καλύτερα Σίκινο.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Έχει ανεβει κάποιος στον βραχο της Καλάμου? Πόση ώρα διαρκεί η ανάβαση και πόσο δύσκολη είναι? Εννοω υπάρχει κάποιο σηματοδοτημένο και καθαρό μονοπάτι ή πρέπει να περπατάς μεσα στα χόρτα με κίνδυνο να σου πεταχτεί τίποτα?:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Έχει ανεβει κάποιος στον βραχο της Καλάμου? Πόση ώρα διαρκεί η ανάβαση και πόσο δύσκολη είναι? Εννοω υπάρχει κάποιο σηματοδοτημένο και καθαρό μονοπάτι ή πρέπει να περπατάς μεσα στα χόρτα με κίνδυνο να σου πεταχτεί τίποτα?:)
εγω, εγω..!!!1 ωρα κ 10 λεπτα μας πηρε εμας η αναβαση..
ειναι δυσκολη, με την εννοια οτι το "μονοπάτι" δεν ειναι κ πολυ συγκεκριμένο..εχει πετρες κατω, οποτε αν δεν φοράς κατάλληλα παπούτσια θα έχεις ένα θεματάκι!
κ επισης, ανεβαίνεις - ανεβαίνεις κ δεν βλέπεις κάτι, δεν καταλαβαίνεις αν πηγαινεις σωστα..
αλλα αξιζει με 1000..
η κατάβαση δεν υπολόγισα πόσο μας πήρε γιατι είχε αρχίσει να νυχτώνει κ τα χα δει ΟΛΑ, καλά που χαμε το φακο του κινητου..

καλύτερη ώρα πάντως για να ανέβεις ειναι το απογευματάκι, γιατι με ήλιο δεν παλεύεται (τον ιούλιο θυμάμαι το λεωφορειο δεν ειχε δρομολογιο για εκει μετά τις 6, πολύ σπαστικο)..αν καταφέρεις να δεις κ δύση πάνω, ακόμη καλύτερα..απλά μετά να χεις μαζί φακό!

σημειωση:το κάτω μοναστήρι ηταν κλειστό σε ώρα που θα πρεπε να ταν ανοιχτό..:roll:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Thanks latina!!!
Κάπως με τρομάζει η ιδέα να νυχτώσω εκεί πάνω, αλλά φαντάζομαι αν ξεκινησω νωρίς για να προλάβω να κατέβω μερα θα λιώσω:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom