Σίφνος Σίφνος

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Εκκλησάκι του Αγ. Συμεών, η καλύτερη θέα μακράν
Επιτρέψε μου μία μικρή διαφωνία.
Η καλύτερη θέα μακράν στο νησί είναι από το μοναστήρι του Προφήτη Ηλία στην ψηλότερη κορυφή του νησιού. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτό που αντικρύζεις. Δεύτερο κατά σειρά σημείο θέας, η μηκυναική ακρόπολη του Αγίου Ανδρέα.
 

Tsegis

Member
Μηνύματα
20
Likes
67
Επιτρέψε μου μία μικρή διαφωνία.
Η καλύτερη θέα μακράν στο νησί είναι από το μοναστήρι του Προφήτη Ηλία στην ψηλότερη κορυφή του νησιού. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτό που αντικρύζεις. Δεύτερο κατά σειρά σημείο θέας, η μηκυναική ακρόπολη του Αγίου Ανδρέα.
Ε δεν θα τα χαλάσουμε εκεί..Ησυχαστήριο πάντως, γαληνεύει το είναι σου εκεί πάνω..
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κλείσουμε για Σίφνο γύρω στις 20/7. Φοβόμαστε όμως μήπως δεν έχει πολύ κόσμο. Είμαστε φοιτητές και όσο να ναι θέλουμε να υπάρχει και κανένας νέος άνθρωπος ακόμα στο νησί. Τι πιστεύετε εσείς;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κλείσουμε για Σίφνο γύρω στις 20/7. Φοβόμαστε όμως μήπως δεν έχει πολύ κόσμο. Είμαστε φοιτητές και όσο να ναι θέλουμε να υπάρχει και κανένας νέος άνθρωπος ακόμα στο νησί. Τι πιστεύετε εσείς;
Μια χαρά περίοδος είναι...εγώ είχα πάει Σίφνο αρχές Ιουλίου και πάλι στο στενό της Απολλωνίας (εκεί που έχει τα πιο πολλά μπαράκια) γινόταν χαμούλης. Πόσο μάλλον στις 20 Ιουλίου που ήδη είναι peak. Το νησί προσωπικά το λάτρεψα....να περάσετε ωραία και για περισσότερες λεπτομέρειες at your disposal:)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κλείσουμε για Σίφνο γύρω στις 20/7. Φοβόμαστε όμως μήπως δεν έχει πολύ κόσμο. Είμαστε φοιτητές και όσο να ναι θέλουμε να υπάρχει και κανένας νέος άνθρωπος ακόμα στο νησί. Τι πιστεύετε εσείς;
Δε πρέπει να υφίσταται τέτοιος φόβος, το νησί είναι κοσμικότατο, και η περίοδος ήδη προχωρημένη, στα μέσα του καλοκαιριού. Μια χαρά κόσμο θα έχει, και θα περάσετε και πολύ ωραία!
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Τέλεια! Ελπίζω να την λατρέψουμε και εμείς. Ευχαριστώ πολύ και τους δύο!:D
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Αν δεις όσα προτάθηκαν νωρίτερα και πάρεις ένα τηλέφωνο θα δεις ότι η τιμή τους είναι πάνω κάτω εκεί και φαίνονται πολύ αξιόλογα.
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
@Nks13 ναι ναι τα εχω δει αυτά :) Απλά επειδή δεν είναι πολλά, ρωτησα μη μου προταθει ακομα καποιο ! Ευχαριστω :)
 

alexvovo

Member
Μηνύματα
35
Likes
8
Γεια σας παιδια..λεμε να παμε με ενα φιλο αρχες Ιουλιου (4-9 περιπου) Σιφνο...τι θα παιζει απο νυχτερινη ζωη τετοιο καιρο?εχει παει καποιος αρχες Ιουλη?
Ευχαριστω
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Επίσης έτσι και γω την είχα επισκεφτεί μαζί με την Σέριφο..Εχει κοσμο μην αγχώνεσαι..
βέβαια η Σέριφος τότε ήταν πιο ήσυχη σε σχέση με την Σίφνο αλλά εμένα οι παραλίες στη Σέριφο μου άρεσαν περισσότερο. Δεν είναι και Μύκονος όσον αφορά την νυχτερινή ζωή αλλά έχει πολύ όμορφα και γραφικά μαγαζάκια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom