Σακιδιο πλατης

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
σ'ευχαριστω για την απαντηση και τον κοπο σου..καλως σας βρηκα! ειχα βρει και εγω το ιδιο αρθρο στο site της aegean αλλα ηθελα να πληροφορηθω και απο εδω..γιατι αλλοι μου λενε οτι γινεται και αλλοι οχι..το μονο που μπορω να κανω ειναι να παρω στην aegean και να τους ρωτησω αυτοπροσωπως..γενικα θεωρω οτι θα γινεται απο τη στιγμη που το εκανε και η ryan..αλλα αλλο να θεωρω και αλλο να ξερω σιγουρα..;)
Σου επιτρέπουν μία χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά( προσωπικά δεν μου την έχουν ζυγίσει ποτέ) και μία βοηθητική τσάντα (στυλ γυναικείας) καθώς και μία τσάντα λαπτοπ. όλα αυτά μετά από επικοινωνία μαζί τους, αν και το site της Aegean δεν γράφει κάτι τέτοιο παρά μόνο μία χειραποσκευή 8 κιλών.

Γενικά σε πτήσεις με airbus απ΄όσα έχω δει τις επιτρέπουν όλες αυτές αλλά με τα Dash επειδή είναι και λιγότερος ο χώρος έχω μάθει πως είναι αυστηρότεροι με τις επιτρεπόμενες αποσκευές.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Σου επιτρέπουν μία χειραποσκευή μέχρι 8 κιλά( προσωπικά δεν μου την έχουν ζυγίσει ποτέ) και μία βοηθητική τσάντα (στυλ γυναικείας) καθώς και μία τσάντα λαπτοπ. όλα αυτά μετά από επικοινωνία μαζί τους, αν και το site της Aegean δεν γράφει κάτι τέτοιο παρά μόνο μία χειραποσκευή 8 κιλών.
Το γράφει το γράφει, απλά πρέπει να ψάξεις στα άπατα του site για να το βρεις http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/suhnes-erotiseis/ αριθμός 6.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το γράφει το γράφει, απλά πρέπει να ψάξεις στα άπατα του site για να το βρεις http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/suhnes-erotiseis/ αριθμός 6.
Oκ, μέχρι εκεί δεν είχα φτάσει. Νευρίασα και πήρα τηλέφωνο όταν έγινε η αλλαγή και μου είπαν πως τα επιτρέπουν όλα( και χειραποσκευή και βοηθητική και τσάντα λάπτοπ).
 

muck82

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σας Ευχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας παιδες..ειστε φοβεροι..πηρα μια ανασα τωρα γιατι δεν ηξερα τι να κανω,.ωστοσο θα παρω στην εταιρεια και θα σας ενημερωσω τι μου απαντησαν..νομιζω εχουν γινει λιγο πιο ελαστικοι με τις αποσκευες πλεον..:xalara:μιας και παω πατριδα σε λιγες μερες (διακοπες) να μην πληρωνω ενα σωρο λεφτα για τις αποσκευες..
 

iceage2609

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα, ήθελα την γνώμη σας, αν και συμβουλεύτηκα και τα ανάλογα ποστ για ένα σακίδιο πλάτης. Διάβασα πάρα πολλές από τις πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες και συστάσεις σε ανάλογα ποστ απλά εμένα έχει την ιδιαιτερότητα ότι είναι πολύ μικρό και κοντινό σαν ταξίδι ενώ δεν ξέρω εάν τελικά είμαι και ο κατάλληλος αγοραστής για κάτι τέτοιο.

Θέλω να πάω 6-7 μέρες στην Σαντορίνη και θα ήθελα να πάρω ένα τέτοιο σακίδιο ώστε να κουβαλήσω ρούχα-πράγματα απαραίτητα για μια εβδομάδα, ναναι με μια καλή σχέση τιμης/απόδοσης για τα λίγα πράγματα που το θέλω,ώστε να μπορώ και να αδειάσω κάποια από τα ρούχα μου στο ξενοδοχείο και να κρατήσω μέσα πράγματα για παραλία από πρωί έως και το βραδάκι καθώς και μίνι μικρές διαδρομές με πόδια αλλά και ομπρέλα θαλάσσης για να βάζω στην παραλία.

Να έχει έναν καλό αριθμό από θήκες και να εφαρμόζει καλά στην πλάτη και σχετικά άνετα-μαλακά. Χωρητικότητα τώρα δεν χρειάζομαι τέτοια θεριά. 45άρι lt ?

Ευχαριστώ
 

sangouini

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Καλησπέρα παιδια! Θα ήθελα
Να ρωτηςω το εξής : πετάμε τη Δευτερα για Ρώμη με Ryanair , και απλα θελω να ρωτηςω για τη δεύτερη τσαντα που μπορεις να παρεις μαζί. Εχω ενα backpack μεγαλύτερο απο τις διαστάσεις που αναφέρονται. Αν το μισογεμισω και χωρέσει στο κουτί ειμαςτε οκ;;;;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.861
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα παιδια! Θα ήθελα
Να ρωτηςω το εξής : πετάμε τη Δευτερα για Ρώμη με Ryanair , και απλα θελω να ρωτηςω για τη δεύτερη τσαντα που μπορεις να παρεις μαζί. Εχω ενα backpack μεγαλύτερο απο τις διαστάσεις που αναφέρονται. Αν το μισογεμισω και χωρέσει στο κουτί ειμαςτε οκ;;;;

ναι.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Αν κάποιος θέλει ένα σακίδιο οικονομικό μέχρι 20 ευρώ προτείνω αυτό.
http://www.ebay.com/itm/BagBase-Uni...hash=item3ccef01d37:m:mdyEkL0MUmahtjHPfoWd4Zg
Δεν έχει τις καλύτερες δυνατές διαστάσεις (42x30x20 cm) και σίγουρα τα υλικά που είναι φτιαγμένο είναι υποδεέστερα από ακριβότερες επιλογές αλλά έχει αρκετά πρακτικές θήκες, το χρησιμοποιώ σχεδόν σε καθημερινή βάση πάνω από ένα χρόνο και αντέχει ακόμη,είναι κομψό και διακριτικό και δεν έχω βρει κάτι καλύτερο σε αυτό το μέγεθος και σε αυτά τα χρήματα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
δεν έχω βρει κάτι καλύτερο σε αυτό το μέγεθος και σε αυτά τα χρήματα.
Εσυ εισαι αγόρι και βολεύεσαι με τοσο μικρο σακιδιο. Φιλες μου, ουτε ιντσα χαμένη με τις Cabin max, οι οποίες συνήθως είναι ακριβές αλλά παντα βγαίνει ενα μοντέλο σε προσφορά. Το κατωθι το πήρα καποια στιγμή με 10 λίρες και δεν το μετράνε ποτέ οι υπάλληλοι, γιατί απλά έχει γραμμένες φαρδιά πλατιά τις διαστάσεις. Αυτή την περίοδο με 15 λίρες.
https://www.amazon.co.uk/Cabin-Max-...UTF8&qid=1465651076&sr=1-6&keywords=cabin+max
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τα Cabin Max είναι σούπερ. Με λίγη όρεξη, μπορείς να πακετάρεις ρούχα για 2 βδομάδες εκεί ;)

Πρέπει να έχω 2-3 ακόμα. Αμά τις βρω, μπορώ να σας τις δώσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom