Σακιδιο πλατης

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
στο τελευταιο μου ταξιδι στην Αυστρια η βαλιτσα με ροδακια που χα μετα απο αρκετα ταξιδια εσπασε .Εγω την ειχα παραδωσει μια χαρα και την πηρα με σπασμενη την πλατη της(Αν γνωριζετε μερος να τις επισκευαζει δωστε πλυροφοριες).

Μιας και τελειωσε η εξεταστικη με περιμενουν δυο ταξιδακια στους επομενους μηνες.
το ενα απο αυτα θα ειναι ανεξαρτητα στην Αιγυπτο οπου θα αλλαξω πολη διαμονης 4 φορες.

Ετσι αφου χρειαζομαι νεα βαλιτσα ειπα να κοιταξω για σακιδιο-βαλιτσα πλατης.Εχω δει καποια στο δημητριαδη μαρκας terra αλλα επειδη δεν εχω ιδεα ειπα να μη παρω γουρουνι στο σακι και να ρωτησω τους ειδικους.

το budget φτανει max τα 100-150ε.Αν ξερετε καποιο καταστημα ονλαιν απο εξωτερικο για παραγγελια πειτε το .
ακουω προτασεις ,καλες μαρκες και ποσα λιτρα ειναι αρκετα
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
καταστημα ονλαιν δεν ξερω αλλα πηρα μια αντιστοιχη τσαντα το 2006 delsey σειρα insect. Εχει ροδακια, χερουλια και γινεται και σακιδιο πλατης. Δεν θυμαμαι ποσο την πληρωσα αλλα την εχω ταραξει στα ταξιδια & την κακομεταχειριση και δεν εχει παθει τιποτα, ανθεκτικοτατη.
Γιατι τοσο παθος για καταστηματα ονλαιν? Με την κριση που υπαρχει και με λιγο ψαξιμο στα μαγαζια μπορεις να βρεις πολυ καλες τιμες. Και βλεπεις ιδιοις ομμασιν τι αγοραζεις.
 

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Ρίξε μια ματιά, σε σχετική συζήτηση

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...E1-%E4%DF%EC%E7%ED%EF-%F4%E1%EE%DF%E4%E9.html

ίσως σε βοηθήσει...
εχω διαβασει τη συγκεκριμενη συζητηση αλλα ή οι τιμες ξεφευγαν ή αναφερονταν σαιτ που δεν φερνουν ελλαδα.
δεν υπαρχει καποιο κολλημα με τα ονλαιν απλα επειδη εκτος απο τον δημητριαδη(στον οποιο κατι terra ειδα) δεν γνωριζω καποιο αλλο μαγαζι.
αν ξερετε απλα πειτε το (για Αθηνα παντα) να παω να τσεκαρω.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ένα έχω να πώ, παρ'ολο που θα είναι σακίδιο πλάτης και θα ξεχωρίζει, πάρε σε έντονο χρώμα!!! Την επόμενη φορά ότι πάρω θα είναι....λαχανί!!!!!!! Δε μπορώ κάθε φορά να ψάχνω στο κυλιόμενο τη βαλίτσα μου και ας είναι και κόκκινη....
 

tkdreamer5

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ουαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
εχω εδω και 3 περιπου χρονια σακιδιο πλατης ... θα σε γελασω για τα ποσα λιτρα περνει! δε ρωτησαν καν ... "με το ματι" τα υπολογισα! σε καθε ταξιδι μου παω με αυτη! και γω την εχω κακομεταχειριστει αρκετα αλλα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο! την ειχα αγορασει 55 ευρω, αν δε κανω λαθος! δεν εχει ροδακια και αλλα τετοια ... ειναι μονο για πλατη και χωρις να εχει εξτρα πραγματα οπως τα μπορεις να βαλεις νερο! παρ' ολα αυτα, δεν την αλλαζω! χαχα εξαρταται τι θες να κανεις και ποσα πραγματα θες να χωραει! το σακιδιο το ειχα αγορασει απο ενα απλο μαγαζι που πουλαει τσαντες, βαλιτσες κ.α. αν οπμως μπορεις να διαθεσες τοσα χρηματα προτεινω Δημητριαδη.
ειναι και ενα ακομα μαγαζι που εχει τετοια ειδη και ειναι στα Εξαρχεια, περιπου στην αρχη της θεμιστοκλεους. Εχει γνωστες και καλες μαρκες!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Μπορεις να κοιταξεις στη σελιδα του Πετριδη petridis.gr, αλλα και στο Αlpamayo..με τιμες πιο ανεβασμενες το δευτερο...Καλες μαρκες θεωρω North Face, Salewa, Salomon , και τα Τerra καλα ειναι, και τα Μαμουθ...Απεφυγε σακιδια Nike,Πολο, Cardinal! Οσο για λιτρα θα συμβουλευα γυρω στα 55-60....μεγαλυτερο θα ειναι βαρυ και δυσχρηστο...εγω χρησιμοποιω παντα ενα 45αρι, αλλα στο τελευταιο ταξιδι 35 μερες λιγο μεγαλτερο θα ηταν χρησιμο...Οπωσδηποτε παρε ενα αδιαβροχο καλυμμα αν δεν εχει ενσωματωμενο, οχι μονο για βροχη, αλλα κυριως για τη βρωμα σε λεωφορεια, τρενα, αλλα και για να μη σου λειπουν μετα το αεροπλανο κορδονια της τσαντας που πιαστηκαν σε ιμαντες! και προσεξε να ενει καλο κρατημα στη πλατη, αν εχει και μεταλλικο σκελετο ακομα καλυτερα θα ειναι πιο ανετο και δροσερο..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
στο τελευταιο μου ταξιδι στην Αυστρια η βαλιτσα με ροδακια που χα μετα απο αρκετα ταξιδια εσπασε .Εγω την ειχα παραδωσει μια χαρα και την πηρα με σπασμενη την πλατη της(Αν γνωριζετε μερος να τις επισκευαζει δωστε πλυροφοριες).

Μιας και τελειωσε η εξεταστικη με περιμενουν δυο ταξιδακια στους επομενους μηνες.
το ενα απο αυτα θα ειναι ανεξαρτητα στην Αιγυπτο οπου θα αλλαξω πολη διαμονης 4 φορες.

Ετσι αφου χρειαζομαι νεα βαλιτσα ειπα να κοιταξω για σακιδιο-βαλιτσα πλατης.Εχω δει καποια στο δημητριαδη μαρκας terra αλλα επειδη δεν εχω ιδεα ειπα να μη παρω γουρουνι στο σακι και να ρωτησω τους ειδικους.

το budget φτανει max τα 100-150ε.Αν ξερετε καποιο καταστημα ονλαιν απο εξωτερικο για παραγγελια πειτε το .
ακουω προτασεις ,καλες μαρκες και ποσα λιτρα ειναι αρκετα
Κοίτα εδώ:

Wheelies > Nomad Adventure Travel

Εγώ έχω αυτή Wheelies > Nomad Adventure Travel

και είναι φανταστική.....είναι σημαντική η επιλογή στη βαλίτσα σου, ιδίως για τα δύσκολα ταξίδια. Για Ευρώπη παίρνεις μία της σειράς, για μεγαλύτερα-δυσκολότερα η επιλογή σου θα σε ακολουθήσει καταπόδας στο ταξίδι...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
Γιατι τοσο παθος για καταστηματα ονλαιν? Με την κριση που υπαρχει και με λιγο ψαξιμο στα μαγαζια μπορεις να βρεις πολυ καλες τιμες. Και βλεπεις ιδιοις ομμασιν τι αγοραζεις.
Θα σου πω εγώ γιατί, αφού πρόσφατα έψαχνα.....

1. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει καθόλου ποικιλία σε ειδικευμένα είδη όπως τσάντες-βαλίτσες με ροδάκια που γίνονται και σακίδια πλάτης. Ψάχνεις και δε βρίσκεις καθόλου μα καθόλου εύκολα.

2. Επειδή ακριβώς είναι εξειδικευμένες περιπτώσεις, όπου σε βρουν σου ρίχνουν στα αυτιά. Κάτι "γνωστά" μαγαζιά ταξιδιωτικών ειδών (ονόματα δε λέμε) έχουν τιμές που είναι απλά για γέλια....δαγκώνουν όπου βρουν...
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Ένα 75lt σακίδιο έχω την εντύπωση θα σου κάνει τη δουλειά μια χαρά,κουβαλιέται και σχετικά εύκολα.Καλές μάρκες κατά τη γνώμη μου είναι η Terra και η Low Alpine αλλά τα 150euro δεν ξέρω αν θα σου φτάσουν εκτός και αν αποφασίσεις να αγοράσεις μικρότερο από τα 75lt .Μια λύση είναι να κάνεις την αγορά την εποχή των εκπτώσεων (εννοώ για αγορά εντός χώρας) και καλό θα είναι να πας σε τέσσερα πέντε καταστήματα δηλ. να ψαχτείς λίγο παραπάνω.
 

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Κοίτα εδώ:

Wheelies > Nomad Adventure Travel

Εγώ έχω αυτή Wheelies > Nomad Adventure Travel

και είναι φανταστική.....είναι σημαντική η επιλογή στη βαλίτσα σου, ιδίως για τα δύσκολα ταξίδια. Για Ευρώπη παίρνεις μία της σειράς, για μεγαλύτερα-δυσκολότερα η επιλογή σου θα σε ακολουθήσει καταπόδας στο ταξίδι...
αρκετα καλη και ενδιαφερουσα η βαλιτσα αυτη.καποιες ερωτησεις που χω

1)80λτ δεν ειναι υπερβολικα μεγαλη?
2)το μαγαζι αυτο το χεις δοκιμασμενο ?Αν ναι ποσες μερες κανει και γενικα δωσε οτι πληροφορια εχεις με βαση την εμπειρια σου μαυτο(ποσες μερες κανει,ποσο χρεωνει την μεταφορα ,αν γινεται αλλαγη κτλπ)
3)αξιζει να παρω σακιδιο οπως αυτο που κανει αρκετα χρηματα χωρις να το χω δοκιμασει?
4)τα ροδακια στην πλατη βολευουν ή σε χτυπανε ????
ευχαριστω για τις προτασεις :clap::clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
αρκετα καλη και ενδιαφερουσα η βαλιτσα αυτη.καποιες ερωτησεις που χω

1)80λτ δεν ειναι υπερβολικα μεγαλη?
2)το μαγαζι αυτο το χεις δοκιμασμενο ?Αν ναι ποσες μερες κανει και γενικα δωσε οτι πληροφορια εχεις με βαση την εμπειρια σου μαυτο(ποσες μερες κανει,ποσο χρεωνει την μεταφορα ,αν γινεται αλλαγη κτλπ)
3)αξιζει να παρω σακιδιο οπως αυτο που κανει αρκετα χρηματα χωρις να το χω δοκιμασει?
4)τα ροδακια στην πλατη βολευουν ή σε χτυπανε ????
ευχαριστω για τις προτασεις :clap::clap:
1. Καθόλου. Αν όμως την έχεις μισογεμάτη, έχει τα λουράκια και μαζεύει. Αν τη γεμίσεις, έχεις απλά 80 λίτρα (θα έχεις ψώνια ίσως κτλ)

2. Η μεταφορά θυμάμαι ήταν ακριβούτσικη αφού μιλάμε για ολόκληρη βαλίτσα-ες (βασικά 2 είχα παραγγείλει). Το μαγαζί αξιόπιστο. Για αλλαγή κτλ δε θυμάμαι τι παίζει, μπορεί να το δεις ή να τους ρωτήσεις.
3. Φυσικά. Τι να δοκιμάσεις δηλ.? Μιλάμε για κορυφαίες εταιρείες-μάρκες που απευθύνονται σε ειδική αγορά. Θα είναι σούπερ, μην ανησυχείς.
4. Δεν έχει χρειαστεί να τη πάρω στη πλάτη ακόμα, αλλά είμαι 100% ότι θα είναι ΟΚ. Λες να μη το έχουν κοιτάξει αυτό? Έχει κάτι βολικά χερούλια η βαλίτσα αυτή που τη κουβαλούσα άνετα και με τα χέρια.

Άσε τους εγχώριους απατεώνες και ψώνισε από εξωτερικό. 220 ευρώ βαλίτσα έξω την είχανε εδώ 350....τι να λέμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.706
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom