Σακιδιο πλατης

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
672
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
επιστροφη στην αθηνα απο 10ημερο ταξιδι ανεξαρτητα στην Αιγυπτο.
απο τις παραπανω βαλιτσες τελικα αγορασαμε δυο απο το συγκεκριμενο μαγαζι.
εγω την osprey sojourn 80L
και η φιλη μου την osprey sojourn 60L ωστε να μπορει να την ελεγχει καλυτερα μιας και ειναι κοπελα.
οι βαλιτσες αυτες ειναι πολυ καλες .αντεξαν σε αρκετη κακομεταχειριση και κυριως δεν μας κουρασαν καθολου.
ευχαριστω τον GTS για την προταση του
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.805
Likes
18.749
επιστροφη στην αθηνα απο 10ημερο ταξιδι ανεξαρτητα στην Αιγυπτο.
απο τις παραπανω βαλιτσες τελικα αγορασαμε δυο απο το συγκεκριμενο μαγαζι.
εγω την osprey sojourn 80L
και η φιλη μου την osprey sojourn 60L ωστε να μπορει να την ελεγχει καλυτερα μιας και ειναι κοπελα.
οι βαλιτσες αυτες ειναι πολυ καλες .αντεξαν σε αρκετη κακομεταχειριση και κυριως δεν μας κουρασαν καθολου.
ευχαριστω τον GTS για την προταση του
Χαίρομαι που σου άρεσαν...δεν είναι φοβερή βαλίτσα??

Η καλή βαλίτσα είναι επένδυση! Δε έκανε δα και μια περιουσία όπως κάτι άλλες δήθεν μάρκες....πολύ καλό value for money!
 

mary07

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα,

Το τελευταίο μου ταξίδι ήταν λίγο εξοντωτικό όσον αφορά τη μεταφορά των προσωπικών αντικειμένων. Είχα τσάντα ταχυδρόμου με αποτέλεσμα να πονάει το χέρι μου. Για αυτό σκέφτομαι να πάρω σακίδιο πλάτης με μόνο ενδιασμό οτι επειδη θα είναι στην πλάτη θα φοβάμαι για τυχον μικροκλοπές. Προτάσεις δεκτές....για τσάντες, εμπειρίες κτλ....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.847
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
berghaus...
σακιδιο πλατης με ιμαντες αλλα backpack, αλλα και ροδακια να το σερνεις βαριεστημενα στα αεροδρομιο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλημερα,

Το τελευταίο μου ταξίδι ήταν λίγο εξοντωτικό όσον αφορά τη μεταφορά των προσωπικών αντικειμένων. Είχα τσάντα ταχυδρόμου με αποτέλεσμα να πονάει το χέρι μου. Για αυτό σκέφτομαι να πάρω σακίδιο πλάτης με μόνο ενδιασμό οτι επειδη θα είναι στην πλάτη θα φοβάμαι για τυχον μικροκλοπές. Προτάσεις δεκτές....για τσάντες, εμπειρίες κτλ....
σακίδιο πλάτης οπωσδήποτε ..
προσοχή οχι τα χρήματα στις εξωτερικές τσέπες.
να φροντίζεις να ειναι παντα κλειστά τα φερμουάρ,εγω απο απροσεξία μου έχασα το κινητό μου στο τελευταίο ταξίδι ..
Στην αγορά έχει πληθώρα τέτοιων για να διαλέξεις..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
σε ολες τις τσαντες που αναφερετε,υπαρχει η δυνατητα να μπει καπου sleeping bag ??
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
σε ολες τις τσαντες που αναφερετε,υπαρχει η δυνατητα να μπει καπου sleeping bag ??
συνηθως εχουν πολλα κλιπακια, ιμαντες, κορδονακια κ.τλ οποτε το τοποθετεις, ουσιαστικα το κρεμας εξωτερικα...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
για να βοηθησω και εγω λιγο.χρησιμοποιω σαμαρι πολλα χρονια.βασικα δεν θυμαμαι ποτε να πηγα καπου με βαλιτσα.εχω διαφορα σαμαρια.ενα 25,ενα 45 και ενα 100 λιτρα.αναλογως που παω και ποσο θα κατσω παιρνω και το αναλογω.εξωτερικο παντα το 100λ το οποιο γινεται και 75 λιτρα.παμε να σε βοηθησω τωρα και εγω.για μαρκες μην το πολυψαχνεις.ολα πανω κατω τα ιδια ειναι.αυτα που ξεφευγουν τελειως ειναι τα ειδικα ορειβατικα(να ανεβεις ιμαλαια κτλ).πριν μια εβδομαδα πηρα για ενα φιλο αυτο www.bagz.gr/polo-explorer-75lt.html.
με 60 ευρω τον εφτιαξα τρελα.η εξυπηρετηση απο το μαγαζι αψογη.το παρηγγηλα παρασκευη και δευτερα μου ηταν β.ελλαδα.πληρωσα συν 8 μεταφορικη.το σακιδιο και απο κοντα πολυ καλο με εξωτερικο καλυμμα που βοηθαει παρα πολυ-το εχει πει καποιος και προηγουμενος για αυτο-.θηκες πολλες,με ωραια μαξιλαρακια στην πλατη,σιδερα,θεση για sleeping bag,πολυ ωραιο γενικως.επειδη δινεις καλα λεφτα τσεκαρε και αυτα:
www.bagz.gr/product-1057.html
www.bagz.gr/camp-kappa-65lt-8-02-148.html

γενικως προσπαθησε να παρεις πανω απο 60λιτρα.πιστευω ενα στα 60-75λιτρα σου ειναι τελειο.
αυτο που ειπα πριν για το οτι δεν υπαρχουν διαφορες-για να προλαβω εξυπνουλιδες το αναφερω- θα σου πω πως οτι σαμαρι ειχα δεν ηταν μαρκα και ολα βγηκαν σκυλια.και δεν φημιζομαι για τους ευγενικους τροπους στην τσαντα μοθ,χαχα
εκτος απο το 45 που ειναι diploma και ειναι πολυ καλο.τιμη ευκαιριας ηταν αυτη.
και κατι ακομα.το 100 μου το πηρα απο τουρκια με απειρα παζαρια 30 ευρω!!!!!δεν ειναι μαρκα,αλλα εχει παει παντου και δεν εχει φυγει ιντσα.γι αυτο σου ανεφερα μην κοιτας μαρκες κτλ.
το σαιτ που αναφερω τα σαμαρια ειναι το www.bagz.gr
ελπιζω να βοηθησα και αν θελεις κατι ρωτα



http://http//www.bagz.gr/polo-explorer-75lt.html
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
βοηθησες και πολυ μαλιστα ..
σε ευχαριστω πολυ :D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
προσπαθησα να μπω στο Bagz.gr | Ανδρικές τσάντες, γυναικείες τσάντες, παιδικές τσάντες, βαλίτσες και είδη ταξιδιού και στα λινκς που μου εστειλες,αλλα δεν μπορω ..:roll:
ξερεις μηπως κανενα μαγαζι στην Αθηνα εκτος απο ενα που αναφερθηκε πιο πριν στα Εξαρχεια στην αρχη της Θεμιστοκλεους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.122
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom